Агент Довбика Люндовський: «Санкції Жироні? Нонсенс! Гарантую, що тут, скоріше, буде справа про наклеп»

Переглядів 6788
Олександр Калінін Олександр Калінін
8 голосів
Агент Довбика Люндовський: «Санкції Жироні? Нонсенс! Гарантую, що тут, скоріше, буде справа про наклеп»
Олексій Люндовський і Артем Довбик, фото: Instagram
У вітчизняному інформ-просторі з'явилася інформація, нібито агент Довбика Люндовський може стати причиною порушення фінансового фейр-плей для Жирони. «УФ» звернувся до самого Олексія, щоб вияснити деталі ситуації.

Сьогодні на сайті Sport.ua вийшла публікація «Чи буде скандал? Жирона й агент Довбика могли порушити фінансовий фейр-плей». У ній, зокрема, сказано: «До іспанського клубу надійшов запит від юристів, які припускають, що в момент угоди між футбольним клубом Жирона та футбольним агентством ALIK Football Management в особі агента футболіста Олексія Люндовського було порушено певні фінансові домовленості, а також виявились факти можливого шахрайства. Крім цього, зараз перевіряється факт того, що агент футболіста міг увійти в змову з іншими особами та вчинити економічний злочин, щоб уникнути оподаткування в Україні. Задля цього Олексій Люндовський навмисно зареєстрував юридичну особу практично з цілком аналогічною назвою свого агентства, проте не на території України, а в Естонії».

Так що ж насправді відбувається, як іде слідство та чи є загроза Жироні й самому Довбику? Про це сайт «Український футбол» розпитав агента Артема – Олексія Люндовського. 

«Це хтось був у сплячці чи тільки навчився гуглити? Компанія в Естонії існує з 2018 року, і це не порушення»

– Пане Олексію, перш за все, розкажіть, чи ви отримували вже якісь документи стосовно розслідування?

– Та ні, що ви! Жодних порушень у цій ситуації немає, і так само – жодних справ. Ніякого розслідування ніхто не веде, тому що все зроблено в рамках законодавства України, Іспанії та футбольних структур. Це якийсь нонсенс! Гарантую, що тут більше схоже на справу про наклеп.

– Але ж стверджується, що ви створили окрему закордонну компанію з такою назвою ALIK Football Management в ЄС і цим завдали збитків оподаткуванню в Україні...

– От тому я й говорю, що жодних порушень немає. Зареєструвати за кордоном компанію має право будь-який громадянин України. Яке в цьому порушення? Для міжнародної футбольної практики також нормою є створення за кордоном представництв, філій, юридичних осіб агентств. Така практика здійснення трансферів є абсолютно нормальною, в більшості міжнародних трансферів ви знайдете її ознаки. Це, звісно, легально. 

Тепер щодо найголовнішого. В Естонії наша компанія зареєстрована ще в 2018 році. Чому саме зараз хтось підняв її й зробив предметом новин? Чи хтось перебував у сплячці, чи тільки навчився користуватися гуглом? Я не знаю, але виглядає це дуже підозріло. 

«В Жироні про якісь розслідування навіть і не чули»

– Отже, ви стверджуєте, що нічого не порушували? А як це сприйняла Жирона та сам Довбик?

– Та ніяк. Вони ні про які розслідування навіть і не чули.

Артем Довбик, фото: Getty Images

– То як трактуєте цю інформацію?

– Тільки як наклеп, нічим не підкріплений і невідомо, навіщо розповсюджений. Усе зроблено за лекалами російської пропаганди: взятий факт (що є закордонна компанія нашого агентства), взяті сторонні новини для масовості (до чого речення про перевірки в іспанській федерації футболу, я скільки читав – зрозуміти не зміг), а потім намішане в пропорціях, щоб роздути сенсацію. 

Мене взагалі здивував тон новини, в якій, нагадаю, нема прямої мови чи офіційних коментарів. Хто підозрює, що підозрює? Нема першоджерела, нема прямої цитати, нема документів. У Жироні ніхто нічого чути не чув, а тон стверджувальний, ніби це факт, хоч і без жодних доказів. 

Насправді єдине, що цікаво в цій ситуації, кому вигідно, щоб така «утка» залетіла саме зараз?

– І кому? Підозрюєте когось конкретного? 

– Всім, хто щось робить, і робить успішно, заздрять. У мене теж є заздрісники та недоброзичливці. Проте не моя справа – досліджувати, хто запустив цю плітку, але наші юристи будуть займатися джерелом інформації, щоб моє чесне ім'я з багаторічною репутацією не було забруднене такими інсинуаціями.