Шахтар вимагатиме «репарацій» від ФІФА: «гірники» оцінюють втрати в 50 мільйонів євро

Переглядів 1221
Артем Жилінський
Артем Жилінський
1 голос
Шахтар вимагатиме «репарацій» від ФІФА: «гірники» оцінюють втрати в 50 мільйонів євро
ФК Шахтар. Фото: УЄФА
Наступного тижня Спортивний арбітражний суд (CAS), який знаходиться у швейцарській Лозанні, має намір розглянути позов донецького Шахтаря до Міжнародної федерації футболу (ФІФА) на 50 мільйонів євро.

Суперечка між сторонами виникла після того, як ФІФА дозволила футболістам самостійно та без погодження з українськими клубами підписувати тимчасові угоди з іншими клубами.

У зв'язку з цим Шахтар зажадав від ФІФА компенсації 40 мільйонів євро прямих збитків, а всього позов «гірників» обґрунтовано на суму 50 мільйонів євро. Український клуб також просить CAS скасувати рішення ФІФА, а також щоб ця організація покрила всі витрати, пов'язані з арбітражним розглядом, на додаток до судових витрат «гірників».

Усього «гірники» мають боргові зобов'язання перед іншими клубами за підписання футболістів на виплат на 37 мільйонів євро. Шахтар довів цю інформацію до відома ФІФА і висловив готовність до діалогу, але в організації прохання українців проігнорували.

Крім того, юристи Шахтаря стверджуватимуть, що законних підстав для призупинення трудових договорів за законодавством України та Швейцарії немає, а ФІФА не має втручатися у договірні відносини, стороною яких вона не є. 

Вони також посилаються на можливе порушення законодавства ЄС щодо конкуренції, стверджуючи, що рішення ФІФА мають певні умови, що обмежують доступ українських клубів до європейського трансферного ринку.