«Я бачив сором в їх очах»: гендиректор Шахтаря – про розгляд справи проти ФІФА у Лозанні

Переглядів 669
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
1 голос
«Я бачив сором в їх очах»: гендиректор Шахтаря – про розгляд справи проти ФІФА у Лозанні
ФК Шахтар. Фото: УПЛ
22 грудня відбулося перше слухання в Спортивному арбітражному суді (CAS) в Лозанні (Швейцарія) у справі Шахтаря проти ФІФА.

Українська сторона вимагає компенсації близько 50 мільйонів євро компенсації від ФІФА за порушення законів України, Швейцарії та Євросоюзу щодо конкуренції.

Гендиректор Шахтаря Сергій Палкін в інтерв'ю прес-службі клубу розповів, як гірники у суді відстоюють інтереси клубів, які постраждали через сумнозвісне правило ФІФА, яке поставило «гірників» у скрутне становище.

«Під час самого засідання одним із моїх головних меседжів були такі слова: «Як ви можете Україну трактувати так само, як Росію? Я бачив, що їм у цей момент було соромно, вони ніби нижче зростом ставали, коли про це їм говориш.

Я пояснював, що нас підтримує весь світ, а вони ставлять Україну на один рівень з Росією і так само ставляться до нас. Знаєте, це як усі думали, що Росія за два дні з нами розбереться, але досі це не виходить. Ось так само і з ФІФА», – сказав гендиректор Шахтаря.

На думку Палкіна, ФІФА розв'язала руки агентам футболістам та їхнім агентам, а клуби ніяк не захищені.

«Сьогодні іноземні футболісти вільні робити все, що захочуть. Вони мають агенти, які розуміють, що можуть заробити, забравши гравців безкоштовно. І замість того, щоб платити клубу, європейські команди платитимуть особисто агентам. Вони вирішили це там, між собою, і ухвалили таке рішення», – наголосив функціонер.

Через Annexe 7 – правила ФІФА, що дозволило іноземним гравцям Шахтаря призупинити чинні контракти з клубом, «помаранчево-чорні» зазнали серйозних збитків, які вдарили по клубу з початку нового витка агресії Росії проти України.