Луческу зіграв внічию з Йовічевічем та пішов на лікарняний, перемоги Дніпра-1 та Зорі. Підсумки 22-го туру УПЛ

Переглядів 731
Андрій Каплун Андрій Каплун
Київське Динамо уникло поразки від донецького Шахтаря в центральному матчі туру, після чого Мірча Луческу пішов на лікарняний та передав команду Олександру Шовковському, луганська Зоря та Дніпро-1 здобули чергові перемоги та продовжили боротьбу за найвищі місця ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Динамо та Шахтар зіграли внічию, Мірча Луческу пішов на лікарняний, Олександр Шовковський став виконувачем обов'язки головного тренера киян, Дніпро-1 та Зоря здобули чергові непрості перемоги, Металіст, Верес та Рух продовжили свої безвиграшні серії, а Олександрія під керівництвом Руслана Ротаня продовжила колекціонувати нічиї.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти 22-го туру української Прем’єр-ліги.

Початок туру: Зоря мінімально обіграла Колос завдяки голу Бражка

Зоря зіпсувала ювілей Колосу, який проводив свій 100-й матч в українській Прем'єр-лізі. Луганці здобули заслужену перемогу завдяки голу хавбека Володимира Бражка, який забив свій п'ятий м'яч у поточному сезоні.

«Суха» серія голкіпера Колоса Євгена Волинця перервалася на 382-й хвилині. Ковалівці майже весь другий тайм провели в більшості після вилучення Ігоря Снурніцина за дві жовті картки, але мали проблеми зі створенням гольових моментів та обмежилися лише масованою навалою в компенсований час.

Команда Патріка ван Леувена після зимової перерви йде за чемпіонським графіком – шість перемог у семи матчах. Зоря у другому колі набрала найбільшу кількість очок серед усіх учасників УПЛ та продовжує боротьбу за вихід до Ліги чемпіонів.

Суддівство туру: арбітр Омельченко призначив чотири пенальті в матчі Ворскла – Металіст

Металіст у другому турі поспіль потрапив до історії чемпіонатів України. Минулого туру харків'яни зіграли в найрезультативнішу нічию в історії з Вересом (5:5), а за тиждень взяли участь у матчі з Ворсклою, в якому арбітр Олександр Омельченко призначив чотири пенальті.

Це четвертий такий випадок за час проведення чемпіонатів України.

Суддя тричі вказував на позначку в карному майданчику харків'ян, але албанець Сефері реалізував лише дві спроби – один сейв на рахунку голкіпера Данила Єрмолова.

Після цього дублю албанець наздогнав динамівця Віталія Буяльського в гонці бомбардирів і ділить із ним другий рядок. Обидва футболісти забили цього сезону по 11 голів.

Дебютний гол за Ворсклу забив бразильський захисник Феліпе Родрігес, а гравець Металіста Юрій Романюк відзначився своїм першим м'ячем в УПЛ.

Ворскла виграла третій матч поспіль, а безвиграшна серія Металіста складає вже 15 поєдинків. Попереду в харків'ян матчі з Динамо та Дніпром-1.

Нічия туру: Верес не зміг обіграти Минай та продовжив свою безвиграшну серію

Прокляття стадіону «Авангард» для рівненського Вереса продовжується – команда Юрія Вірта провела на домашній арені вісім матчів після його відкриття, але досі не здобула жодної перемоги.

Здавалося, що після голу Блізніченка рівняни нарешті зможуть порадувати своїх вболівальників у Рівному, але вже за п'ять хвилин Минай відповів м'ячем Єгора Твердохліба.

На рахунку Блізніченка чотири голи та дві результативні передачі в останніх чотирьох поєдинках.

Після того, як голкіпер Богдан Когут пропустив п'ять м'ячів у матчі минулого туру з Металістом, місце у воротах команди Юрія Вірта зайняв 23-річний Вадим Ющищин, для якого поєдинок з Минаєм став дебютним в українській Прем'єр-лізі.

Безвиграшна серія Вереса наразі складає 11 матчів, що є антирекордом рівненського клубу. Обидві команди продовжують боротьбу за збереження прописки в українській Прем'єр-лізі.

Центральний матч туру: Динамо уникло поразки від Шахтаря

Чергове «Класичне» мало турнірне значення для обох команд, попри те, що між принциповими суперниками зараз велика відстань у 12 очок.

Шахтар продовжує боротьбу з Дніпром-1 за чемпіонство, а Динамо намагається потіснити Зорю з третього місця.

Центральний матч туру не вийшов видовищним. Шахтар контролював гру після раннього голу Тараса Степаненка, який забив свій другий м'яч у поточному сезоні.

Швидкості у поєдинку були невисокими. Динамо шукало свій момент в атаці і було винагороджено під завісу матчу – Олександр Андрієвський забив свій перший гол у сезоні та всього другий за Динамо.

Безпрограшна серія «гірників» складає десять матчів, а Динамо зіграло внічию у другому поєдинку поспіль.

Фініш сезону обіцяє бути дуже складним для обох команд – з восьми поєдинків, що залишилися, і Шахтар, і Динамо проведуть на виїзді по сім матчів.

Подія туру: Мірча Луческу пішов на лікарняний та передав Динамо Шовковському

Після матчу з Шахтарем Мірча Луческу заявив на прес-конференції, що йде на лікарняний та передає керівництво командою Олександру Шовковському, який виконуватиме обов'язки головного тренера.

Румунському фахівцю давно була потрібна операція на нозі. Луческу вирішив зробити її в Києві, щоб не залишати команду.

Шовковський очолив Динамо у складній ситуації. Кияни переживають глибоку кризу та ризикують залишитися не лише без Ліги чемпіонів, а й без Ліги Європи. Відставання від луганської Зорі, яка посідає третє місце, становить п'ять очок. Тим цікавіше буде спостерігати  за молодим фахівцем на чолі київської команди.

Перервані серії туру: Металіст 1925 обіграв ФК Львів та перервав смугу невдач

Металіст 1925 у 22-му турі української Прем'єр-ліги перервав одразу дві негативні серії. Харків'яни до зустрічі із ФК Львів не могли виграти протягом останніх восьми матчів, що було клубним антирекордом.

Безгольову серію команди, яка склала 456 хвилин, перервав форвард Костянтин Бичек, який забив другий м'яч в поточному сезоні. Дебютний гол у професійній кар'єрі забив 19-річний захисник Дмитро Капінус. Відзначимо хавбека Ростислава Русина, який зробив дві гольові передачі.

Металіст 1925 після цієї перемоги відірвався від зони перехідних матчів на чотири очки.

Безвиграшна серія ФК Львів складає сім поєдинків, у кожному з яких було пропущено мінімум по два м'ячі. Команда Анатолія Безсмертного залишається головним претендентом на виліт з української Прем'єр-ліги, але попереду на неї чекають зустрічі з прямими конкурентами, тому виправити ситуацію ще можна.

Перестрілка туру: Чорноморець Григорчука обіграв Кривбас Вернидуба

У Кривому Розі відбувся один з найбільш видовищних матчів туру – Чорноморець під керівництвом Романа Григорчука обіграв Кривбас, який очолює Юрій Вернидуб.

Обидві команди намагалися грати в атаку, але гості трохи краще реалізовували створені гольові можливості. Господарям не вистачало свого лідера, боснійського хавбека Ріфета Капіча, який відбував дискваліфікацію.

Героєм зустрічі став Даниїл Алефіренко, який відзначився дублем за одеситів.

Дебютні голи за свої команди забили хавбек Чорноморця Орест Кузик та півзахисник Кривбасу Максим Луньов.

Безпрограшна виїзна серія Чорноморця складає шість матчів. А от Кривбасу не вистачає стабільності – після перемоги над Зорею команда Вернидуба програла другий поєдинок поспіль.

Дежавю туру: Дніпро-1 дотиснув Рух у компенсований час вдруге в поточному сезоні

Дніпро-1 здобув складну перемогу над львівським Рухом. На початку матчу здавалося, що команда Олександра Кучера легко набере три очки. Перевага дніпрян на старті поєдинку була беззаперечною та вилилася в голи Едуарда Сарапія та Артема Довбика, який забив свій 19-й м'яч у сезоні, зміцнив лідерство у гонці бомбардирів та наблизився до рекорду Генріха Мхітаряна (25 голів).

Проте жахлива помилка голкіпера Дніпра-1 Макса Валефа, який зіграв уперше з 4 березня, а також невпевнені дії центрбеків Сватка та Сарапія дозволили Руху несподівано відігратися. Нагадав про себе бразилець Таллес, який забив в УПЛ вперше з листопада.

У другому таймі Дніпро-1 не створив великої кількості моментів, але таки дотиснув Рух у компенсований час – відзначився Ігор Когут, який вийшов на заміну. Хавбек забив переможний гол своєї команди вдруге у сезоні – у першому колі його точний удар наприкінці матчу дозволив обіграти Металіст.

Головний тренер Руху Віталій Пономарьов продовжує довіряти молоді. У складі львів'ян на заміну вийшли форварди Андрій Столярчук та Денис Теслюк, які дебютували за основну команду. Однак це поки що не дає результату – безвиграшна серія Руху складає сім матчів.

Нагадаємо, що у першому колі Дніпро-1 обіграв Рух також із рахунком 3:2, і теж вирвав перемогу на останніх секундах поєдинку.

Дербі туру: Олександрія не змогла обіграти Інгулець, Ротань зіграв внічию у сьомому матчі з восьми

Нічийний синдром Олександрії продовжився – команда Руслана Ротаня поділила очки з Інгульцем в дербі Кіровоградської області. Це вже сьома нічия у восьми поєдинках молодого фахівця в українській Прем'єр-лізі.

До проблем Олександрії додалися травми двох основних захисників – Сергія Логінова та Андрія Цурікова. Ротаню довелося робити дві поспіль вимушені заміни наприкінці першого тайму, що дозволило дебютувати в УПЛ 19-річному захиснику Роману Савченку, який виступає за Олександрію на правах оренди з донецького Шахтаря.

Команда Ротаня знову була непереконливою під час позиційного нападу і не створила великої кількості гольових моментів. Інгулець добре захищався та провів другий поспіль «сухий» матч.

Цікавим вийшло протистояння Ковальців – головний тренер Інгульця Сергій Іванович вивів свою команду на гру з Олександрією, в складі якої виступає його син Кирило.

Герой туру: Даниїл Алефіренко (Чорноморець)

Алефіренко став справжнім відкриттям другого кола УПЛ. 23-річний футболіст, який виступає за Чорноморець на правах оренди із Зорі, провів за одеситів сім матчів і забив вже шість голів.

Дубль Даниїла дозволив команді Романа Григорчука здобути важливу перемогу над Кривбасом на виїзді. Нещодавно «Український футбол» розповідав про кар'єру та перспективи Алефіренка.

Після дублю в матчі з Кривбасом Даниїл дав ексклюзивне інтерв'ю «Українському футболу».

Гол туру: Олександр Андрієвський (Динамо) в матчі проти Шахтаря

Ефектний постріл зі штрафного вийшов у півзахисника киян наприкінці центрального матчу туру проти Шахтаря, що допомогло Динамо уникнути поразки від принципового суперника та набрати важливе очко.