Владислав ГЕЛЬЗІН: «Футбол не повинен залежати від політики»

Переглядів 63
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Граючий президент «Олімпіка» підтвердив непорушність озвучених раніше завдань на сезон, розповів про перші збори команди в Туреччині, селекцію та бажання зіграти в прем’єр-лізі

— Владиславе Григоровичу, в зв’язку з трагічними подіями в Україні футбол зараз відійшов на інший план…

— На жаль, це так. Кожен із нас через своє серце пропускає ситуацію в країні. Я вважаю, що, попри будь-які розбіжності, всім громадянам України треба пам’ятати, що держава в нас — одна! Необхідно зробити все, щоб урегулювати політичну кризу без кровопролиття, знайти можливість вирішити її мирним шляхом. Я — за єдину, цілісну й незалежну Україну, в якій повинні дотримуватися всі права та свободи громадян.

— У зв’язку з політичною кризою, чи не зазнають змін завдання «Олімпіка» на сезон?

— У жодному разі! Спорт у цілому, і футбол зокрема не повинні залежати від політики. Ми намагаємося, щоби, попри все, ситуація в нашому клубі була стабільною. Сьогодні в Україні футбол має, як ніколи, стати об’єднувальним фактором, який дозволить швидше відновити громадський порядок і повернути життя в нормальне русло.

— Тобто, «Олімпік» налаштований виходити в прем’єр-лігу?

— Так, гравці мріють про прем’єр-лігу, хоча на старті чемпіонату ставилося завдання скромніше — потрапити до п’ятірки. Але наш молодий наставник Роман Санжар зумів згуртувати хлопців і в найкоротші терміни створити такий колектив, який нині впевнено очолює турнірну таблицю в першій лізі. Ми бачимо, що нам до снаги вийти в елітний дивізіон. Проте давайте не будемо забігати наперед. Усе потрібно робити поступово. Попереду нас чекають десять складних турів. А зараз ми лише закінчили підготовчий збір у Туреччині, в Анталії.

— Ви, попри свій президентський статус, нарівні з іншими гравцями проходите підготовку?

— Звичайно. На полі я — футболіст, а не президент. На зеленому газоні ми з гравцями однакові. Але мені потрібно доводити набагато більше, ніж будь-якому іншому футболісту, що недарма чиюсь позицію зайняв. Ніяких поблажок мені ніхто з тренерського штабу не робить. Та я сам не даю собі послаблень. Аби витримувати конкуренцію з молодими хлопцями, треба завжди перебувати у хорошій формі. Плюс до всього: сподіваюся у випадку виходу «Олімпіка» в прем’єр-лігу здійснити свою мрію й зіграти проти провідних колективів країни. Але хотілося би не просто вийти на якийсь відрізок часу, а принести користь своїй команді. Для цього ми й працюємо на зборах.

— «Олімпік» під час спарингів у Туреччині виграв у «Хімок» (3:2), поступився батумському «Динамо» (0:2) і двічі зіграв унічию з дублем московського «Динамо» і ФК «Мордовія»…

— Ми тренувалися в дворазовому режимі, отримали серйозні навантаження. Матчі проводили на тлі втоми. Результати не були понад усе. Гравці на полі відновлювали ігрові зв’язки, награвали нові. Суперники були хороші. Особливо виокремив би технічну грузинську команду «Динамо» (Батумі) та ФК «Мордовія», яку очолює екс-тренер донецького «Металурга» Юрій Максимов, і яка має всі шанси вийти до прем’єр-ліги Росії.

— Першим новачком «Олімпіка» став іспанець марокканського походження Мохаммед Расалла. Знаю, що цей хлопець раніше не виступав на професійному рівні. Чи вважаєте, що він підсилить «Олімпік»?

— Якби ми так не вважали, то не підписували б з ним 5-річний конт­ракт. 20-річний Моху, амплуа якого — крайній хавбек (нападник), має великий потенціал. І я сподіваюся, що в нашій команді він розкриє його.

— «Олімпік» когось ще підпише?

— Цього не можна виключати. На зборах ми переглядаємо чимало потенційних новобранців. Процес йде постійно. Тому все можливо.

— Враховуючи, що з основ­ною командою регулярно тренується кілька молодих хлопців із академії «Олімпіка», можна зробити висновок, що про власні резерви в клубі дбають?

— Природно. Головний вектор роботи системи «Олімпіка» — виховання молодих футболістів. Хочу, щоби гравець, пройшовши всі етапи становлення в нашому футбольному клубі, був затребуваний в основній команді та збірних країни. Тоді наша мета буде виконана. Коли багато «олімпійців» буде на слуху й вони захищатимуть честь своєї країни, тоді я скажу, що ми правильно виконали завдання.

Сьогодні найперспективніші хлопці з академії пробують сили в першій команді. На перших зборах у Туреччині з нами працювали голкіпер Ярослав Котляров, центр­бек Євген Цимбалюк і нападник Дмитро Заїка. Хлопці перспективні. Але чи закріпляться вони у складі, чи стануть справжніми майстрами, залежить тільки від їхньої старанності. А приклади вихованців нашої академії Дмитра Гречишкіна, Дмитра Хомченовського, Леоніда Акулініна, Владислава Кулача та багатьох інших повинні тільки надихати на це.

До речі, недавно переможцем Кубка Співдружності-2014 у складі української молодіжки став наш воротар Заур Махарадзе. Він, як і чемпіон Європи серед юнаків до 19 років Ігор Левченко, також вихованець системи «Олімпіка». Ми робимо все для того, щоб наша академія була найкращою в країні.

— Сьогодні «Олімпік» намагається грати у цікавий футбол із контролем м’яча, використовуючи короткий і середній паси. Чому команді прищеплюється саме такий стиль?

— Не приховую, мені близька філософія гри «Барселони» та донецького «Шахтаря». Поділяє мою думку й тренерський штаб на чолі з Романом Санжаром. Але ми нікого сліпо не копіюємо. Намагаємося йти своїм шляхом. Головне, радувати шанувальників команди змістовним, видовищним і результативним футболом.

— І все-таки, невизначеність із термінами відновлення чемпіонату якось може позначитися на підготовці «Олімпіка»?

— У зв’язку з подіями, які відбуваються в країні, та неясністю з термінами початку офіційних ігор, ми вирішили другий збір до Туреччини скасувати. Будемо готуватися на своїй тренувальній базі, проводячи товариські матчі. Сподіваюся, що здоровий глузд переможе, а ситуація в Україні нормалізується.

Дмитро ДОЙНІКОВ.