Україна ризикує не побачити гроші Абрамовича за проданий Челсі: в Англії повідомили деталі тупикової ситуації

Переглядів 519
Данило Моісеєнков Данило Моісеєнков
3 голоси
Україна ризикує не побачити гроші Абрамовича за проданий Челсі: в Англії повідомили деталі тупикової ситуації
Роман Абрамович. Фото: Reuters
Два з половиною мільярди фунтів від продажу Челсі досі не були передані Україні. В Англії розповіли, в чому причина та які перспективи у цієї справи.

Навесні 2022 року російський мільярдер Роман Абрамович продав ФК Челсі американському бізнесмену Тодду Боелі за два з половиною мільярди фунтів, які повинна отримати Україна в рамках гуманітарної допомоги.

Проте, ці кошти досі знаходяться на рахунку спеціально створеного фонду і зростають побоювання, що можуть знадобитися роки, і навіть дії британського парламенту, перш ніж гроші можуть бути передані Україні.

Про це повідомило видання Daily Mail Online, зазначивши, що поки ці гроші лежать на банківському рахунку в Лондоні, вони збирають «значні» відсотки.

Дану справу навіть прокоментував міністр закордонних справ Девід Кемерон у Палаті лордів, заявивши, що про неприємну ситуацію.

«У цьому полягає складність з людьми, які створили цей траст. Ми повинні вирішити це з Європейським Союзом і Португалією, де Абрамович має громадянство.

Ми дуже багато працюємо, тому що я не хочу, щоб місяць за місяцем минав, а гроші залишалися на місці. Важко змусити всіх згуртуватися, але ми йдемо до цього».

Зазначається, що сторони не можуть досягти згоди щодо того, куди будуть витрачатися ці кошти. Більш того, авторитетне видання Politico повідомило, що Абрамович хоче, щоб частина грошей пішла російським «жертвам».

А колишній директор ЮНІСЕФ у Великій Британії Майк Пенроуз, якого призначили куратором фонду, отримав завдання вийти з глухого кута і розглядав можливість використання грошей на проєкти за межами України, пов'язані з біженцями від війни.

Такий крок призведе до того, що кошти будуть перенаправлені переміщеним українцям, у тому числі тим, хто перебуває у Великій Британії.

Зазначається, що сам Пенроуз втратив впевненість у тому, що угода коли-небудь може бути укладена, і стурбований тим, що кошти можуть бути заморожені на невизначений термін.

  • Нагадаємо, що у складі Челсі виступає вінгер збірної України Михайло Мудрик, який має контракт до 30 червня 2031 року.
  • В нинішньому сезоні він провів 34 поєдинки в усіх турнірах, забив шість голів та віддав два асисти.
  • Челсі наразі посідає дев'яте місце в турнірній таблиці АПЛ, маючи 47 очок та дві гри в запасі.