Цей день в історії

Перший виїзний та заокеанський матч збірної України, дебют Реброва: 27 червня — цей день в історії українського футболу

211
Владислав Лютостанський
3 голоси
Збірна України перед матчем проти США. Фото: Google
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

27 червня 1991 року народився Євгеній Ткачук – багаторічний захисник полтавської Ворскли, оборонець харківського Металіста 1925 та казахського Шахтаря (Караганди).

Євгеній Ткачук. Фото: Ворскла

Свій шлях у футболі розпочинав з академії запорізького Металурга (2004-2008). Першою дорослою командою в кар'єрі Ткачука став донецький Шахтар-3, у який він перейшов у 2009-му.

Вже за рік Євгеній перебрався до Полтави, де протягом п'яти років захищав кольори Ворскли. За цей час захисник провів 85 матчів, забивши один гол та віддавши дві результативні передачі.

Після короткотривалих виступів за луганську Зорю Ткачук перебирається до Казахстану, де у 2017 році грає за павлоградський Іртиш. Транзитом через кам'янську Сталь захисник знову потрапляє до казахського футболу – тепер вже до Шахтаря (Караганди). У складі цієї команди Ткачук взяв участь у 65 матчах (чотири голи та асист).

У 2021 році українець повернуся на батьківщину й відтоді захищає кольори харківського Металіста 1925. Разом з ними Євгеній пройшов шлях від Першої ліги до еліти й тепер може зробити це знову. Звісно, якщо Ткачук продовжить контракт, термін якого спливає наприкінці червня 2024-го.

У складі молодіжної збірної України провів три поєдинки. А в травні 2014 року був викликаний на навчально-тренувальний збір національний команди, яку на той момент очолював Михайло Фоменко. За синьо-жовтих, щоправда, Ткачук так і не дебютував.

На «УФ» виходило вогняне інтерв’ю Євгенія Ткачука.

27 червня 1992 року у містечку Піскатавей на стадіоні «Ратгерс» пройшов товариський матч, у якому збірна США приймала національну команду України.

Цей поєдинок став першим виїзним та дебютним заокеанським в історії синьо-жовтої збірної. Підопічні Віктора Прокопенка за присутності більше, як 11 тисяч осіб розписали мирову з американцями на полі студентської арени в окрузі Міддлсекс штату Нью-Джерсі.

Того дня за національну команду України дебютував нинішній головний тренер збірної, а тоді 18-річний нападник донецького Шахтаря Сергій Ребров. Також перші матчі за збірну тоді зіграли воротар Олександр Помазун, захисники Олександр Бондаренко, Ярослав Ватаманюк й Ігор Покидько, півзахисники Євген Драгунов, Юрій Мороз та форварди Юрій Гудименко і Сергій Щербаков.

Ось що про той поєдинок пригадував автор першого голу в історії збірної України Іван Гецко:

«1992 року матч зі США був другим в історії нашої збірної. Запам'яталося, що тоді весь стадіон, де зібралася наша діаспора, співав гімн України. Щодо гри, то американська команда тоді перебувала на стадії становлення і не була серйозним суперником. Вони мали багато молодих футболістів».

А ось дебютант Ребров пізніше зізнався, що взагалі не пам’ятає момент своєї першої гри за національну команду.

«У збірну я приїхав із величезною радістю. Нас поселили в готелі «Спорт», але довго не говорили, полетимо ми на гру в США чи ні. Хлопцям навіть сказали: «Хочете – чекайте, а ні – можете їхати по домівках». Я вчинив так, як і мої одноклубники по Шахтарю – Євген Драгунов і Сергій Щербаков. Ми залишилися.

 Так я і потрапив на другий матч в історії збірної, який став для мене дебютним. Чесно, взагалі не пам'ятаю, як проходила гра. У довідниках написано, що на 76-й хвилині я замінив Сергія Ковальця, а матч закінчився внічию - 0:0».

Товариський матч

США – Україна – 0:0 

  • США: Меола, Бальбоа, Дойл, Армстронг, Клавіхо, Куїнн, Михалик, Мюррей (Сорбер, 80), Кінейр, Вермес (Чанг, 46), Вінальда (Мастерс, 59).
  • Україна: Помазун, Бондаренко, Никифоров, Покидько, Третяк, Ковалець (Ребров, 76), Цимбалар, Гудименко (Драгунов, 46), Гецко, Мороз (Ватаманюк, 81), Щербаков.

Не вдалось завантажити відео.

1954 — у матчі чвертьфіналу ЧС Угорщина — Бразилія (4:2) — сталася бійка, що увійшла в історію як «Битва в Берні». Бійка почалася на полі, коли команди йшли після гри й продов­жилася в підтрибунному приміщенні.

1957 — на сесії УЄФА було ухвалене рішення про проведення чемпіонату Європи.

1977 — нар. Рауль Гонсалес (Іспанія) — найкращий футболіст Іспанії кінця XX ст., триразовий переможець ЛЧ.

1984 — фінал VII ЧЄ: Франція — Іспанія — 2:0 (Платіні, 57, Беллон, 90).

1994 — у матчі ЧС Німеччина — Південна Корея Еффенберг показав уболівальникам се­редній палець, за що був відрахований з команди.

1996 — Гарі Лінекер, після матчу Англія — Німеччина на ЧЄ, сказав фразу, яка стала крилатою: «Футбол — це гра, в яку грають дві команди, а перемагають німці».

2006 — після скандалу, пов’язаного із звинуваченнями «Юве» в участі в договірних матчах, із вікна офісу викинувся один із найкращих гравців у історії клубу Джанлука Пессотто. На щастя він залишився живий.