Один із найдорожчих легіонерів Динамо, Юран забив Барселоні: 20 березня – цей день в історії українського футболу

Переглядів 990
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
10 голосів
Один із найдорожчих легіонерів Динамо, Юран забив Барселоні: 20 березня – цей день в історії українського футболу
Дерліс Гонсалес. Фото: ФК Динамо
«УФ» – часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

20 березня 1989 року у місті Алчевськ (Луганська область) народився Максим Ковальов – вихованець донецького Шахтаря, багаторічний захисник кропивницької Зірки та Інгульця, переможець Першої ліги, фіналіст Кубка України.

Cвій футбольний шлях Ковальов розпочинав у донецькому Шахтарі, де за увесь зіграв лише одну гру за першу команду. Свій єдиний матч за основу «гірників» Максим провів у останньому турі чемпіонату України сезону 2006/07 в поєдинку проти запорізького Металурга (0:2), відігравши усі 90 хвилин матчу.

Також Ковальов пограв за маріупольський Іллічівець, луганську Зорю та алчевську Сталь. Понад 60 поєдинків захисник провів у футболці кропивницької Зірки, разом з якою став переможцем Першої ліги у сезоні 2015/16.

 У 2018 році Максим перебрався в Інгулець, пройшовши з командою шлях від Першої ліги до елітного дивізіону. В сезоні 2018/19 разом з Інгульцем дійшов до фіналу Кубка України, де розгромно поступився рідному Шахтареві (0:4). У клубі з селища Петрова провів найбільше матчів у власній кар’єрі – 98 (шість голів та асист).

Влітку 2023-го на правах вільного агента приєднався до новачка УПЛ – черкаського ЛНЗ. У цьому сезоні Ковальов провів вісім матчів за свій новий клуб, у яких відзначився одним голом.

Максим Ковальов. Фото: ФК ЛНЗ

20 березня 1991 року на стадіоні «Камп Ноу» пройшов матч-відповідь 1/4  фіналу Кубка кубків УЄФА, в якому київське Динамо зустрічалося з каталонською Барселоною.

Після мінімальної поразки у першій грі (2:3) підопічні Анатолія Пузача ще зберігали шанси на вихід до півфіналу турніру. Справжню надію вболівальникам біло-синім подарував нападник Сергій Юран, який в один дотик замкнув передачу Віктора Мороза. Пізніше Юран мав ще один шанс відзначитися у воротах каталонців, однак змарнував його, пробивши вище.

На 89-й хвилині гол Гільєрмо Амора поховав сподівання динамівців Києва, коли завдав точного удару з меж штрафного майданчика у дальній кут воріт Олександра Жидкова. 

У підсумку Барселона дійшла до фіналу Кубка кубків УЄФА 1990/91, де мінімально поступилася англійському Манчестер Юнайтед (1:2), перемогу якому своїм дублем приніс Марк Г'юз.

Кубок кубків УЄФА, 1/4 фіналу, матч-відповідь

Барселона – Динамо – 1:1 (0:0), перша гра – 3:2

Голи: Юран, 66 – Амор, 89

  • Барселона: Субісаррета, Нандо, Феррер, Куман, Серна, Бакеро, Еусебіо Сакрістан, Стоїчков (Ортега, 85), Салінас (Гойкоечеа, 80), Амор, Бегірістайн.
  • Динамо: Жидков, Лужний, Беца, Деркач, Шматоваленко, Ковалець, В.Мороз, Заєць, Саленко, Юрченко, Юран.

20 березня 1992 року у селищі Семенівка (Полтавська область) народився Олег Бараннік – нападник академії київського Динамо та полтавської Ворскли.

Починав з полтавської Молоді, звідки у 2008 році перебрався до академії Динамо. Разом з киянами у 2009-му став чемпіоном серед 17-річних.

Вже у 2010 році повернувся на Полтавщину, ставши гравцем місцевої Ворскли. У її складі за сім років на контракті провів 71 матч, в яких забив п’ять голів та оформив три результативні передачі.

Найяскравішим моментом у кар’єрі Баранніка став його дубль після виходу на заміну в матчі плей-оф за вихід у Ліги Європи проти бухарестського Динамо (3:2). Олегу знадобилося усього 14 хвилин, аби перевернути хід тієї гри.

Пізніше Бараннік виступав за Гірник-Спорт, ФК Полтава, Нафтовик-Укрнафта, Авангард (Краматорськ). Останні роки Олег грає на чемпіонат Полтавської області. Спершу виступав за Стандарт (Нові Санжари), а у 2023-му був гравцем ФК Рокита, за який забив чотири голи у шести матчах.

Олег Бараннік. Фото: Google

20 березня 1994 року у місті Луке народився Дерліс Гонсалес – вінгер лісабонської Бенфіки, Базеля та київського Динамо, чемпіон Парагваю, Швейцарії та України.

У 2012 році за 1 млн євро перебрався з парагвайського Рубіо Нью до структури Бенфіки, однак за першу команду «орлів» так і не зіграв. Після вдалих виступів на правах оренди за клуби з батьківщини – Гуарані та Олімпія – за 3 млн євро був проданий у Базель. Разом з червоно-синіми став чемпіоном Швейцарії у сезоні 2014/15. Усього за Базель Дерліс провів 35 матчів, забив шість голів та оформив 10 результативних передач.

Влітку 2015-го Гонсалес за 9,4 млн євро перейшов у київське Динамо. Цей трансфер входить у п’ятірку найдорожчих придбань біло-синіх за всю історію. Дерліс був покликаний замінити колишню зірку киян Джермейна Ленса, але з цим завданням не впорався.

За 85 матчів у складі Динамо Гонсалес забив 12 голів та оформив 15 асистів, однак так і не зумів стати справжнім лідером команди, згодом програвши конкуренцію молодому Віктору Циганкову. Водночас разом з динамівцями Дерліс став переможцем чемпіонату та Суперкубка України.

На правах оренди вінгер виступав за бразильський Сантос (44 матчі, чотири голи, сім асистів), а у лютому 2020-го був проданий в парагвайську Олімпію за 5,05 млн євро. У складі свого нинішнього клубу встиг вже двічі стати чемпіоном Парагваю. Усього ж за Олімпію Гонсалес провів 118 поєдинків: 41 гол, 20 асистів.

Також на рахунку Дерліса є 50 ігор за національну збірну Парагваю, в яких він забив дев’ять голів та оформив три результативні передачі. Гонсалес був учасником трьох Кубків Америки, на яких сумарно провів 11 ігор, забивши два голи.

Дерліс Гонсалес. Фото: ФК Динамо

20  березня 1999 року на стадіоні імені Бориса Пайчадзе пройшов контрольний матч, в якому збірна України зустрічалася з командою Грузії.

У цей день 25 років тому підопічні Йожефа Сабо зустрічалися з командою Володимира Гуцаєва. Єдиний гол у поєдинку в Тблісі місцеві вболівальники побачили аж під завісу другого тайму. Це Сергій Коновалов протягнув м’яч з центра поля та несподівано для воротаря суперників здалеку завдав результативний удар, встановивши остаточний рахунок у грі.

Контрольний матч

Грузія – Україна – 0:1 (0:1)

Гол: Коновалов, 77

  • Грузія: Грішікашвілі, Каладзе, Балашвілі, Тархнішвілі, Церетелі, Джанашвілі (Алексідзе, 26), Немсадзе (Гахокідзе, 76), Чхаїдзе, Кобіашвілі, Деметрадзе, Поцхверіа (Ашветіа, 53). 
  • Україна: Воробйов (Шовковський, 46), Кирюхін, Головко (Ващук, 46), Коваль, Микитин, Попов, Кардаш (Гусін, 46), Ковальов, Нагорняк (Цихмейструк, 75), Калитвинцев (Коновалов, 46), Скаченко (Мізін, 80).