«У клуба два шляхи»: джерело розповіло, хто винуватий в останньому місці Металіста і що буде далі

Переглядів 2126
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
1 голос
«У клуба два шляхи»: джерело розповіло, хто винуватий в останньому місці Металіста і що буде далі
Сергій Курченко. Фото: ФК Металіст
Відомий український журналіст та коментатор Володимир Звєров розповів, що харківський Металіст може припинити своє існування через борги часів експрезидента клубу Сергія Курченка.

Журналіст та коментатор Володимир Звєров розповів, що у харківського Металіста, який є аутсайдером Першої ліги, серйозні проблеми через колишнього власника та президента Сергія Курченка.

«Слава Богу, що Металіст поки що є. Грандіозна частина бюджету клубу – приблизно 35% – іде на різні судові справи у ФІФА, CAS із легіонерами, як є спадщиною часів Курченка.

Останній підписав велику кількість легіонерів і не платив їм зарплати. Футболісти виграли судові справи, і ФІФА відправила всі ці вердикти вже в новостворений Металіст. Цих справ дуже багато. І вони дуже витратні».

Звєров розповів, що Металіст витрачає чималі гроші на юристів та перекладачів.

«При цьому Металіст витрачає зараз на юристів, на перекладачів величезні як для клубу Першої ліги гроші. А по самих справах десь 10 тисяч швейцарських франків треба заплатити, десь 20 тисяч, десь 40 тисяч. І в підсумку, більше третини бюджету клубу йде на ці судові виплати».

Саме через ці незаплановані великі витрати харківський клуб не може підсилитися якісними виконавцями.

«Тому Металіст просто позбавлений можливості вести якісну кадрову політику і купувати футболістів, які дозволили б клубу мати зараз у своєму активі не 7 очок, а 27, і йти не на останньому місці в турнірній таблиці Першої ліги, а претендувати на повернення в УПЛ».

Також Звєров розповів, що Металіст наразі має два варіанти розвитку подій, зокрема припинення існування.

«По суті, клуб не живе, а виживає. І апеляцією намагається довести, що цей Металіст не є правонаступником того Металіста Курченка.

Але якщо CAS цю апеляцію відхилить, то у клубу буде два шляхи: або платити десятки мільйонів доларів боргів, або закриватися. Просто закриватися! Чи може цей Металіст у 2023 році заплатити десятки мільйонів боргів? Не може», – сказав Звєров в ютуб-програмі «ПРОФУТБОЛ Digital».

  • Курченко володів Металістом з 2012 року. Під час подій Революції Гідності втік з України й переховався від слідства у Москві.
  • Сезон 2015/16 став останнім в професійній історії харківського клубу до відродження Олександром Ярославським у 2021 році.
  • Металіст продовжує йти на останньому, 10-му місці в турнірній таблиці групи А Першої ліги, маючи всього сім очок за 15 турів.
  • Безвиграшна серія харків'ян налічує вже 11 поєдинків. Востаннє вони вигравали ще 20 серпня у тернопільської Ниви (1:0).
  • В наступному матчі, 10 листопада, Металіст зіграє проти Прикарпаття.