«Смертоносний і ненаситний»: в Іспанії проаналізували неймовірну результативність Довбика в Жироні

Переглядів 7056
Павло Клименко Павло Клименко
Артем Довбик. Фото: ФК Жирона
Український нападник Жирони Артем Довбик з одинадцятьма голами та уругвайський форвард каталонців Крістіан Стуані з п'ятьма – третя найрезультативніша пара в ЛА Лізі, хоча за весь сезон разом провели на полі лише п'ятнадцять хвилин.

Жирона – команда з найбільшою кількістю голів у першому дивізіоні Іспанії, забивши 42 м'ячі у вісімнадцяти матчах, які були зіграні до цього часу. Значна частина результативності лежить на Артемі Довбику, який проводить вражаючий перший сезон в іспанській лізі.

Українець, який приїхав незадовго до початку чемпіонату і почав з лави запасних у перших чотирьох матчах, є третім найкращим бомбардиром Ла Ліги з одинадцятьма голами, що на один менше, ніж у Борхи Майораля, і на два менше, ніж у Джуда Беллінгема.

Однак його бомбардирські показники зростають в геометричній прогресії, оскільки в останніх восьми матчах чемпіонату він забив вісім м'ячів – між ними він пропустив матч проти Атлетіка (1:1) через травму.

Ніхто не знає, де його стеля, але на даний момент його рекорди вражають: йому не вистачає лише двох голів, щоб зрівнятися з Таті Кастельяносом за весь минулий сезон.

Одна з цілей, яку українець може поставити перед собою, – забити 21 гол, рекорд Крістіана Стуані у складі Жирони в сезоні 2017/18, що є стелею в еліті, яку донедавна було важко досягти. Наразі ж Довбик і Стуані співіснують, і роблять це якнайкраще, утворюючи смертоносну та ненаситну пару перед воротами.

Обмежене партнерство Довбика (11 голів) і Стуані (5 голів) має велике значення для ліги, оскільки воно значно перевершує багато пар першого рівня, таких як Левандовськи і Жоау Феліша Барселона), на рахунку яких лише одинадцять голів – вісім від поляка і три від португальця – на двох.

Насправді є лише дві команди, в яких два головні бомбардири забили більше голів, ніж двоє біло-червоних. Це стосується Атлетіко з Грізманном (11) і Моратою (9) і Реала з Беллінгемом (13) і Родріго (7). З тими ж шістнадцятьма голами, що й Жирона, третє місце посідає нападаюча пара Атлетіка у складі Іньякі Вільямса та Гурусети, які забили по вісім м'ячів у перших вісімнадцяти матчах.

Спільна бомбардирська діяльність Довбика та Стуані приносить Жироні чимало очок. Однак ще більшою заслугою є те, що на двох вони забили шістнадцять голів, зігравши набагато менше хвилин, ніж інші найрезультативніші пари в першому дивізіоні.

Не доведено, що Довбик і Стуані не можуть бути взаємодоповнюючими, але наразі Мічел використовує їх окремо, і коли один з них на полі, інший відпочиває. Насправді, за весь сезон був лише один матч, в якому обидва форварди Жирони вийшли на поле разом. Це було в останні п'ятнадцять хвилин проти Валенсії, коли каталонцям потрібно було відіграватися з рахунку 0:1, і Довбик і Стуані зіграли разом останні 15 хвилин, в яких уругваєць став головним героєм камбеку (2:1).

Саме цей факт надає біло-червоній парі більшої цінності: коли один не загострює свій приціл, саме інший прикриває його відмінною грою. Вплив Довбика та Стуані стає зрозумілим, якщо ми подивимося на час, необхідний для того, щоб забити гол, оскільки в цьому відрізку обидва є одними з найкращих у лізі. За кожні 90 хвилин гри Довбик забиває 0,94 гола, або, що те ж саме, він забиває гол кожні 95 зіграних хвилин.