Дніпро-1 зазнав першої поразки, Шахтар здобув скандальну перемогу, Динамо втратило очки. Підсумки 15 туру УПЛ

Переглядів 5618
Андрій Каплун Андрій Каплун
Артем Довбик. Фото: ФК Дніпро-1
Шахтар завдяки складній перемозі над Ворсклою скоротив дистанцію від Дніпра-1, який несподівано поступився у Кривому Розі, а Динамо, Зоря та Олександрія втратили очки в домашніх матчах ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Заключний тур першої частини сезону був не дуже результативним, але приніс декілька неочікуваних результатів. Дніпро-1 зазнав першої поразки в поточному сезоні в матчі проти Кривбасу, Зоря втратила перемогу над Минаєм, Олександрія – над Рухом, а Динамо навіть не змогло забити Металісту 1925.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти заключного туру першого кола української Прем’єр-ліги

Центральний матч туру: Шахтар зі скандалом дотиснув Ворсклу та першим з лідерів пішов у відпустку

Матч між Шахтарем та Ворсклою був заключним для обох команд в першій частині сезону. Зустріч підтвердила тенденції в грі суперників, які були помітні ще раніше.

«Гірники» забивали завдяки високому класу своїх виконавців. Цікаво, що Георгій Судаков, який цього року став беззаперечним основним гравцем Шахтаря в центрі поля, лише в останньому осінньому матчі забив свій дебютний гол у поточному сезоні.

А от ще один хавбек, Дмитро Криськів, якого півтора місяці тому мало хто згадував, знову вразив ефектними індивідуальними діями та записав на свій рахунок вже третій м’яч за донецьку команду.

Ворскла знову продемонструвала свою вразливість у захисті та в опорній зоні. Судаков протягнув м’яч вздовж лінії карного майданчика полтавців майже без супротиву з їхнього боку та вразив кут воріт Різника, а центрбек Зайков дав Криськіву спокійно прийняти м’яч та обіграти себе в епізоді з другим голом.

Шахтар втратив перевагу в два м’ячі так само легко як її здобув. Знову напомилялися захисники «гірників» Валерій Бондар, Микола Матвієнко та Богдан Михайличенко. Донецька команда в цьому сезоні ще жодного разу не зіграла «на нуль» проти сильних суперників. Окрім Ворскли, по два голи в ворота Трубіна забили Дніпро-1, Зоря та Олександрія. Київському Динамо «гірники» дозволили забити лише один гол, але загальна тенденція простежується достатньо чітко – Шахтарю дуже складно захищатись проти команд, які мають в атаці висококласних гравців.

Долю матчу вирішив сумнівний пенальті, який арбітр Микола Балакін призначив після перегляду відеоповтору. Ворскла та її головний тренер Віктор Скрипник залишились дуже незадоволеними суддівством в матчі з Шахтарем.

Загалом, центральний поєдинок заключного туру першої частини сезону залишив неоднозначне враження. Велика кількість помилок з боку гравців обох команд та дискусійне рішення рефері, яке вплинуло на підсумковий результат, залишили дещо неприємний осад.

Нулі туру: Чорноморець та Металіст поділили очки в Одесі

Чорноморець та Металіст вирішили зіграти в атакувальний футбол на зустрічних курсах. Матч вийшов достатньо видовищним, що не дуже характерно для УПЛ періоду пізньої осені. Проте обидві команди знову підвела реалізація моментів.

По показниках xG команди награли на більш результативну нічию – щось посередині між 1:1 та 2:2.

Чорноморець зіграв «на нуль» вже третій матч поспіль, проте цього разу Григорчук мав претензії до своїх футболістів. Головний тренер одеситів після матчу зізнався, що гра йому не сподобалася.

Металіст не може виграти вже сім матчів поспіль та має великі шанси продовжити цю серію в заключному поєдинку першої частини сезону проти Динамо на виїзді. Головний бомбардир харків’ян Максим Прядун не зміг забити в чотирьох останніх поєдинках, а наприкінці першого тайму гри в Одесі зазнав пошкодження та може не зіграти в Києві.

Жах туру: стан газону на стадіоні в Петровому, де Інгулець мінімально обіграв Верес

Стан футбольного поля на стадіоні «Інгулець» у Петровому, куди приїхав рівненський Верес, викликав великі запитання. Ще до початку матчу було зрозуміло, що на такому газоні неможливо грати в комбінаційний футбол. На перший план вийшла боротьба, стандарти та дальні удари.

Цілком логічно, що до такої гри краще пристосувалися саме господарі. На початку матчу нападник Інгульця Артем Сітало виграв боротьбу за м’яч перед воротами Вереса та відкрив рахунок, після чого команда Младена Бартуловича самовіддано захищалась на протязі всього поєдинку та здобула другу поспіль «суху» перемогу.

Верес неодноразово міг зрівнювати рахунок, але рівнянам не пощастило. Якби цей матч відбувався на більш якісному газоні, цілком ймовірно, що результат був би іншим.

Невідомо, як Прем’єр-ліга дозволила проводити поєдинок на такому жахливому газоні.

Нереалізація туру: Динамо створило безліч моментів, але не забило Металісту 1925, та знову втратило важливі очки

Здавалося, що команда Мірчі Луческу зробила висновки після втрати очок в матчі з Колосом та нервових перемог над Інгульцем та Вересом. Динамо з перших хвилин увімкнуло непогані швидкості та почало агресивно діяти в атаці.

Кияни створили достатньо гольових моментів, щоб таки забити, але цього разу лідери киян багато хибили зі зручних позицій. Віктор Циганков навіть не реалізував пенальті, а Володимир Шепєлєв не влучив в пусті ворота ударом з двох метрів.

Традиційно не вразили Артем Бєсєдін та Владислав Кабаєв, а зусиль Буяльського та Циганкова цього разу було недостатньо для перемоги.

Динамо завдало 20 ударів по воротах суперника, з яких 11 пострілів влучили у площину, а також заробили 13 кутових, але забити все ж не змогли.

Металіст 1925 під керівництвом Едмара та Олега Голодюка дуже компактно захищався. Харків’яни грали за схемою 5-4-1 та зустрічали суперника на власній половині поля. Це вже не та команда, яка розсипалася під натиском Зорі та Вереса всього місяць тому.

Молоді фахівці зуміли навести лад в Металісті 1925 та після чотириматчевої безпрограшної серії підняли його вже на шосте місце в турнірній таблиці.

Помилка туру: ФК Львів прикро програв Колосу через невдалі дії Муравського в одному епізоді

Колос має непоганий підбір виконавців в атакувальній групі, але створює дуже мало гольових моментів. В гостьовому матчі з ФК Львів ковалівці більше володіли м’ячем, але до загроз воротам суперника справа майже не доходила.

Господарі компактно захищались та мали б заробити одне очко, якби не прикра помилка центрального захисника Назарія Муравського, який обрізав всю команду неточним пасом на власній половині поля, та одразу після цього «привіз» пенальті.

Колос забив з 11-метрової позначки вже вшосте в цьому сезоні. Стільки ж голів ковалівці забили безпосередньо з гри. Команда Ярослава Вишняка перервала чотириматчеву безвиграшну серію та піднялася вже на шосту сходинку турнірної таблиці.

У ФК Львів справи набагато гірші – колектив Олега Дулуба має лише одну перемогу в останніх десяти матчах та йде на зимову перерву на останньому місці в УПЛ. Команді дуже потрібне підсилення, аби залишитись в еліті українського футболу на наступний сезон.

Порятунок туру: Минай врятувався від поразки в компенсований час матчу проти Зорі

Перед грою між Зорею та Минаєм в Києві пройшов сильний снігопад. Поле стадіону «Динамо» імені Лобановського вкрилось снігом, що знівелювало перевагу в техніці гравців луганської команди.

Оскільки грати в комбінаційний футбол за таких умов було складно, Зоря намагалася якомога частіше бити з дальньої дистанції. Саме один з таких ударів призвів до голу Володимира Бражка, який відзначився вже другим м’ячем у поточному сезоні.

Команда Патріка ван Леувена заслуговувала на перемогу, проте стався нещасний випадок – Батагов, вибиваючи м'яча від власних воріт після стандарту, влучив в партнера по команді, а на відскок чатували гравці Минаю.

Закарпатців можна вкотре похвалити за характер та бійцівські якості. Команда не здавалася до фінального свистка та чекала на свій шанс.

Безпрограшна серія Минаю складає три матчі. Команда Шарана пішла на зимову перерву поза зоною вильоту та перехідних матчів, що можна вважати серйозним успіхом для закарпатців.

Бій туру: Олександрія та Рух отримали на двох 12 жовтих карток та розписали бойову нічию

В матчі на олександрійському стадіоні «Ніка» вистачало боротьби. Команди багато порушували правила, що призвело сумарно до 12 жовтих карток. Тренери зробили три вимушені заміни ще в першому таймі через пошкодження своїх гравців.

В рівних складах Рух несподівано краще виглядав в атаці та створив декілька небезпечних моментів, але вилучення Климчука в середині другого тайму не дозволило команді поборотись за перемогу.

Львів'яни взагалі могли програти, але в потрібний момент проявив себе 19-річний нападник Ярослав Карабін, який заробив та реалізував пенальті. Цей гол став для молодого форварда дебютним на дорослому професійному рівні.

Олександрії не вистачило сил на фініш першої частини сезону. Команда Юрія Гури, яка в цьому сезоні лише перемагала на власному стадіоні, перервала свою чотириматчеву домашню виграшну серію, але впевнено посідає п'яту сходинку турнірної таблиці перед зимовою перервою.

Сенсація туру: Дніпро-1 вперше цього сезону поступився, а Кривбас здобув першу перемогу в Кривому Розі

Кривбас в Кривому Розі обіграв Дніпро-1 та перервав безпрограшну серію лідеру чемпіонату, яка складала 19 матчів. Далася взнаки коротка лава запасних дніпрян. Легіонери Яніс Амаш, Бузанелло та Фарес Балулі відмовились їхати на виїзд через побоювання за безпеку. Ще один лідер команди, аргентинець Домінго Бланко, травмований та не міг допомогти Дніпру-1 з середини жовтня.

Дніпро-1 був змушений грати останні поєдинки першої частини сезону практично одним складом. Та якщо на гру з Шахтарем команда Кучера ще змогла налаштуватись та зібрала всі останні сили, то у матчі з Кривбасом було дуже помітно, що дніпряни діють дуже повільно та не встигають за суперниками.

Відрив Дніпра-1 від Шахтаря скоротився до п'яти очок при одному матчі в запасі у донецької команди. Для боротьби за чемпіонство керівництву дніпровського клуба потрібно замислитись про підсилення в зимове трансферне вікно.

Для дніпровських вболівальників є лише один позитивний момент за підсумками цього туру – форвард Артем Довбик забив свій 11-й гол в поточному сезоні УПЛ та відірвався від динамівця Віталія Буяльського в бомбардирських перегонах на два м'ячі.

Юрія Вернидуба можна привітати. Кривбас заслуговував на позитивний результат та закономірно здобув першу в сезоні перемогу в рідному місті.

Гол туру: Георгій Судаков (Шахтар) у ворота Ворскли

Ефектні індивідуальні дії молодого півзахисника «гірників» призвели до першого голу у ворота полтавської команди.

Герой туру: Олег Мозіль (Металіст 1925) проти Динамо

Голкіпер харківської команди відбив удар з 11-метрової позначки від динамівця Віктора Циганкова та здійснив ще декілька сейвів, що допомогло Металісту 1925 здобути позитивний результат у виїзному матчі проти київського Динамо.