Авторські матеріали

Зарплата Луніна зросла майже вдвічі. Але чи обігнав він Трубіна, Довбика, Мудрика та Зінченка? Експертиза «УФ»

4127
Андрій Каплун
3 голоси
Андрій Лунін та Олександр Зінченко. Колаж: УФ
Голкіпер мадридського Реала Андрій Лунін після підписання нового контракту з «королівським клубом» увійшов до топ-4 найбільш високооплачуваних українських легіонерів. «УФ» дослідив, скільки заробляють наші головні зірки в закордонних клубах.

Сьогодні Реал зіграє в Ла-Лізі проти Еспаньола. А в п’ятницю, 13 вересня Андрій Лунін офіційно продовжив контракт з Реалом, що спливав наступного літа, до червня 2030-го року. 

Наступного дня в іспанських ЗМІ з’явилася інформація про те, що за новою угодою український голкіпер буде заробляти в мадридському клубі 4,5 млн євро на рік, що на два мільйони більше, ніж було передбачено раніше.

Сайт «Український футбол» за допомогою інформації з авторитетного порталу Capology.com дослідив рівень зарплат інших наших зірок, зокрема Михайла Мудрика, Олександра Зінченка, Артема Довбика, Анатолія Трубіна та інших, та склав рейтинг з десяти найбільш високооплачуваних гравців.

Всі суми зарплат та бонусів вказані після вирахування податків.

1. Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

Зінченко перейшов до лондонського клубу з Манчестер Сіті влітку 2022-го та підписав контракт на чотири сезони з річною зарплатою в розмірі 5,08 млн євро, що робить його найбільш високооплачуваним українським легіонером.

Якщо 27-річний захисник не піде з Арсеналу до завершення строку угоди, що останнім часом активно обговорюють в ЗМІ, то за чотири роки збільшить свій капітал на 20,32 млн євро.

Олександр займає десяте місце серед гравців «канонірів» за розміром зарплати. В лідерах – німець Кай Гаверц (9,49 млн євро/рік плюс 1,69 млн бонусів) та бразилець Габріель Жезус (8,97 млн євро/рік).

Олександр Зінченко. Фото: ФК Арсенал

2. Михайло Мудрик (Челсі, Англія)

23-річний український вінгер, який перейшов до Челсі з донецького Шахтаря в січні 2023-го року за рекордні для українського футболу 70+30 млн євро, заробляє в Лондоні 100 тисяч фунтів «брудними» на тиждень, або 3,39 млн євро «чистими» на рік плюс 1,018 млн євро/рік може отримувати в якості бонусів.

За цим показником Михайло ділить лише 13-16 місця серед гравців «аристократів». Найбільш високооплачуваний в Челсі – захисник Ріс Джеймс (8,47 млн євро/рік).

Отже, якщо Мудрик відпрацює весь контракт до його завершення в червні 2031-го року, то тільки базовою зарплатою отримає за весь час близько 28,8 млн євро.

3. Артем Довбик (Рома, Італія)

Форвард збірної України перейшов в серпні до Роми з Жирони, в складі якої він став бронзовим призером чемпіонату Іспанії та найкращим бомбардиром Ла Ліги сезону 2023/24. Сума трансфера, за неофіційною інформацією, склала 30,5 млн євро.

27-річний Довбик підписав з італійцями контракт до червня 2029-го року з щорічною зарплатою в розмірі 3 млн євро/рік. Ще 1 млн євро можна отримати за кожний сезон в якості бонусів.

Таким чином, за п’ять років український форвард може заробити як мінімум 15 млн євро.

Артем знаходиться на шостому місці серед гравців Роми по цьому показнику. Лідер, зірковий аргентинець Пауло Дібала, має щорічно 3,8 млн євро зарплати плюс 2,2 млн євро бонусів.

Артем Довбик. Фото: ФК Рома

4. Андрій Лунін (Реал, Іспанія)

В передмові до цього матеріалу ми вже розказували, що відтепер український голкіпер буде отримувати за новим контрактом з Реалом 4,5 млн євро на рік. До цього Андрій заробляв «лише» по 2,5 млн щорічно. Це дані від іспанського сайту Defensa Central.

За інформацією Capology, раніше зарплата Андрія складала 2,81 млн євро/рік до оподаткування, та 1,35 млн євро/рік «чистими».

За цією пропорцію, маємо інформацію про податки в розмірі 52% від заробітку.

Тож варто рахувати, що від 4,5 млн Андрій буде отримувати «нетто» 2,16 млн євро на рік.

За перші шість років іспанської кар’єри Лунін вже встиг заробити 7,25 млн євро.

Підписання нової угоди дозволило Луніну випередити Анатолія Трубіна, Віталія Миколенка, Іллю Забарного та Романа Яремчука та піднятися до топ-4 українських легіонерів за розміром зарплати. А от серед одноклубників за цим показником українець лише 21-й.

Конкурент Луніна за місце в складі, бельгієць Тібо Куртуа, має 9 млн євро/рік за даними Defensa Central або 7,2 млн євро/рік «чистими» за версією Capology.

5. Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

Ще один голкіпер збірної України заробляє в своєму клубі 2 млн євро щорічно. Стільки ж мають лідери ліссабонської команди, аргентинець Анхель Ді Марія та бразилець Артур Кабрал, а більше – тільки в португальця Ренату Санчеша (3,6 млн євро).

Таким чином, 23-річний Трубін за п’ять років контракту, з 2023-го по 2028 рік, може збагатитись рівно на 10 млн євро.

6. Віталій Миколенко (Евертон, Англія)

Щорічна «чиста» зарплата 25-річного лівого захисника складає 1,965 млн євро. За чотири з половиною роки, з січня 2022-го по червень 2026 року, Миколенко заробить сумарно 8,82 млн євро.

Віталій займає восьме місце серед гравців Евертона за рівнем зарплати. Лідери, малійський хавбек Абдулайє Дукуре та англійський голкіпер Джордан Пікфорд, мають трохи більше 4,2 млн євро на рік.

Віталій Миколенко. Фото: ФК Евертон

7. Ілля Забарний (Борнмут, Англія)

22-річний український центрбек в липні перепідписав контракт з англійським клубом і тепер замість 0,85 млн євро/рік буде отримувати по 1,693 млн.

Угода Забарного з Борнмутом дійсна до червня 2029 року, що дозволить йому заробити за весь час 10,14 млн євро.

Ілля займає восьме місце за рівнем зарплати серед своїх одноклубників. Лідерами за цим показником є бразилець Еванілсон та нідерландець Джастін Клюйверт, які мають 2,87 та 2,71 млн євро на рік відповідно.

8. Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)

Портал Capology не публікує дані про прибутки гравців з клубів грецької Суперліги. Тому беремо за основу інформацію сайту Sport24.gr, згідно якої 28-річний Яремчук при підписанні контракту з Олімпіакосом влітку цього року узгодив зарплату в розмірі 1,5 млн євро на рік без урахування бонусів. 

Таким чином, українець зможе заробити мінімум 6 млн євро за чотирирічну угоду.

9. Руслан Малиновський (Дженоа, Італія)

Український півзахисник отримує в італійському клубі рівно по 1 млн євро на рік. До речі,  стільки ж Руслан заробляв під час виступів за Аталанту, але це в 2,3 рази менше за його зарплату в французькому Марселі.

За чотири роки Дженоа має виплатити 31-річному Малиновському, контракт якого дійсний до червня 2027-го, 4 млн євро.

Українець займає дев’яте місце серед своїх одноклубників за рівнем заробітної плати. Лідер за цим показником – 25-річний форвард Андреа Пінамонті, який перейшов влітку з Сассуоло (2,4 млн).

10. Віктор Циганков (Жирона, Іспанія)

Український хавбек перейшов до Жирони з київського Динамо в січні 2023-го року та підписав контракт до червня 2027-го з зарплатою в розмірі 0,67 млн євро плюс 0,13 млн євро/рік бонусами.

За весь час угоди 27-річний Циганков може заробити як мінімум 3,41 млн євро.

Віктор займає десяте місце серед гравців Жирони за рівнем зарплати. Голкіпер Пау Лопес та захисник Давід Лопес, наприклад, заробляють по 1,85 та 1,8 млн євро відповідно та лідирують за цим показником.