Володимир ШАРАН: «якщо керівництво не говорить про вихід до Прем’єр-ліги, то що можу я коментувати?»

Переглядів 12
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Головний тренер «Олександрії» — конкретно про трансферну роботу й глобально про завдання на сезон

— Пане Володимире, «Олександрія» вже тиждень готується до поновлення чемпіонату й відзначається неабиякою активністю. Чим вона зумовлена? Ваші підопічні на відміну від інших колективів уже встигли й два спаринги зіграти, й кількох новачків офіційно підписати…

— Якоїсь надактивності в нас не спостерігається. Йде звичайний тренувальний процес. Розуміємо, що перша гра аж 29 березня, але в той же час не бачимо сенсу так довго відпочивати. Місяця відпустки досить, тож тепер до роботи.

Щодо спарингів, то в зустрічі з «Тирасполем» ми задіяли гравців, яким нечасто випадала змога зіграти в першій половині чемпіонату, й потенційних новачків. Тоді як основний склад до Тирасполя не їздив, і працював за індивідуальною програмою. Із «Зіркою» ж спаринг носив переважно ознайомчий характер. Гравці зіграли по 30 хвилин, лише новачкам дали більше часу себе показати. Підсумовуючи, відзначу, що ми вже пройшли так званий втягувальний етап підготовки. Нині команда в Криму, де підготовка матиме серйозніший характер.

— Чи можна говорити, що нині підготовка й комплектація проходить, скажімо, з урахуванням уже можливого виходу до премєр-ліги влітку?

— Так сказати не можу. Ми готуємося до другої частини сезону й маємо гідно провести останні десять матчів. Про вихід до прем’єр-ліги нині не говоримо.

— Я не випадково зробив акцент на слові «можливо», адже, наскільки мені відомо, керівництво клубу так жодного разу й не сказало прямо, що «Олександрія» цього сезону має підвищитися в класі.

— Ну, якщо керівництво не говорить про підвищення в класі, то як я, головний тренер, можу щось коментувати з цього приводу? Наше завдання — як слід підготуватися та демонструвати навесні футбол, який би привернув увагу якомога більшої кількості вболівальників. Основне завдання — перемога в кожному матчі.

— Перемога в кожному матчі: чи можна це назвати невизначеністю? І чи не проблемно налаштовувати на боротьбу гравців саме за такої постановки завдання?

— У нас уже відбулася розмова з гравцями на цю тему, й вони зі мною погодилися, що потрібно виходити на поле й у кожному поєдинку битися за перемогу, аби отримувати преміальні.

— Третє місце вважатиметься провалом?

— Я не можу відповісти на це запитання. Якщо президент скаже, що мусимо фінішувати другими — виконуватимемо, якщо ж скаже, що третя сходинка буде провалом, то так воно і буде. Знову ж таки, все залежатиме від наших керівників.

— Кого вважаєте основним конкурентом в боротьбі за перші два місця?

— Нині в нас така ситуація в перегонах, що будь-яка команда з верхньої частини таблиці може нав’язати боротьбу. Самі ж бачите, що й аутсайдер спокійно може відібрати очки в лідера. Якщо ж уже конкретизувати, то виокремив би «Сталь», «Буковину», «Нафтовик». Хоча й та ж «Зірка», наскільки мені відомо, поставила завдання фінішувати в п’ятірці, й «Украгроком» має завдання поліпшити свої турнірні здобутки…

— Перейдемо до трансферів. Чимала група виконавців по завершенні осінньої частини сезону «Олександрію» залишила (Євген Пічкур, Сергій Лобойко, Юрій Бровченко, Вячеслав Шевченко, Володимир Бідловський). Наскільки це суттєві втрати і чи може це свідчити про те, що взимку варто очікувати на серйозний десант новачків?

— Серйозного десанту новачків очікувати не варто. Втім, можу повідомити, що вже підписали угоди з Чорнієм та Голенковим із «Миколаєва», на рік орендували Озарківа, під питанням доля Імерекова, конкретика стосовно його майбутнього з’явиться після кримського збору. Сьогодні (розмова відбулася в середу. — О. Т.) наші лави має поповнити Іващенко, якого переглянемо на кримському зборі. Також відзначу, що ведемо перемовини щодо Бідловського. Загалом у нас укомплектована команда із 25 гравців.

А стосовно футболістів, які пішли, то в них закінчилися кон­тракти. Звичайно, відчутна втрата В’ячеслава Шевченка, але знову ж таки, лише навесні знатимемо, чи вдалося нам знайти гідну заміну цьому виконавцю. Нині нам дійсно бракує форварда. Але в нас була домовленість, якщо у В’ячеслава буде серйозне запрошення, то ми його відпустимо (нагадаємо, Шевченко перейшов в ташкентський «Локомотив». — О. Т.). Слова ми дотримали…

Олександр ТРАВЯНКА.