УАФ винесла рішучі вердикти карткам гравців Динамо і Шахтаря: рішення Комітету арбітрів повністю співпали

Переглядів 2459
Данило Моісеєнков Данило Моісеєнков
2 голоси
УАФ винесла рішучі вердикти карткам гравців Динамо і Шахтаря: рішення Комітету арбітрів повністю співпали
Олександр Омельченко, фото: УАФ
Комітет арбітрів Української асоціації футболу прокоментував два епізоди з матчів Олександрія – Динамо (0:1) та Ворскла – Шахтар (0:1), в яких футболісти грандів отримали червоні картки.

Нещодавно в УПЛ було зіграно два матчі за участі головних грандів українського футболу, в яких вони здобули перемогу діючи у меншості:

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом з арбітражу Ніколою Ріццолі прокоментував обидва вилучення, пояснивши дії суддів.

Друга жовта Волошина, 45 хвилина (арбітр Олексій Деревінський):

«Гравець №9, намагаючись зіграти головою, використовує руку (лікоть), завдаючи удару по обличчю суперника. Ця дія є явно небезпечною (нерозважливою) дією, яка повинна бути покарана фолом, і має бути винесена жовта картка.

ВАР робить мовчазну перевірку, оскільки в таких ситуаціях не йдеться про червону картку (тут немає надмірної сили в діях нападника)».

Пряма червона Зубкова, 56 хвилина (арбітр Олександр Омельченко):

«Гравець №11 не враховує виходу воротаря з воріт і, намагаючись зіграти на випередження, не встигає відвести ногу, яка влучає в обличчя воротарю. Швидкість, з якою нападник наблизився до воріт, робить таку динаміку ведення єдиноборства небезпечною для суперника.

Ми повинні пам'ятати, що однією з головних цілей правил гри, а отже, й арбітра, є саме захист гравців і, зокрема, воротарів у власній площі воріт, коли вони знаходяться на землі, щоб захистити свої ворота. Із цієї причини червону картку слід вважати правильною».

Окрім цього, експерти зачіпили тему втручання ВАР в цей епізод.

«Ця візуальна динаміка (сповільнений рух) може зменшити інтенсивність контакту, оскільки відсутня швидкість, з якою нападник наближається до воротаря. Водночас видно, як гравець намагається відвести ногу, щоб уникнути неминучого контакту.

Із цієї причини ми можемо оцінити це втручання як граничне (на екрані монітора) і не очікуємо втручання ВАР як у випадку червоної картки, так і у випадку жовтої картки».

  • Наразі Шахтар посідає перше місце в турнірній таблиці УПЛ, маючи 55 очок та гру в запасі.
  • Динамо йде другим, зберігаючи в своєму активі 51 набраний бал та відкладений матч.
  • Вже 11 травня, в рамках 28-го туру, ці команди зустрінуться між собою.