«Суд Львова не мав права розглядати цю справу»: адвокат Павелка повідомив про незаконність арешту голови УАФ
УАФ офіційно опублікувала слова та аргументи захисту щодо рішення суду заарештувати та відправити до СІЗО на 60 діб президента асоціації Андрія Павелка.
Захист наголошує, що розгляд цієї справи у Львові є незаконним.
«Зміна підслідності з Печерського суду міста Києва на львівський виконана штучно. Такі дії є незаконними, оскільки, у випадку неефективності, справу передають у іншу слідчу інстанцію, ДБР або НАБУ, або вищу», – сказав адвокат Денис Бугай.
Також він звертає увагу на те, що місто Львів не пов’язане з провадженням, а місцем можливого злочину є Києв.
«Мета такої передачі розслідування – отримати підсудність львівського суду, який готовий винести незаконне рішення про зміну запобіжного заходу на арешт».
Ще одним аргументом захисту є те, шо суддя Шевченківського суду не мала права розглядати цю справу.
«Справа підслідна НАБУ та повинна розглядатися у ВАКС. Діяння, які нібито вчиняв Андрій Павелко, відбулися в період, коли він був нардепом й головою Бюджетного комітету. Відповідно, це виключно підслідність НАБУ».
Окрім цього, критиці зі сторони адвоката піддається і саме рішення суду.
«Одним з аргументів для зміни запобіжного заходу було те, що Андрій Павелко перебував з підозрюваним в одній будівлі. А саме – в офісі асоціаціі футболу. Але це шестиповерхова споруда, в якій працює біля 200 людей. Слідство не зафіксувало будь-якого спілкування, тільки одночасне перебування в Будинку футболу».
Захист також зазначає, що попередній запобіжний захід діяв 7 місяціві за цей час прокурори не повідомляли про його порушення і що застава була сплачена понад пів року тому в належний спосіб та в повному об’ємі.
Бугай наголошує, що сторона захисту була використовувати європейські інструменти.
«Андрій Павелко є членом виконкому УЄФА та здійснює свою роботу в цій європейській інституції. Сторона захисту буде використовувати міжнародні інструменти кримінально-правового захисту, у тому числі, в європейських юрисдикціях», – сказав адвокат для УАФ.
- Над Павелком ще з листопада 2022 року триває слідство у справі про розкрадання коштів на побудову заводу з виготовлення штучних полів;
- 29 листопада Павелко вніс за себе заставу у розмірі 9,8 мільйона гривень, щоб уникнути взяття під варту. В УАФ називають суд над Павелком «політичним переслідуванням» і не визнають жодних злочинних дій свого голови та інших членів;
- Заставу в майже десять мільйонів гривень, яку раніше вносили за Павелка, конфіскували на користь держави;
- Починаючи з лютого цього року, функціонер був відсторонений від своєї посади на час слідства. У травні він отримав заборону на виїзд із Києва та області.