«Міг не прийти на тренування»: перший тренер Шевченка відверто розповів, яким форвард був у юності

Переглядів 783
Артем Жилінський Артем Жилінський
1 голос
«Міг не прийти на тренування»: перший тренер Шевченка відверто розповів, яким форвард був у юності
Андрій Шевченко. Фото: Google
Наставник, який тренував легенду українського футболу Андрія Шевченка, Олександр Шпаков розповів цікаві історії про володаря «Золотого м’яча».

Олександр Шпаков заявив, що зберіг деякі щоденники своїх підопічних і також пояснив, чому ця система була важливою.    

«У мене досі збереглися футбольні щоденники декого з вихованців – де вони отримували оцінки на розборі. Це робили Андрій Шевченко, Ігор Костюк та багато інших. Хтось намагався обманути: тиждень не заповнював, потім швидко наздоганяв. Це самооцінка, нагадування роботи над собою, щоб стати хорошим футболістом».

Екстренер Шевченка згадав, що Андрій любив прогулювати чи плутати стадіони. Однак контроль і щоденник суттєво допоміг Шевченку, вважає Шпаков.

«Шева інколи попадався. Андрій був забудькуватим – міг переплутати стадіон чи не прийти на тренування. Тож ми з його мамою домовилися, що після тренування зідзвонюємося та з'ясовуємо, чи був Андрій. Існував двосторонній контакт і контроль. Це дуже допомогло Андрію у становленні», — Шпаков для «Футбол 24».

  • За час професійної кар'єри футболіста Шевченко виступав за київське Динамо (1994-1999, 2009-2012), італійський Мілан (1999-2006, 2008-2009) та лондонський Челсі (2006-2009).
  • Всього у складі біло-синіх Андрій провів 249 матчів: 124 голів та 19 асистів.
  • 1 липня 1999 року за 23,91 млн євро український нападник перейшов до Мілану.
  • Також у складі россонері ексфорвард отримав найвищу футбольну нагороду «Золотий м'яч» у 2004 році.