Коломойського підозрюють у заволодінні 9,2 мільярдів: подробиці гучної справи

Переглядів 1454
Дмитро Котков Дмитро Котков
3 голоси
Коломойського підозрюють у заволодінні 9,2 мільярдів: подробиці гучної справи
Ігор Коломойський. Фото: Google
Колишньому власнику футбольного клубу Дніпро Ігорю Коломойському приписують заволодіння серйозної суми грошей, а саме 9,2 мільярди гривень.

Детективи НАБУ за погодження САП сьомого вересня повідомили про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам організованої ним групи. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Антикорупціонери не називають імені кінцевого бенефіціарного власника, але, судячи з усього, мова йде про Ігоря Коломойського.

За даними слідства, у січні-березні 2015 року кінцевий бенефіціар банку, на той момент Голова Дніпропетровської ОДА, розробив план заволодіння коштами Приватбанку з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку. 

Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

Далі частину суми у понад 446 млн грн з метою легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юросіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох. 

«Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара ПАТ КБ «ПриватБанк». Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу «ПриватБанку» на виконання вимог Національного банку України», – зазначили в НАБУ.

X