Лунін проти Куртуа: іспанські журналісти порівняли голкіперів Реала за важливим показником

Переглядів 2962
4 голоси
Андрій Лунін. Фото: Реал Мадрид
За два тижні Реал зіграє у фіналі Ліги чемпіонів проти дортмундської Борусії. Експерти і вболівальники продовжують сперечатися про те, хто має вийти у вирішальному матчі ЛЧ – досвідчений Тібо Куртуа або Андрій Лунін.

Головний тренер Реала Карло Анчелотті стикається з непростим вибором воротаря. За даними Relevo, серед усіх голкіперів топ-5 європейських ліг, які зіграли щонайменше 900 хвилин у сезоні 2023-2024, Андрій Лунін має десятий за величиною відсоток сейвів (76,52%).

Цей показник майже ідентичний відсотку сейвів Куртуа у сезоні 2022-2023 (76,44%) та трохи нижче, ніж у сезоні 2021-2022 (77,44%). Кількість відбитих ударів в українця становить 10,79 за 90 хвилин, що близько 11,31 у бельгійця.

Також варто зазначити, що минулого сезону Куртуа пропустив 56 голів із 68 очікуваних (18%), тоді як відсоток сейвів у Луніна становить 23% – 32 пропущені голи з потенційних 41.

Перевага бельгійця полягає в його статусі та досвіді. Багато хто пам'ятає його визначну гру у фіналі 2022 року проти Ліверпуля, де Тібо здійснив дев'ять вражаючих сейвів. Таким чином, Карло Анчелотті має зробити нелегкий вибір, враховуючи не лише статистику, а й досвід і статус своїх голкіперів.

• Лунін цього сезону зіграв за Реал 30 матчів, у всіх турнірах, в яких він пропустив 28 м’ячів і 12 разів відіграв «на нуль».
  • Фінал Ліги чемпіонів Реал (Мадрид) – Боруссія (Дортмунд) відбудеться першого червня на лондонському «Вемблі». Початок зустрічі о 22:00.
  • Вершкові з 93-ма очками в активі посідають перше місце в іспанській Прімері. Мадридці вже достроково стали чемпіонами Іспанії.