Скандальний матч Іллічівець – Гірник-Спорт: учасник договірної гри розкрив всі деталі сумнозвісного поєдинку

Переглядів 341
Юрій Малєй і гравці Гірника-Спорт, фото: особистий архів Ю.М.
Колишній півзахисник першолігового клубу Гірник-Спорт Юрій Малєй детально розповів про участь в договірному матчі з маріупольським Іллічівцем.

14 листопада 2016 року відбувся матч 19-го туру Першої ліги між Іллічівцем та Гірник-Спорт. У цьому поєдинку маріупольський клуб здобув перемогу 3:1.

Саму гру ексголова Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка називав договірною.

Колишній півзахисник Гірника-Спорт Юрій Малєй в ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» згадав про цей скандальний матч.

«З таким зіштовхнувся вперше в житті. З Сергієм Гаращенковим (згодом отримав довічну дискваліфікацію, – прим. «УФ»), клоуном, який і заварив усю цю кашу, я жив в одній кімнаті. Це хороший футболіст, але не людина».

Малєй розповів, як Гаращенков вів з ним розмови щодо участі в договірному матчі.

«Він мене перевіряв, вів розмови про договірний матч, але я казав: «Гєра, про таке зі мною навіть не говори». Після цього тема закривались.

Хотів піти й розповісти усе Ігорю Валентиновичу, проте подумав, що якщо старожили команди не в курсі, то і я лізти не буду».

Експівзахисник Гірник-Спорт пригадує, що в першому таймі його команді вдавалася гра проти Іллічівця.

«Думаю: «О, сьогодні ми їх візьмемо». А потім почались маски-шоу. Дивлюсь – суперники дивно грають: віддають паси назад або поперек поля, дають нам грати. Потім ми ще й забили. Але після перерви все пішло шкереберть».

Малєй був здивований тим, наскільки сильно змінилася гра у другому таймі.

«У другому таймі вони нас возили «рилом» по полю. Я не розумів, що відбувається. Якщо фланги ще тримались, то центр поля й центр захисту, де грали Гаращенков та переляканий Гарбар, просто знищили. Однак таке буває у футболі – суперники не могли забити».

Ексхавбек команди з Горішніх Плавнів розповів, як саме мав закінчитися той договірний поєдинок.

«Воротар Антон Ситніков почав тягнути удар за ударом. І якщо так не виходить – будуть глобальніші провали у захисті. Наші хлопці почали допомагати.

Маріупольці перемогли – 3:1, а потім виявилось, що Гірник-Спорт мав виграти перший тайм, а другий програти з різницею в 2 та більше м’ячів».

Також Малєй висловився щодо того, хто з учасників тієї гри безпосередньо був залучений у «договірняку».

«На 100% не впевнений, але думаю, що Олександр Севідов та усі гравці Іллічівця. Гаращенков же звідти (виступав у Маріуполі в сезоні 2013/14, – прим. «УФ»). У нас впевнений в трьох людях. Окрім Гаращенкова, це Олександр Гарбар та Максим Марусич».

• Повідомлялося, що на цей матч Першої ліги на біржі ставок Betfair було поставлено понад 270 тисяч доларів, в той час, як схожі за рівнем матчі зазвичай привертають не більше 10-20 тисяч.
  • Пізніше тодішній наставник Іллічівця Олександр Севідов отримав довічну дискваліфікацію у футболі за свою діяльність у ПФК Суми.
  • За часи виступів у складі Гірника-Спорт (2016) Малєй провів 15 матчів: два голи.