Реал розгромив Динамо, легенди Дніпра та Олександрії: 21 березня — цей день в історії українського футболу

Переглядів 785
Аватар Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
4 голоси
Реал розгромив Динамо, легенди Дніпра та Олександрії: 21 березня — цей день в історії українського футболу
Реал розгромив Динамо, фото: з відкритих джерел
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

21 березня 1973 року на стадіоні «Сантьяго Бернабеу» пройшов матч-відповідь 1/4 фіналу Кубок європейських чемпіонів, в якому київське Динамо зустрічалося з мадридським Реалом.

Після нульової нічиєї у поєдинку в Одесі підопічні Мігеля Муньйоса вийшли надзвичайно зарядженими на домашній матч. Тому не дивно, що вже на другій хвилині гри нападник «вершкових» Сантільяна відкрив рахунок у грі. Під кінець другого тайму форвард Іко Агілар подвоїв перевагу, розписавшись у воротах Євгена Рудакова.

За декілька хвилин до кінця поєдинку Амаро Амансіо довів рахунок до розгромного, встановивши остаточний результат матчу. У тій єврокубковій кампанії мадридський клуб вибув вже на наступній стадії, оскільки за сумою двох матчів поступився майбутньому переможцю турніру – амстердамському Аяксу (1:2, 0:1).

Кубок європейських чемпіонів, 1/4 фіналу, матч-відповідь

Реал (Мадрид) – Динамо – 3:0 (2:0), перша гра – 0:0

Голи: Сантільяна 2, Агілар 35, Амансіо 88.

  • Реал Мадрид: Ремон, Хосе Луїс Лопес, Беніто, Тоуріньо, Гранде, Зокко, Амансіо, Піррі, Сантільяна, Веласкес (Гонсалес, 86), Агілар (Вердуго, 80).
  • Динамо: Рудаков, Дамін, Решко, Доценко (Семенов, 60), Фоменко, Трошкін, Мунтян, Пузач, Колотов, Веремєєв (Буряк, 64), Блохін.

21 березня 1976 року у місті Краснодар народився Максим Деменко – півзахисник київського Динамо, санкт-петербурзького Зеніта та московського Спартака, чемпіон України, володар Кубка Росії. 

Розпочинав кар’єру в краснодарській Кубані, де його гру і помітили представники київського Динамо. У складі біло-синіх за увесь час провів 13 матчів, результативними діями не відзначався. У сезоні 1993/94 разом з динамівцями став переможцем чемпіонату України.

Після виступів за Динамо почав виступати за тольяттінську Ладу, в складі якої зіграв 110 матчів, забивши дев’ять голів за три роки. Через два роки Деменко опинився у санкт-петербурзькому Зеніті, з якими здобув бронзові нагороди чемпіонату Росії. Загалом за Зеніт півзахисник провів 47 матчів: 11 голів, один асист.

Транзитом через Ростсельмаш опинився у московському Спартаку, де став володарем Кубка Росії у 2003 році. Усього в червоно-білій футболці Максим провів 24 поєдинки, результативними діями не відзначався.

Практично завершив виступи на професійному рівні у 2004 році, оскільки не міг відновитися після низки пошкоджень. Сам Деменко пов’язував свої проблеми з постійним вживанням гравцями московського Спартака заборонених препаратів, через що футболісти часто не відчували межі використання своїх сил.

Пізніше все ж повернувся у футбол, погравши за Краснодар, Жемчужину-Сочі та новоросійський Чорноморець.

У складі збірної Росії провів два матчі, дебютувавши у поєдинку проти США (2:0). Також Деменко перебував на лаві запасних під час легендарного протистояння української команди з російською збірною (1:1), коли Андрій Шевченко відправив м’яч за комірець Олександру Філімонову.

21 березня 1978 року у місті Київ народився Олег Венглинський – вихованець київського Динамо, нападник Дніпра, одеського Чорноморця та грецького АЕКа.

Олег Венглинський, фото: з відкритих джерел

Перші кроки у дорослому футболі робив у рідному Динамо, проте виступав переважно за фарм-клуб киян. Усього за першу команду біло-синіх провів 37 матчів, забив сім голів та оформив дві результативні передачі. Разом з динамівцями тричі ставав переможцем Кубка України.

Наступним клубом Венглинського став Дніпро, у складі якого він провів три сезони (2002-2005): 76 ігор, 41 голів. За результатами референдуму газети «Український футбол» був визнаний найкращим футболістом України у 2003 році.

Завдяки своїм вдалим виступам у дніпровському клубі отримав можливість продовжити кар’єру в Європі, чим і скористався, перебравшись в афінський АЕК. 

Однак у грецькому клубі Венглинський себе проявити не зумів, забивши лише три голи за 21 поєдинок. Останні роки кар’єри провів у одеському Чорноморці: 55 матчів, шість голів, три асисти.

Також в активі Венглинського є 10 матчів за національну збірну України. Свій єдиний гол у синьо-жовтій футболці форвард забив 28 квітня 2004 року в контрольному поєдинку проти Словаччини (1:1).

Старший брат Олега – Сергій – теж вихованець київського Динамо, який за свою кар’єру пограв зокрема за полтавську Ворсклу, донецький Металург, та івано-франківське Прикарпаття, потім займався агентською діяльністю.

Наразі Венглинський є асистентом головного тренера київського Динамо U-19 Ігоря Костюка.

21 березня 1980 року у селі Дачне (Донецька область) народився Сергій Матюхін – вихованець Дніпра, захисник Кривбасу, київського Арсеналу та збірної України.

Після закінчення дніпропетровського спортінтернату розпочав виступи на дорослому рівні у головній команді міста. У складі Дніпра за 13 років на контракті провів 159 матчів, забивши 11 голів. Разом із дніпрянами ставав бронзовим призером чемпіонату України, доходив до фіналу Кубка країни в сезоні 2003/04.

Сергій Матюхін, фото: з відкритих джерел

У різний період на правах оренди виступав за Кривбас та київський Арсенал. У складі останніх провів аж 48 матчів, забивши три голи. Останнім професійним клубом в кар’єрі Матюхіна стала Олександрія, за яку він провів усього два поєдинки.

Також в активі Матюхіна є три за національну збірну України, яку тоді очолював Олег Блохін. Дебют стався 31 березня 2004 року в контрольному матчі з Македонією (0:1), коли Сергій вийшов по перерві замість оборонця Сергія Симоненка, провівши весь другий тайм на полі.

Після закінчення футбольної кар’єри працював тренером у структурі одеського Чорноморця. Наразі Матюхін є тренером у клубі Пальміра (Одеса), займаючись з дітьми 2007-2008 року народження.

21 березня 1983 року у місті Овідіополь (Одеська область) народився Андрій Запорожан – легендарний півзахисник Олександрії, двічі переможець Першої ліги, тренер Лівого берега.

Більшу частину своєї кар’єри Запорожан провів у складі Олександрії, де був капітаном команди. Окрім клубу з Кіровоградщини також захищав кольори таких колективів, як Борисфен, Борекс-Борисфен, Дністер, Енергетик (Бурштин) та Лівий берег.

Що стосується Олександрії, то у її складі півзахисник провів цілих 12 років. За цей час Запорожан взяв участь у 330 матчах, забив 29 голів та оформив 11 результативних передач. Разом з «містянами» хавбек пройшов шлях від Першої ліги до участі на груповому етапі Ліги Європи. Двічі разом з ними Андрій ставав переможцем Першої ліги (2010/2011, 2014/15). Саме Запорожан є рекордсменом Олександрії за кількістю проведених матчів за клуб.

У 2021 році став гравцем аматорського клубу з Києва – Лівий берег, який пізніше доріс до рівня Другої ліги. Від початку 2023-го Запорожан є асистентом головного тренера клубу Віталія Первака. При цьому про завершення кар’єри легендарний хавбек Олександрії не повідомляв і є внесеним у заявку свого клубу і в якості гравця під №15.

21 березня 1997 року у місті Бориспіль (Київська область) народився Богдан Михайличенко – вихованець київського Динамо, захисник луганської Зорі, донецького Шахтаря, бельгійського Андерлехта та житомирського Полісся, дворазовий чемпіон України.

Богдан Михайличенко, фото: ФК Полісся

У 2011 році приєднався до академії Динамо зі школи клубу Княжа. Був основним гравцем киян на юнацькому та молодіжному рівні, однак за першу команду біло-синіх провів лише дві гри. Натомість за Динамо U-19 в юнацькій Лізі УЄФА Михайличенко у власному активі має 10 ігор за два сезони: два голи, одна результативна передача. Разом з тим у складі динамівців Києва захисник став переможцем чемпіонату та Кубка України у сезоні 2014/15.

На правах оренди Богдан виступав за кам’янську Сталь та луганську Зорю. У складі останніх і продовжив свою кар’єру, ставши частиною угоди між Динамо та Зорею щодо трансферу Олександра Караваєва в київський клуб. Усього за Зорю провів 63 поєдинки, забив три голи та оформив чотири результативні передачі. Разом з луганцями здобув бронзові нагороди УПЛ за кампанію 2019/20.

Наступним клубом Михайличенка став бельгійський Андерлехт, куди він перебрався за 500 тисяч євро. Однак кар’єра у європейському чемпіонаті не стала такою вже вдалою, попри те, що українець провів 51 матч за (гол та два асисти) за три роки у клубі.

У сезоні 2022/23 на правах оренди перейшов у донецький Шахтар, був основним гравцем команди, провівши загалом 32 поєдинки: два голи, п’ять результативних передач. 

Були розмови про те, що Михайличенко залишиться у лавах «гірників», однак зрештою Богдан знову опинився у Динамо – цього разу загребському. Там кар’єра зовсім не пішла через непорозуміння з головним тренером і вже взимку захисник покинув хорватський клуб, повернувшись до України, де підписав контракт з новачком УПЛ – житомирським Поліссям. За «вовків» Богдан вже встиг провести чотири матчі, результативними діями не відзначався.

Також Михайличенко має у власному активі сім матчів за національну збірну України, в яких він оформив один асист. 

21 березня 2002 року на стадіоні «Нагай» пройшов контрольний матч, в якому збірна України зустрічалася з командою Японії.

Цього дня 22 роки відбулася перша зустріч національних збірних України та Японії. На жаль, для вболівальників синьо-жовтих дебютне протистояння завершилося мінімальною поразкою підопічних Леоніда Буряка.

На 24-й хвилині матчу після подачі з кутового в штрафному майданчику української збірної виникла метушня, чим і скористалися японці – Ацусі Янагісава скинув м’яч на Казуюкі Тоду, який і завдав вирішальний результативний удар у цій грі, вразивши ворота Віталія Реви.

Контрольний матч

Японія – Україна – 1:0 (0:1)

Гол: Тода, 24

  • Японія: Наразакі, Мацуда, Морішіма (Міцую, 54), Нішизава (Накамура, 46), Янагісава (Наохіро, 60), Наката, Міямото, Сантош (Сузукі, 46), Тода, Фукуніші, (Томоказу, 60), Ічікава (Ясухіро, 77).
  • Україна: Рева, Несмачний (Задорожний, 46), Головко, Ващук, Шищенко, Тимощук (Зотов, 76), Зубов (Серебренніков, 70), Закарлюка (Рикун, 54), Воробей (Мелащенко, 75), Гусін, Попов (Радченко, 46).

Найкращі букмекери
100000 грн
9.9
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Ліцензія КРАІЛ № 559 від 05.12.2024
Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри