Цей день в історії

Агент Кварацхелії, хмільна Брага для Динамо в чвертьфіналі ЛЄ: 14 квітня — цей день в історії українського футболу

458
Владислав Лютостанський
1 голос
Мамука Джугелі, фото: скріншот YouTube
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

14 квітня 1969 року у місті Зестафоні народився Мамука Джугелі – нападник сімферопольської Таврії та низки українських клубів, відомий нині як агент зіркового вінгера Наполі Хвічі Кварацхелії.

За свою кар’єру змінив низку команд. На батьківщині грав за Колхеті-1913, Кутаїсі, Мартвегі, Локомотив (Тбілісі), Горда (Руставі). У 1995 році Джугелі став гравцем Темпа з Шепетівки (Хмельницька область). Усього за цей клуб провів 18 поєдинків, забивши два голи. Був улюбленцем вболівальників – отримав від президента Темпа «Феррарі».

Вже за рік виступав у складі луганської Зорі-МАЛС, звідки перебрався до сімферопольської Таврії, де за 27 матчів забив шість голів та оформив три результативні передачі. На правах оренди виступав за Динамо (Саки).

У 1997-му грав у Латвії за Даугаву та Металургс, після чого повернувся в Таврію. Останніми українськими клубами Джугелі були Миколаїв та Прикарпаття. Після виступів в Росії за липецький Металург Джугелі повернувся на батьківщину, де й догравав свою кар’єру.

У 2009 році став тренером-селекціонером грузинського клубу Олімпі (Руставі). Вже в наступному сезоні працював спортивним директором махачкалинського Анжі, звідки перейшов на минулу посаду в ФК Волга (Нижній Новгород).

Джугелі наразі є агентом головної зірки грузинського футболу Хвічі Кварацхелії, який виступає за італійський Наполі. У січні Мамука потрапив у скандал, який пов’язаний з бомбардиром неаполітанців Віктором Осімхеном. Подробиці конфлікту ви можете прочитати за посиланням.

Віктор Осімхен та Мамука Джугелі, колаж: CalcioNapoli24

Також Джугелі представляє інтереси флангового захисника донецького Шахтаря Іраклі Азарова та вже контактував з Наполі щодо можливого працевлаштування свого клієнта.

14 квітня 1988 року у місті Афіни народився Васіліос Пляцікас – захисник АЕКа, Шальке та донецького Металурга, володар Кубка Німеччини. 

Розпочинав кар’єру в грецькому Хайдарі, звідки у 2005-му перебрався в АЕК. За усі часи в складі чорно-жовтих провів 49 поєдинків, оформивши одну результативну передачу. У 2009 році підписав контракт з німецьким Шальке. У складі гельзенкірхенців став володарем Кубка Німеччини в сезоні 2010/11. Загалом за Шальке зіграв у 12 матчах, результативними діями не відзначався. На правах оренди виступав за німецький Дуйсбург.

Влітку 2014-го став гравцем донецького Металурга після чого у тому ж році перейшов у румунську Астру. У 2015-му Пляцікас знову повернувся до українського чемпіонату. Загалом за «металургів» Васіліос провів 13 поєдинків, відзначившись п’ятьма жовтими та однією червоною картками.

Після Металурга Пляцікас перейшов у братиславський Слован, звідки поїхав догравати кар’єру на батьківщину. Закінчив з виступами на високому рівні захисник влітку 2021 року в статусі гравця Панахаїки.

Васіліос Пляцікас, фото: INTIME

Також в активі Васіліоса є п’ять матчів у футболці національної збірної Греції. Пляцікас брав участь у другому матчі кваліфікації на ЧС-2010 проти України (1:0), провівши на полі 61 хвилину.

14 квітня 2011 року на стадіоні «Брага Мунісіпал» пройшов матч-відповідь 1/4 фіналу Ліги Європи, у якому київське Динамо зустрічалося з Брагою.

Після результативної нічиєї в першій грі (1:1), де Андрій Шевченко заробив своє єдине в кар’єрі вилучення, команди мали вирішити долю путівки до півфіналу Ліги Європи в Португалії.

Ініціатива переходила від однієї команди до іншої, поки не був вилучений із поля захисник Браги Паулу Сезар, який грубо зіграв у підкаті проти Андрія Ярмоленка. 

Далі динамівці мали територіальну перевагу на полі, проте конвертувати її у забиті голи так і не змогли. Наприкінці поєдинку, коли підопічні Юрія Сьоміна вже кинулися в атакувальну агонію, вирівняв склади оборонець біло-синіх Горан Попов. 

Таким чином Брага стала третьою португальською командою у півфіналі Ліги Європи 2010/11. Зрештою саме Брага дійшла до фіналу тогорічного розіграшу єврокубка, де мінімально поступилася Порту (0:1).

Ліга Європи, 1/4 фіналу, матч-відповідь

Брага – Динамо – 0:0, перший поєдинок – 1:1

Вилучення: Паулу Сезар, 29 – Попов 87, (друга жовта картка)

  • Брага: Артур, Паулао, Сильвіу, Саліно, Алан, Куштодіу, Угу Віана, Вандіньо, Паулу Сезар, Мейонг (Моссоро, 70), Ліма (Барбоза, 90+1).
  • Динамо: Шовковський, Даніло Сілва, Вукоєвич, Попов, Ярмоленко, Мілевський, Гусєв, Кравець (Гармаш, 65), Єременко, Хачеріді (Алмейда, 46), Юссуф.

Не вдалось завантажити відео.

1905 — Англія визнала FIFA і стала дев’ятою країною, що вступила до складу цієї організації.

1912 — засновано бразильський футбольний клуб «Сантос».

1920 — нар. Шуберт Гамбетта (Уругвай) — чемпіон світу-1950, 10-разовий чемпіон Уругваю у складі команди «Насьональ» (Монтевідео).

1936 — нар. Нестор Гонсалвес (Уругвай) — рекордсмен країни та клубу «Пеньяроль» за кількістю проведених матчів у чемпіонаті Уругваю — 571 (1956-1970 рр.).

1967 — нар. Нікола Берті (Італія) — срібний (1994) і бронзовий (1990) призер ЧС. Володар Кубка УЄФА 1991, 1994 рр.

1973 — нар. Роберто Айяла (Аргентина) — олімпійський чемпіон-2004, провів 115 матчів за збірну Аргентини.

1977 — нар. Крістіано Дзанетті (Італія) — чемпіон і володар Кубка Італії, виступав за «Фіорентину», «Рому», «Інтер», «Ювентус».

2001 — пом. Джім Бакстер (Шотландія) — володар КВК-1961, зірка «Рейнджерс» і збірної Шотландії.