Тимощук досі має будівельний бізнес в Україні: його партнер – екс-гравець Шахтаря, який працював у Зорі, Ворсклі та Металісті 1925
Анатолій Тимощук минулого тижня нагадав про себе черговим зашкварним вчинком. Колишній хавбек донецького Шахтаря та збірної України, який зрадив нашу країну та продовжує працювати у тренерському штабі російського Зеніта під час війни, взяв участь в аукціоні. Кошти від продажу футболки пітерського клубу з автографом Тимощука у розмірі 7,5 тисячі доларів були передані на підтримку Курської області.
Колишня дружина Анатолія Надія Навроцька прокоментувала цей та інші його зашквари в ексклюзивному інтерв'ю сайту Sport-Express.ua.
Сайт «Український футбол» тим часом за допомогою відкритих джерел, зокрема з сайту Youcontrol.com.ua, провів велике дослідження, темою якого були бізнеси зірок нашого футболу.
З'ясувалося, що 45-річний Тимощук досі має зареєстрований в Україні будівельний бізнес, у якому його партнером є ще один екс-гравець Шахтаря та нашої національної збірної Сергій Попов, який після завершення професійної ігрової кар'єри будує в нашій країні кар'єру тренерську.
«УФ» розповідає про співпрацю Тимощука та Попова трохи докладніше.
Тимощук та Попов мають спільний бізнес: чим займається компанія екс-гравців Шахтаря та збірної України?
Товариство з обмеженою відповідальністю «Потім Девелопмент» було засновано 9 лютого 2009-го року в Донецьку за адресою вул. Постишева, 83, кв.14.
Засновниками компанії з рівними частками по 25% та внеском до статутного фонду в розмірі по 1,52 млн грн були чотири особи:
- Тимощук Анатолій Олександрович;
- Попов Сергій Олександрович;
- Тимощук Надія Славівна (колишня дружина Анатолія);
- Попова Оксана Петрівна.
В 2013-му році директором ТОВ «Потім Девелопмент» було призначено Хоменка Віктора Опанасовича.
Основним видом діяльності компанії зазначена організація будівництва будівель (КВЕД 41.10).
Окрім цього, ТОВ має наступні види економічної діяльності:
- купівля та продаж власного нерухомого майна (68.10);
- управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту (68.32);
- міжнародна діяльність (84.21);
- будівництво житлових і нежитлових будівель (41.20);
- надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (68.20).
Компанія зареєстрована на загальній системі оподаткування, має ЄДРПОУ 36379992, та станом на вересень 2024-го року не перебуває в стадії припинення.
Сергій Попов. Фото: УАФ
Тимощук та Попов були партнерами по Шахтарю та збірній України
Попов виступав за Шахтар з 1992-го по 1995 рік, потім на два роки (1996-1997) перейшов до Зеніту, після чого повернувся до донецького клубу і грав за нього до 2004-го року.
Загалом у складі «гірників» центральний захисник провів 315 матчів, забив 47 голів, зробив 16 результативних передач і завоював п'ять трофеїв – одне чемпіонство та чотири Кубки України.
Сергій завершив професійну ігрову кар'єру у 2005 році, а вже з 2006-го розпочав кар'єру тренерську, у перші чотири роки якої працював із другою та третьою командами Шахтаря.
Потім Сергій Олександрович встиг попрацювати головним тренером юнацьких збірних України вікових категорій від U-16 до U-20 (2015-2019), асистентом Олександра Севідова у харківському Металісті (2015-2016), а також Віктора Скрипника – у луганській Зорі (2019-2022), полтавській Ворсклі (2022-2023) та Металісті 1925 (2023-2024).
Наразі 53-річний Попов перебуває в пошуках роботи після липневої відставки Скрипника та його штабу з харківського клубу.
Тимощук перейшов до Шахтаря з луцької Волині у березні 1998-го року і протягом шести років був партнером Попова в донецькій команди.
Загалом Сергій та Анатолій провели 181 спільний матч на полі (166 – за Шахтар, 14 – за національну збірну України, один – за Шахтар-2).
Цікаво, що капітанська пов'язка в Шахтарі перейшла до Тимощука саме від Попова в 2002-му році рішенням тодішнього головного тренера «гірників», італійця Невіо Скали. Про це Сергій розповів в інтерв'ю сайту «Збірна».
«Швидше за все, це був виховний захід. Так, у якийсь момент було прикро. Але в мене була розмова з керівництвом, що все має відбуватися на користь команди. Якщо так потрібно, значить потрібно.
Тоді я ображався, а зараз розумію, що, мабуть, у цьому був якийсь задум. Можливо, Скала хотів показати, що довіряє молодим. Якщо результат є – значить, він виправданий», – сказав Попов.
На момент заснування ТОВ «Потім Девелопмент» Попов працював ассистентом головного тренера Шахтаря-2, а Тимощук вже виступав за Зеніт. Про досягнення Анатолія в російському клубі ми не згадуватимемо.
«Я не хочу пояснювати»: Попов відповів на питання стосовно його спільного бізнесу з Тимощуком
Редактор сайту «Український футбол» Андрій Піскун зв'язався з Сергієм Поповим та попросив в нього пояснити свою участь в спільному бізнесі з Тимощуком.
– У нас виходить матеріал про бізнес Анатолія Тимощука, в якому ви також були співвласником, чи не могли б ви пояснити нам свою участь в ньому,
– Я не хочу пояснювати. Ви спортивний сайт?
– Так.
– Ну це ж не спортивна тема.
– Ми вже готуємо матеріал на цю тему до виходу, тому хочемо уточнити у вас.
– Я не буду це коментувати. Я хочу розмовляти про футбол, а не про Тимощука тощо.
***
Зрозуміло, що згадування людини в контексті будь-якого партнерства зі зрадником України негативно позначиться на її репутації. Тому питання про Тимощука для Попова точно не можуть бути зручними. Але й відповіді на них хотілося б таки почути.