Гусін і надважливий гол у відборі ЧС, дебют новачка Динамо у збірній: 8 червня — цей день в історії українського футболу

Переглядів 1444
автор Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
3 голоси
Гусін і надважливий гол у відборі ЧС, дебют новачка Динамо у збірній: 8 червня — цей день в історії українського футболу
Андрій Гусін у матчі з Грецією, фото: Микола Бочка
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

8 червня 1995 року у місті Харків народився Андрій Ралюченко – вихованець Металіста, півзахисник Металіста 1925, Миная та стрийської Скали.

Андрій Ралюченко, фото: ФК Минай

На рівні ДЮФЛ хавбек виступав за той славетний харківський Металіст, за першу команду якого провів вісім поєдинків. Пізніше Ралюченко грав вже у складі оновленого «Металу», взявши участь у 55 матчів у період з 2020 по 2023 рр.

Також півзахисник виступав за інший клуб з Харкова – Металіст 1925. Разом з ними хавбек ставав віцечемпіоном України серед аматорів та завойовував бронзові нагороди Другої ліги. Усього ж за 1925 гравець провів близько 49 поєдинків.

Окрім харківських клубів Ралюченко також виступав за рівненський Верес, Вовчанськ (аматори) та Гірник-Спорт. У першій частині сезону півзахисник зіграв 12 матчів за Минай, після чого взимку доєднався до стрийської Скали, яка виступає у Другій лізі. За перші вісім поєдинків Ралюченко встиг відзначитися голом у ворота Тростянця (1:0).

Олег Ільїн, фото: ФК Колос

8 червня 1997 року у місті Одеса народився Олег Ільїн – вихованець Дніпра, багаторічний півзахисник ковалівського Колоса, срібний призер Першої ліги. 

На дитячо-юнацькому рівні Ільїн виступав за одеський Чорноморець та Дніпро. Паралельно з виступами в молодіжній академії дніпрян півзахисник також грав у Суперлізі Дніпропетровської області. За першу команду Дніпра Олег провів 22 поєдинки, у яких забив два голи.

Зимою в сезоні 2017/18 Ільїн вирушив на перегляд до Ковалівки, де згодом підписав контракт з Колосом. Разом з командою пройшов шлях від Першої ліги до елітного дивізіону. За цей час півзахисник взяв участь у 163 матчах, забивши 15 голів та оформивши 17 асистів за Колос. Контракт Ільїна з ковалівцями чинний до 31 грудня 2024 року.

8 червня 2005 року у місті Пірей на стадіоні «Георгіос Карайскакіс» пройшов матч 11-го туру відбору на чемпіонат світу, в якому Греція приймала збірну України.

У напруженому поєдинку між командами було забито лише один гол, але яким він виявився важливий для виходу нашої національної команди на чемпіонат світу в Німеччині. Автором переможного взяття воріт став півзахисник Андрій Гусін, який увірвався у штрафний майданчик господарів та переграв голкіпера.

Ця перемога стала однією з ключових в успіху команди Олега Блохіна у кваліфікації, як стало пізніше відомо, історичного та успішного виступу на ЧС-2006.

Відбір на чемпіонат світу, 11-й тур

Греція – Україна – 0:1 (0:0)

Гол: Гусін, 81

  • Греція: Нікополідіс, Сейтарідіс, Басінас, Загоракіс, Яннакопулос, Харістеас, Фіссас, Врізас, Гумас (Пападопулос, 85), Капсіс (Віндра, 56), Карагуніс (Ціартас, 34).
  • Україна: Шовковський, Несмачний, Федоров, Тимощук, Єзерський, Русол, Шевченко (Бєлік, 90+2), Гусєв, Воронін (Шелаєв, 90), Воробей (Ротань, 56), Гусін.

8 червня 2022 року у місті Дублін на «Авіва Стедіум» пройшов поєдинок другого туру Ліги націй групи В між Ірландією та збірною України.

Перемогу нашій національній збірній своїм єдиним голом у грі забезпечив тоді ще вінгер київського Динамо Віктор Циганков, який тільки у другому таймі вийшов на футбольне поле. Таким чином резервний склад української збірної здобув звитягу в Дубліні.

Також ця гра примітна тим, що у ній дебютував півзахисник Олександр Піхальонок, якого у травні Олександр Петраков викликав на збір національної команди. Зовсім нещодавно Піхальонок змінив клуб, перейшовши у київське Динамо. 

Сайт «Український футбол» у контексті переходу вихованця Шахтаря в лави динамівців випустив ексклюзивний матеріал про гравців, які виступали за обидва гранди вітчизняного футболу.

Ліга націй, група В, другий тур

Ірландія – Україна – 0:1 (0:0)

Гол: Циганков, 48

  • Ірландія: Келлехер, Коллінс, Даффі, Еган (О'ші 63), Крісті (Браун 69), Хендрік, Каллен, Стівенс (Макклін 69), Робінсон (Обафемі 69), Найт, Огбене (Хемілтон 78).
  • Україна: Лунін, Бондар, Попов, Сирота, Качараба (Караваєв 72), Сидорчук (Ігнатенко 88), Шапаренко, Миколенко, Зубков (Циганков 46), Довбик (Сікан 80), Мудрик (Піхальонок 72).

1955 — нар. Антоніо Камачо (Іспанія) — лідер «Реала» та збірної Іспанії 1970–80-х, зараз відомий тренер.

1974 — пом. Філо (Бразилія/Італія) — чемпіон світу-1934, один із «оріунді», 1937 року повернувся в Бразилію і 4 рази поспіль ставав чемпіоном штату Сан-Паулу.

1984 — нар. Хав’єр Маскерано (Аргентина) — хавбек «Барселони», дворазовий олімпійський чемпіон (!), срібний призер ЧС-2014.