Останній танець Гусєва, копняк для Ракицького від фанатів Динамо: 19 травня – цей день в історії українського футболу

Переглядів 1647
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
2 голоси
Останній танець Гусєва, копняк для Ракицького від фанатів Динамо: 19 травня – цей день в історії українського футболу
Олег Гусєв. Фото: ФК Динамо
«УФ» – часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

19 травня 1991 року у місті Кропивницький (тодішній Кіровоград) народився Ігор Загальський – півзахисник кропивницької Зірки, Дніпра-1 та низки інших українських клубів, переможець Першої ліги.

Ігор Загальський. Фото: ФК Зірка

Розпочинав свою кар’єру в кіровоградському Олімпіку, а левову частину кар’єри провів у головній команді міста – Зірці. За колектив з Кропивницького Загальський за увесь час провів 136 поєдинків, забив 18 голів та оформив сім результативних передач. У сезоні 2015/16 півзахисник разом з командою став переможцем Першої ліги.

Понад 30 матчів Загальський провів за Дніпро-1 (чотири голи, вісім асистів). Ще раніше Ігор перебував у Дніпрі, де грав у одній команді з Євгеном Коноплянкою.

Також за свою кар’єру Загальський встиг пограти за Інгулець, Оболонь та запорізький Металург. Наразі хавбек виступає за аматорський клуб Агротех (Тишківка).

Павло Лук'янчук. Фото: ФК Олімпік

19 травня 1996 року у місті Запоріжжя народився Павло Лук’янчук – вихованець київського Динамо, захисник донецького Олімпіка, угорської Кішварди та столичної Оболоні. 

Вершина кар’єри Павла в Динамо – це одне потрапляння до заявки на матч УПЛ у 2017 році. Натомість у Юнацькій лізі УЄФА за біло-синіх захисник провів сім поєдинків: результативними діями не відзначався. На правах оренди оборонець виступав за Олімпік, рівненський Верес та угорську Кішварду.

У 2019 році Лук’янчук повернувся у донецький клуб, загалом провівши за нього 26 матчів та забивши один гол. З 2020 року і по цей день Павло захищає кольори київської Оболоні. Наразі в активі захисника 71 поєдинок у складі «пивоварів»: два голи та один асист.

Також Лук’янчук виступав за юнацькі збірні України. За молодіжку синьо-жовтих провів 15 поєдинків. За часів Андрія Шевченка в збірній викликався до національної команди, проте так і не дебютував.

19 травня 2018 року на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановского відбулося Українське Класичне в останньому турі сезону УПЛ 2018/19.

Поєдинок вже не мав турнірного значення для обох команд, «гірники» знову закінчували сезон у статусі чемпіонів. Проте Українське Класичне у 32-му турі чемпіонату вийшло пекельним.

Рахунок у грі на 16-й хвилині відкрив вінгер киян Беньямін Вербич, проте «гірники» доволі швидко відновили паритет – Марлос переграв Дениса Бойка під час пенальті.

На початку другого тайму Давіт Хочолава розписався у власних воротах, встановивши таким чином остаточний рахунок у поєдинку. На заключні 15 хвилин на поле вийшов легендарний динамівець Олег Анатолійович Гусєв, для якого цей матч став останнім у його насиченій та успішній кар’єрі.

Після фінального свистка на газон вибігли вболівальники київського Динамо, розпочалася сутичка між гравцями обох команд. Найбільше від фанатів дісталося (схоже, авансом) захиснику донецького Шахтаря та збірної України Ярославу Ракицькому. Ось що сам оборонець розповів про епізод з копняком від прихильника Динамо.

«Я отримав копняка. Нормально, чого. Але це – вболівальники. Підбіг якийсь хлопець і вдарив... Кажу йому, давай, подзвони мені і вийдемо один на один, не питання. Але він відразу в натовп втік. Я вітаю уболівальників Динамо з перемогою. Молодці, сьогодні добре грали».

Чемпіонат України, 32-й тур

Динамо – Шахтар – 2:1 (1:1)

Голи: Вербич, 16, Хочолава, 55 (автогол) – Марлос, 23 (пенальті)

Динамо: Бойко, Миколенко, Кадар, Бурда, Кенджора, Буяльський (Сидорчук, 57), Шапаренко (Гусєв, 75), Вербич, Гармаш, Циганков, Бєсєдін.

Шахтар: Пятов, Ісмаїлі (Матвієнко, 46), Ракицький, Хочолава, Додо, Степаненко, Дентінью (Феррейра, 82), Коваленко (Нем, 64), Алан Патрік, Марлос, Кайоде.

1937 — нар. Кліф Джонс (Уельс) — форвард, переможець КВК-1963 у складі «Тоттенхема».

1956 — нар. Хосе Алеханко (Іспанія) — захисник «Барселони», переможець КЄЧ і КВК.

1963 — нар. Філіппо Галлі (Італія) — переможець КЄЧ і ЛЧ, 5-разовий чемпіон Італії.

1965 — фінал 5 КВК: «Вест Хем» (Англія) — «Мюнхен-1860» (Німеччина) — 2:0.

1976 — Матч-відповідь фіналу 5 Кубка УЄФА «Брюгге» (Бельгія) — «Ліверпуль» (Англія) — 1:1. Перший матч — 2:3.

1979 — нар. Андреа Пірло (Італія) — жива легенда італійського футболу.

1979 — нар. Дієго Форлан (Уругвай) — найкращий футболіст ЧС-2010.

1982 — матч-відповідь фіналу 11 Кубка УЄФА «Гамбург» (Німеччина) — «Гетеборг» (Швеція) — 0:3. Перший матч — 0:1.

1984 — пом. Валерій Воронін (СРСР) — найкращий футболіст СРСР 1964, 1965 рр.

1985 — пом. Віктор Андраде (Уругвай) — чемпіон світу-1950.

1993 — матч-відповідь фіналу 22 Кубка УЄФА «Ювентус» (Італія) — «Боруссія» Д (Німеччина) — 3:0. Перший матч — 3:1.

1999 — фінал 39-го (останнього) КВК. «Лаціо» (Рим, Італія) — «Мальорка» (Іспанія) — 2:1.

2004 — фінал 33 Кубка УЄФА. «Валенсія» (Іспанія) — «Марсель» (Франція) — 2:0.