Думки Циганкова і Довбика співпали: найкращий бомбардир Ла Ліги розповів, що їх обох шокувало в Жироні

Переглядів 3038
Данило Моісеєнков Данило Моісеєнков
3 голоси
Думки Циганкова і Довбика співпали: найкращий бомбардир Ла Ліги розповів, що їх обох шокувало в Жироні
Футболісти Жирони. Фото: ФК Жирона
Нападник збірної України та Жирони Артем Довбик розповів, що його вразило у Іспанії у перші тижні після трансферу до каталонського клубу. В УПЛ форвард такого не бачив.

В нинішньому сезоні Ла Ліги Артем Довбик став найкращим бомбардиром, а його Жирона посіла третє місце у першій ж кампанії з українцем у складі.

Артем розповів, який ігровий аспект його сильно здивував у перші тижні після переходу.

«Чи відрізняється рівень гравців у Іспанії та Україні? Я був дуже здивований, як вони працюють з м'ячем. Вони настільки всі технічні були, на фоні мене напевно. Ну мені так здавалося, звісно якесь хвилювання було.

Переїзд, температура. Я приїхав, тут +38, тренування об 11 ранку, я прийшов і вже поплив трохи. Під навантаженнями, так було трохи тяжко».

Довбик згадав свій перший матч за Жирону, коли вони у товариському поєдинку обіграли Лаціо (2:1).

«Я там вийшов на 20 хвилин. Я дивився перший тайм і вони так працювали з м'ячем, що Лаціо не знав що робити. Вони уже всі були такі агресивні, але це їм нічого не давало, бо просто Жирона їх возила.

Я тоді вже зрозумів, що дуже технічна команда, кожен знає що робити на полі. Перші тижні два-три треба було звикнути до того, як вони працюють з м'ячем».

Артем порівняв захисників Жирони з футболістами цієї позиції в УПЛ в контексті гри на м'ячі.

«Всі захисники дуже спокійні. Ти на нього біжиш, а він не б'є цей м'яч. Коли ти біжиш на захисника в УПЛ, то він старається не помилитися і зіграти простіше. Тут якщо у захисника є час, він м'яч не втрачає.

Тільки коли ти його дуже починаєш пресувати, тоді він вже може зіграти простіше. А якщо є дві-три секунди на прийняття рішення, він буде чекати поки ти підбіжиш, віддасть м'яч в останній момент, щоб ти більш втомлювався».

Також нападник розповів, як до цього звикав його партнер по команді Віктор Циганков, який перейшов у Жирону в січні 2023-го.

«Я теж з м'ячем більш-менш працюю, але вони тут на тренуванні, особливо ті хто в центрі поля дуже високого рівня. Я Циганкова питав, він каже що перше враження також було, що вони дуже всі технічні.

Треба було звикати. Вони просто не втрачають м'яч, ти на нього біжиш, а він все приймає», – розповів Довбик для YouTube-каналу «Ігор Циганик».

  • Артем в цьому сезоні зіграв у 39 матчах в усіх турнірах, забив 24 голи та віддав 10 результативних передач.
  • Контракт форварда розрахований до 30 червня 2028 року.
  • Циганков у свою чергу провів 34 поєдинки, відзначившись вісьмома м'ячами та сімома асистами.
  • Угода Віктора з Жироною діє до літа 2027-го.
  • Обидва футболісти потрапили до заявки збірної України на Євро-2024.