Рух бореться за зону ЛЧ, Полісся – в зоні вильоту: підрахували результати весняних матчів УПЛ і винесли вирок

Переглядів 1374
Андрій Каплун Андрій Каплун
5 голосів
Рух бореться за зону ЛЧ, Полісся – в зоні вильоту: підрахували результати весняних матчів УПЛ і винесли вирок
Рух - Полісся. Фото: УПЛ
«УФ» зробив підрахунок результатів матчів української Прем'єр-ліги після рестарту поточного сезону і зробив свої висновки.

Сьогодні о  15:30 відбудеться перенесений матч 6-го туру Зоря - Динамо, який мав пройти ще на початку вересня минулого року. А поки пауза між повними турами, ми замислилися: а що ж нам показала весна в УПЛ?

Після рестарту сезону в українській Прем'єр-лізі вже відбулося п'ять повних турів, а також один перенесений матч. За підсумками 41 зіграного поєдинка можна зробити цікаві висновки.

Сайт «Український футбол» підрахував «весняні» очки кожної з команд і виніс їм вирок. Результати вийшли дещо неочікуваними. Розпочнемо з наших підрахунків:

Ексклюзив «УФ»: турнірна таблиця УПЛ суто за матчами 2024 року

Місце Команда І В Н П Мз Мп +/- О
1 (загалом 1) Шахтар (Донецьк) 5 5 0 0 16 4 +12 15
2 (загалом 4) Динамо (Київ) 5 4 1 0 13 4 +9 13
3 (загалом 5) Рух (Львів) 5 4 1 0 8 2 +6 13
4 (загалом 2) Кривбас (Кривий Ріг) 5 4 0 1 9 5 +4 12
5 (загалом 12) Зоря (Луганськ) 5 3 1 1 5 3 +2 10
6 (загалом 3) Дніпро-1 5 2 2 1 5 3 +2 8
7 (загалом 11) Олександрія 5 2 2 1 5 6 -1 8
8 (загалом 16) Минай 5 2 2 2 7 8 -1 8
9 (загалом 7) Ворскла (Полтава) 5 2 0 3 4 8 -4 6
10 (загалом 9) ЛНЗ (Черкаси) 5 1 2 3 4 8 -4 5
11 (загалом 8) Чорноморець (Одеса) 5 1 1 3 5 5 0 4
12 (загалом 14) Верес (Рівне) 5 1 1 3 3 7 -4 4
13 (загалом 13) Оболонь (Київ) 5 1 1 3 2 6 -4 4
14 (загалом 10) Колос (Ковалівка) 5 1 0 4 4 7 -3 3
15 (загалом 6) Полісся (Житомир) 5 0 1 4 3 9 -6 1
16 (загалом 15) Металіст 1925 (Харків) 5 0 1 4 5 13 -8 1

Лише Шахтар має стовідсотковий результат

Шахтар у другій частині сезону набрав 15 очок із 15-ти можливих. При цьому донецька команда в першому матчі не змогла обіграти на виїзді Олександрію (0:0), проте «гірникам» допомогло те, що суперник «забув» дозаявити на сезон хавбека Івана Калюжного, який повернувся з оренди у черкаському ЛНЗ.

Шахтар – одна з двох команд, у яких місця у «весняній» та сумарній турнірних таблицях збігаються. Друга – Оболонь, яка займає 13-ті сходинки.

Якби враховувалася лише весна… Динамо та Рух ведуть боротьбу за зону Ліги чемпіонів

Після рестарту сезону лише три команди не зазнали жодної поразки. Окрім Шахтаря, це Динамо та Рух. Обидва клуби здобули по чотири перемоги і по одному разу зіграли внічию та ділять друге-третє місця у «весняній» таблиці.

Кияни упустили перемогу на виїзді над рівненським Вересом (1:1), а львів'яни не змогли обіграти вдома житомирське Полісся (1:1).

В сумарній таблиці команди також йдуть поруч – Динамо четверте, а Рух – п'ятий.

Кривбас та Зоря борються за єврокубки

Четверте місце у «весняній» таблиці посідає Кривбас. Команда Юрія Вернидуба виграла чотири матчі з п'яти, але розгромно програла Шахтарю (2:5), з яким ділить лідерство у загальному заліку за рівності очок та двох іграх в запасі у суперника.

Зоря після рестарту сезону поступово виправляє своє турнірне становище. Якщо у загальній таблиці луганці перебувають у нижній частині, на 12-му місці, то у «весняній» йдуть п'ятими, набравши десять очок.

Дніпро-1 набрав однакову кількість очок з Минаєм

По вісім очок у п'яти весняних матчах набрали три команди, які знаходяться у різних частинах сумарної турнірної таблиці. Дніпро-1, Олександрія та Минай по два рази перемагали та грали внічию.

Але якщо для команди Юрія Максимова, яка йде на третьому місці у загальному заліку, цей результат скоріше невдалий, то для Минаю одна поразка у п'яти поєдинках – значний успіх. 

Поки що це не допомогло закарпатцям залишити останнє місце, проте вони демонструють значний прогрес у результатах порівняно з першою частиною сезону. Відзначаємо роботу Желько Любеновича, який працює головним тренером Миная з листопада.

Олександрія Руслана Ротаня могла б бути трохи вище, але, як ми вже згадували, не дорахувалася одного чесно заробленого очка через неуважність власного менеджменту.

Ворскла та ЛНЗ – середняки обох таблиць

Полтавську команду взимку очолив Сергій Долганський, який прийшов на зміну Віктору Скрипнику. Під керівництвом нового головного тренера Ворскла здобула дві перемоги і очолює нижню частину «весняної» таблиці, перебуваючи на дев'ятому місці, в той час як в загальному заліку йде сьомою.

Результати ЛНЗ в першій та другій частинах сезону також не дуже сильно контрастують. За підсумками весни команда Олега Дулуба має п'ять очок та займає десяте місце, в той час як в сумарній таблиці розташовується на дев'ятій сходинці.

Боротьба за непотрапляння до зони перехідних матчів – Чорноморець, Верес, Оболонь, Колос

По чотири очки навесні заробили Чорноморець, Верес та Оболонь. Ці три команди займають у таблиці другої частини сезону місця з 11-го по 13.

Для рівнян та киян боротьба за непотрапляння до зони перехідних матчів – це вже звично, оскільки в загальній таблиці вони якраз і займають ці дві сходинки – 13-ту та 14-ту.

А от команда Романа Григорчука поки що регресує порівняно з першою частиною сезона, оскільки в загальній таблиці тримається трохи вище – на восьмому місці.

Колос також неприємно дивує навесні – лише три очки за перемогу над Вересом в стартовому матчі та чотири поразки поспіль. В загальній таблиці ковалівці опустилися з верхньої частини на десяте місце.

Полісся та Металіст 1925 неочікувано опинилися у зоні прямого вильоту

Полісся планувало поборотися за високі місця у своєму дебютному сезоні в елітному українському дивізіоні. Однак після нічиєї у стартовому весняному матчі на полі Руху (1:1) «вовки» програли чотири матчі поспіль.

Житомирській команді не допомогла і зміна тренера – місце Юрія Калитвинцева вже в березні зайняв Сергій Шищенко, але з ним Полісся поки що не набрало жодного очка та опустилося на шосте місце у загальній турнірній таблиці з мінімальними шансами поборотися за єврокубкові місця.

Ще один аутсайдер «весняної» таблиці змінив головного тренера взимку. Віктор Скрипник мав достатньо часу, щоб поставити Металісту 1925 гру, проте поки що результати харківської команди провальні. Одна нічия, чотири поразки та 13 пропущених м'ячів – найгірший результат ліги.

Логічно, що й у сумарній таблиці команда Скрипника опустилася до зони прямого вильоту.

Перегони бомбардирів: Ванат збільшує свою перевагу

У бомбардирських перегонах як весняної частини сезону, так і сумарно лідирує форвард київського Динамо Владислав Ванат, який до своїх семи осінніх голів додав ще чотири.

По три м'ячі навесні забили новачок Вереса, чорногорець Марко Мрвальєвіч, а також хавбек Чорноморця Артур Авагімян, який оформив хет-трик у виїзному матчі з Поліссям.

По два голи у другій частині сезону мають одразу 15 гравців, п'ять із яких представляють Шахтар – Кевін, Дмитро Криськів, Данило Сікан, Лассіна Траоре та Мар'ян Швед.

Форвард Дніпра-1 Олександр Філіппов, який йде слідом за Ванатом у загальному заліку бомбардирів сезону, навесні також забив два м'ячі.

Найкращі воротарі весни – Кліщук та Ледвій

Голкіпер Кривбасу Андрій Кліщук навесні провів найбільшу кількість «сухих» матчів – чотири з п'яти. Але в грі з Шахтарем йому довелося пропустити одразу п'ять голів.

Серед тих воротарів, які провели всі весняні матчі, найкращим по середній кількості пропущених м'ячів є Дмитро Ледвій з Руху – два голи в п'яти поєдинках (0,4 за матч).

По три м'ячі навесні пропустили Микита Шевченко (Олександрія), Євгеній Волинець (Дніпро-1) та Олександр Сапутін (Зоря).

Обидва голкіпери Металіста 1925 є аутсайдерами за середньою кількістю пропущених голів за гру серед гравців, які зіграли навесні більше одного матчу. Олег Мозіль має показник в 2 голи за матч, а Ярослав Проценко – 2,33.