Анонс УПЛ: Динамо стане чемпіоном? Шахтарю допоможе бразилець за 17 млн? Олександрія Ротаня випередить багатіїв? Експерт розібрав усе

Переглядів 507
Аватар Павло Клименко Павло Клименко
7 голосів
Анонс УПЛ: Динамо стане чемпіоном? Шахтарю допоможе бразилець за 17 млн? Олександрія Ротаня випередить багатіїв? Експерт розібрав усе
Георгій Судаков і Микола Шапаренко. Колаж: УФ
Друга частина сезону УПЛ: «УФ» за допомоги Кирила Круторогова в деталях розповідає як кожна команда провела зиму. Усі трансфери, спаринги та проблеми. Це – прев’ю другої частини чемпіонату 2024/25.

УПЛ стартує після зимової перерви 20 лютого. Розбираємося зі станом справ усіх 16 учасників Української Премʼєр-Ліги сезону 2024/25 та оцінюємо їхні турнірні шанси. В цьому нам допоможе телекоментатор Кирило Круторогов, ведучий оглядів УПЛ на YouTube-каналі FanDay.  

Напередодні старту другої частини УПЛ сайт «Український футбол» представляє:  

  • усі трансфери 
  • усі контрольні матчі
  • завдання всіх клубів
  • шанси на реалізацію задач

Динамо – 1 місце

Прийшли: з.Гусєв (Зоря Д1 п/ор), п.Вітіньйо (РБ Брагантіно Бразилія Д1 п/ор), н.Жерсон Родрігеш (Гуансі Халіао Китай Д2 п/ор) – ВСІ ПІШЛИ В НОВІ ОРЕНДИ.

Пішли: в.Бущан (Аль-Шабаб Саудівська Аравія Д1), п.Андрієвський (Полісся Д1), п.Шепелєв (ФК Олександрія Д1), з.Гусєв (Металіст 1925 Д2 ор.), з.Малиш, п.Шевченко (обидва – Ворскла U-19 ор.), п.Вітіньйо (Інтернасьйонал Бразилія Д1), н.Жерсон Родрігеш (АВШ Португалія Д1 ор.).

Всі контрольні матчі: Магдебург – 1:3 (Буяльський – Бурджу, Атік-2), ФКСБ – 2:1 (Буяльський-2 – Мікулеску), Відзев – 1:1 (Ванат пен. – Соболь), Марибор – 2:0 (Герреро, Брагару), ЦСКА 1948 – 4:1 (Шапаренко, Ванат-2, Волошин – Ілієвські), Ллапі – 2:2 (Піхальонок пен., Волошин – Тахірі -2 пен.), Шкендія – 3:2 (Ярмоленко, Ванат-2 – Дячук а/г, Ф.Рамадані), Есб’єрг – 2:0 (Ванат, Барагару), РФШ – 1:0 (Тимчик), Петрокуб – 1:0 (Буяльський).

  • Завдання: «Вони очевидні: виграти чемпіонат і отримати можливість поборотися за право участі в Лізі чемпіонів», – сказав президент Динамо Ігор Суркіс у коментарі ТаТоТаке.
  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Після невиходу до Ліги чемпіонів кияни повністю зосередилися на чемпіонаті України, по суті особливо не заморочуючись на результатах у Лізі Європи. Та все ж другий за значущістю єврокубок все одно відбирав сили та час і команда не мала стабільного повноцінного відновлення та підготовки (черговий привіт вибору Гамбурга як міста для домашніх матчів!). При цьому підопічні Шовковського на внутрішній арені мали дуже переконливий виступ. Тож їхня перевага над найближчими переслідувачами у 5 очок і 10 – від Шахтаря видається абсолютно справедливою.  

Динамо. Фото: Динамо

Зимові втрати. Із тих, хто відігравав дійсно важливу роль в команді, пішов лише Бущан і на його трансфері вдалося трішки підзаробити, що завжди вітається. Нещерет наразі не видається на 100% рівноцінною заміною Георгію, але загалом зі своєю роботою справлятиметься. Ще кияни розвантажили зарплатну відомість, відпустивши центрхавів Андрієвського та Шепелєва, які грали обмаль часу. Та віддали низку вихованців в оренди в клуби УПЛ.  

Зимові придбання. Їх не було геть зовсім. З одного боку, селекція киян видається надзвичайно пасивною – все ж таки інші клуби УПЛ десь знаходять собі підсилення і подекуди цілком влучне. З іншого, краще вже нікого, ніж аби кого, як уже траплялося з Динамо за останні роки. 

Оцінка роботи під час паузи. Те, що залишили в команді Бражка, Вівчаренка та Дячука, яких хотіли забрати (за гроші, в оренди чи безкоштовно за попередніми контрактами), звісно, клубу в плюс. Відмучилися в Лізі Європи, остаточно скинувши цей тягар.   

Очікування від весни. Мало що може завадити команді Шовковського вдало виступити в другій частині сезону УПЛ. Якщо чемпіонство здобуто не буде, це буде катастрофічним провалом передусім тренерського штабу. Хоча наразі це видається майже неможливим. Але Шахтар точно додасть. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 1 місце
  • Дмитро Вєнков: 2 місце
  • Артем Войцеховський: 2 місце
  • Олександр Карпенко: 1 місце
  • Кирило Круторогов: 2 місце
  • Владислав Лютостанський: 1 місце 
  • Андрій Піскун: 1 місце

ФК Олександрія – 2 місце

Прийшли: з.Боль (без клубу), з.Ндіка (Грассхоппер Швейцарія Д1), п.Шепелєв (Динамо Д1), п.Цара (Партізані Албанія Д1).

Пішли: п.Костишин (Дріта Косово Д1), п.Плакса (Буковина Д2).

Всі контрольні матчі: Динамо Батумі – 3:0 (Скорко, Козак, Бєляєв), Баник – 0:2 (Піро пен., Когут), Ферст Вієнна – 1:2 (Смирний – Едельгофер, Боатенг пен.), ДАК – 1:1 (Філіппов – Герц), Вісла – 3:0 (Галоян, Козак, Кулаков), Фредерісія – 2:0 (Філіппов, Амарал), Фрайберг – 4:0 (Смирний, Філіппов, Калюжний, Цара), Лієпа – 2:3 (Галоян, Шостак – Мелніс, Коробенко, Гуей), Петрокуб – 2:2 (Скорко, Копина – Лунгу, Керунту), Іберія – 3:1 (Безерра, Філіппов-2 - ?), Рига – 1:3 (? – Юрковскіс, Яго Сикейра, Муса).

  • Завдання:

«Ми будемо боротися за те, щоб і надалі вважатися крутою командою з сучасним та різноманітним футболом. Перед відпусткою наш президент Сергій Кузьменко подякував за те, що у 2024 році всі ми разом створили велику команду у маленькому місті. Я хотів би додати, що це маленьке місто насправді з великим серцем. 

Тож зі свого боку хочу запевнити, що мій тренерський штаб буде і надалі так же щиро, натхненно та сумлінно працювати. Щоб потім знову подякувати всім, хто високо оцінює нашу роботу, а також тим, хто її постійно критикує і робить нас тільки сильнішими», – сказав головний тренер Олександрії Руслан Ротань в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол»

Руслан Ротань. Фото: Олександрія

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Непростий футбол Ротаня нарешті почав давати результат, аж настільки, що його команда довгий час ділила першу сходинку УПЛ, а вже потім відстала від Динамо на 5 очок. Хоча друге місце Олександрії за підсумками півріччя теж нічого собі яке здивування. У певний момент виникло відчуття, що і сама команда упіймала кураж від власних результатів.   

Зимові втрати. По суті їх не було – і це чудово, враховуючи описане вище і перспективи на другу частину сезону. 

🔥 Читайте також: Вернидуб, Шовковський, Ребров чи, може, Ротань? Найкращий тренер України 2024 року і хто за кого голосував у референдумі «УФ»

Зимові придбання. Підсилилися 22-річним центрбеком Болем, якого Ротань викликав до своєї молодіжної збірної. Підписали досвідченого Шепелєва, який точно не сказав останнього слова в Динамо. А на прикладі Безерри підписання Олександрією легіонерів тепер видається доволі цікавою річчю. 

🔥 Читайте також: Безерра, Дібанго, Кевін? Хто виграв і хто за кого голосував у референдумі «УФ» найкращий легіонер чемпіонату України 2024 року

Оцінка роботи під час паузи. Нікого не втратили і точково посилилися – що може бути краще для команди, яка здивувала всіх грою та результатами в першій частині сезону?   

Очікування від весни. Залишитися на другій позиції буде вкрай важко, тож щонайменше «містяни» мають здобути бронзу УПЛ. А от просто місце в зоні єврокубків уже навряд чи буде розцінено як великий успіх.  

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 7 місце
  • Дмитро Вєнков: 6 місце
  • Артем Войцеховський: 7 місце
  • Олександр Карпенко: 9 місце
  • Кирило Круторогов: 8 місце
  • Владислав Лютостанський: 8 місце 
  • Андрій Піскун: 8 місце

Шахтар – 3 місце

Прийшли: з.Арройо (Болівар Болівія Д1), з.Корнієнко (Ворскла Д1 п/ор), н.Еліас (Флуміненсе Бразилія Д1), н.Келсі (Цинциннаті США Д1 п/ор).

Пішли: п.Франьїч (Вольфсбург Німеччина Д1 п/ор), п.Степаненко (Еюпспор Туреччина Д1), п.Зубков (Трабзонспор Туреччина Д1), н.Келсі (Портленд США Д1), Сікан (Трабзонспор Туреччина Д1).

Всі контрольні матчі: Динамо Загреб – 2:2 (Кевін, Степаненко – Стойкович, Ходжа), ЦСКА Софія – 1:0 (Цуканов), Лудогорець – 4:0 (Марлон Гомес, Кевін, Егіналду, Педріньо), Зімбру – 3:0 (Кевін, Бондаренко пен., Швед), РФШ – 3:1 (Швед, Еліас, Траоре – Деркач), Діла – 2:0 (Педро Енріке, Траоре).  

  • Завдання:
    «Як я говорив спочатку, ми мали вдосконалити певні речі, насправді, те, що нам вдавалося, але не ідеально. Ми багато на чому сфокусувалися під час міжсезоння, і я побачив чимало хороших речей. Тому дуже важливою є рішучість – однаково намагатися перемогти, навіть якщо ти не дієш першим номером у грі, і таке ставлення я побачив в усіх цих матчах. Водночас ми грали в Лізі чемпіонів, чудово себе там проявили. Тому загалом я бачу, що ми стали кращими. Сподіваюся, ми досягнемо успіху й у другій частині сезону», – цитує головного тренера Шахтаря Маріно Пушича офіційний сайт клубу.
  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. На противагу від Динамо, «гірники» ніби з точністю до навпаки – ретельно готувалися і максимально серйозно налаштовувалися на матчі Ліги чемпіонів та подекуди відверто нехтували поєдинками на внутрішній арені. Як наслідок – лише третя сходинка УПЛ. 

Зимові втрати. Зубков був одним із ключових гравців команди до зими і відчутно виділявся, зокрема, на тлі партнерів у поєдинках чемпіонату. Без нього буде важче, але є Педріньо, час якого проявити себе однозначно прийшов. Уявити команду без Сікана значно легше. А без Степаненка Шахтар уже звик грати. 

Данило Сікан. Фото: Трабзонспор

Зимові придбання. Рекордне підписання форварда Еліаса видається дуже цікавим. Всі ж так часто говорять про слабкий рівень нинішнього УПЛ, тож, мабуть суперталановитий бразилець має стріляти дублями та хет-триками щотуру?! Щоправда, він пропустив майже всі збори та, певно, ще не дуже уявляє життя в Україні під час війни.  

Оцінка роботи під час паузи. У двох січневих матчах Ліги чемпіонів Шахтар виглядав дійсно непогано, тож проблеми «весняного футболу» відчувати не має. Відносно селекції – підписання скоріше на перспективу. 

Очікування від весни. ЛЧ закінчилося, тепер потрібно надолужувати згаяне в чемпіонаті. Місце нижче другого буде виключним провалом для команди Пушича. Але вона має зробити все, щоб випередити Динамо. Для цього передусім потрібно перемагати в усіх матчах, що залишаються. За кадровим потенціалом їм це до снаги. Питання до ігрового менеджменту Пушича та налаштування гравців на кожного суперника.  

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 2 місце
  • Дмитро Вєнков: 1 місце
  • Артем Войцеховський: 1 місце
  • Олександр Карпенко: 2 місце
  • Кирило Круторогов: 1 місце
  • Владислав Лютостанський: 2 місце 
  • Андрій Піскун: 2 місце

Кривбас – 4 місце

Прийшли: з.Вілівальд (Інгулець Д1 п/ор), п.Ікенна (Левскі Болгарія Д1), п.Мендоса (Ангостура Венесуела Д2 ор), п.Семетюк (Рух Д1 п/ор), н.Устименко (Карпати Д1 п/ор).

Пішли: з.Драмбаєв (ЛНЗ Д1), з.Стецьков (Карпати Д1), п.Бізімана (Аль-Ахлі Лівія Д1), п.По (Іракліс Греція Д2), н.Устименко (Оболонь Д1).

Всі контрольні матчі: Олімпія Любляна – 1:0 (Кожушко), Тромсе – 1:1 (Іліч пен. – Опреа), Кальмар – 0:2 (Сабріє, Куюнджич), Еребру, 2:1 (Кожушко-2 – Шагаксле), Раннерс – 1:5 (Конате – Нордлі-2, Туре, Греве, Одей), Левадія – 4:1 (Іліч пен., Каменський-2, Луньов – Отоо), Согндал – 2:2 (Твердохліб, Дібанго – Менса, Хаген).

  • Завдання:

«Поки що минуло лише перше коло, попереду багато роботи. Подивимося, як ми підготуємось. Дуже хотілося б підсилитися. Буде нелегко, та гадаю, що все буде добре», – сказав головний тренер Кривбаса Юрій Вернидуб в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол»

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Ймовірно, через участь в єврокубках, також починали не надто впевнено, але поступово набрали форму, випередили Полісся і наблизилися до бронзового п’єдесталу, знайомого їм з минулого сезону.  

Зимові втрати. Драмбаєв та Бізімана були важливими гравцями команди, але їхній продаж – приклад здорової роботи клубу на трансферному ринку. Разом із трансфером Стецькова Кривбас отримав за цих трьох футболістів 1,3 мільйона євро.   

Зимові придбання. Поки що оренди Ікенни та Мендоси видаються загадковими, тим більше, обидва приєдналися до команди лише в лютому і пропустили чималу частину зборів. Драмбаєва спробує замінити власний вихованець Вілівальд, який непогано показав себе в оренді в Інгульці. 

Оцінка роботи під час паузи. Як і минулої зими, проводили збори в Іспанії. З точки зору селекції, скоріше, втратили, аніж набули. 

Очікування від весни. Поки що видається так, що команді Юрія Вернидуба буде непросто захистити свою «бронзу». Враховуючи амбіції та селекцію Полісся, саме житомиряни виглядають фаворитами в боротьбі за четверту путівку в єврокубки. А є ще й Карпати… Тож, якщо Кривбас збереже за собою цю позицію за підсумками сезону, команда заслуговуватиме на компліменти.   

Юрій Вернидуб. Фото: Кривбас

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 3 місце
  • Дмитро Вєнков: 4 місце
  • Артем Войцеховський: 3 місце
  • Олександр Карпенко: 3 місце
  • Кирило Круторогов: 3 місце
  • Владислав Лютостанський: 3 місце 
  • Андрій Піскун: 3 місце

Полісся – 5 місце

Прийшли: тр.Серрано (ДАК 1904), з.Хадрой (Партізані Албанія Д1), п.Андрієвський (Динамо Д1), п.Бітон (Хапоель Єрусалим Ізраїль Д1), п.Йосефі (Хапоель Беєр-Шева Ізраїль Д1), п.Гонсалвеш (Ешторіл Португалія U-23), н.Батіста (Некакса Мексика Д1).

Пішли: в.Поспєлов, з.Смоляков (Лос-Анджелес США Д1), п.Кушніренко, п.Танковський (обидва – ЛНЗ Д1), п.Мустафаєв (Чорноморець Д1), н.Луїфер (Вінотінто Венесуела Д1 ор), н.Трайков (Дугополе Хорватія Д1 ор), н.Шастал (Лівий Берег Д1).

Всі контрольні матчі: Лехія – 0:1 (Бобчек), Яблонець – 1:3 (Леднєв – Пушкач, Шевчик, Канакімана), Баллкані – 3:0 (Батіста, Крушинський, Леднєв), Динамо Батумі – 5:0 (Гуцуляк пен.-3, Батіста, Гонсалвеш), Арка – 2:3 (Сарапій пен., Караман – Собчак пен., Де Олівейра, Авраменко а/г), Бєльці – 2:1 (Леднєв, Гонсалвеш – Белі), Карпати – 3:0 (Йосефі, Крушинський, Андрієвський).  

Завдання:

«Не буду займатися прогнозами, ця справа невдячна. Хочу пообіцяти всім нашим вболівальникам, що ми докладемо усіх зусиль аби Полісся завоювало право виступу в єврокубках наступного сезону», – цитує президента Полісся Геннадія Буткевича клубна пресслужба.

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Пройшли без поразок 11 турів, але примудрилися програти чотири рази в наступних шести матчах, через що відчутно погіршили своє становище та шанси на єврокубки.  

Зимові втрати. Вигідно продали Смолякова в МЛС та відпустили гравців, які не вписувалися в ігровий концепт Імада Ашура. 

Зимові придбання. Підписали Батісту – форварда з бомбардирським талантом, дуже цікаво в спарингах виглядав центрхав Йосефі, перспективним хлопчиною видається португалець Гонсалвеш, який приєднався вже під завісу зборів як потенційна заміна Назаренку.  

Оцінка роботи під час паузи. Деякі підписання видаються дивними. Зокрема, в команді простежується перебір гравців центру поля, куди крім Йосефі запросили ще й Бітона та Андрієвського. Також в розпорядженні Ашура тепер три праві латералі та пʼять центральних захисників. 

Очікування від весни. У Полісся є все, щоб боротися за топ-3, але станом на зараз четверта позиція та остання путівка в єврокубки видається максимумом. Позиція нижче четвертої, очевидно, буде розцінюватися як провал. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 5 місце
  • Дмитро Вєнков: 3 місце
  • Артем Войцеховський: 6 місце
  • Олександр Карпенко: 4 місце
  • Кирило Круторогов: 4 місце
  • Владислав Лютостанський: 6 місце 
  • Андрій Піскун: 5 місце

Карпати – 6 місце

Прийшли: з.Сич, п.Федор, п.Квасниця, н.Краснопір (усі – Рух Д1), з.Стецьков (Кривбас Д1), п.Танда (Расинг Аргентина Д1 ор), п.Луїс Яно (Палмейрас U-20 Бразилія).

Пішли: п.Рябов, п.Ю.Тлумак (обидва – Рух Д1), н.Устименко (Кривбас Д1 п/ор), з.Сухар.

Всі контрольні матчі: Кечкемет – 3:0 (Мірошніченко, Шах, Беленьєші а/г), Богеміанс – 2:5 (Краснопір, Квасниця – Рістовскі, Матоушек, Карім, Земан, Достал), Брук-Бет Термаліка – 1:2 (Федор – Запольнік-2), Желєзнічар – 3:2 (Краснопір, Клименко, Полегенько – Цветаноскі, Фочо), Динамо Батумі – 6:1 (Краснопір-2, Шах, Костенко пен.-2, Танда – Джапарідзе), Полісся – 0:3 (Йосефі, Крушинський, Андрієвський), Зімбру – 1:1 (Жан Педрозу – Ордоньєс).

  • Завдання:

«Будь-яка втрачена дрібниця може мати вплив на підсумковий результат. Клуб дуже сильно працює над покращенням всіх процесів. Якість підвищується. Будемо намагатись якісно підходити до кожного матчу. Побачимо, де опинимось в підсумку», – сказав головний тренер Карпат Владислав Лупашко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Як для новачка УПЛ, який ще й отримав нового тренера, шоста сходинка – цілком непоганий початок. Однак амбіції вищі, тож тиск зростатиме.  

Зимові втрати. Змогли дозволити собі уникнути втрат провідних гравців.  

Зимові придбання. Отримали чотирьох важливих футболістів Руха та викупили Стецькова у Кривбаса за 500 тисяч євро. 

Оцінка роботи під час паузи. Враховуючи напрям роботи клубу: запрошення перспективного тренера Лупашка з цікавим баченням гри, активну селекцію в обидва трансферні вікна, можна говорити, що процес просто вирує. Проте все ж таки найважливішим у футболі є не процес, а результат.   

Владислав Лупашко. Фото: Карпати

Очікування від весни. Цікаво, що дадуть Карпатам новачки з Руха, враховуючи інформацію на рівні чуток, що не всі в клубі були зацікавлені в їхньому підписанні. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 9 місце
  • Дмитро Вєнков: 9 місце
  • Артем Войцеховський: 11 місце
  • Олександр Карпенко: 11 місце
  • Кирило Круторогов: 7 місце
  • Владислав Лютостанський: 12 місце 
  • Андрій Піскун: 9 місце

Рух – 7 місце

Прийшли: з.Горін (без клуба), п.Рябов, п.Ю.Тлумак (обидва – Карпати Д1), п.Едсон (Хуарес Мексика Д1 п/ор.), п.Непейпієв (Лівий Берег Д1 п/ор), п.Ременяк (ФК Минай Д2).

Пішли: з.Сич, п.Федор, п.Квасниця, н.Краснопір (усі – Карпати Д1), п.Плюмен (Неа Саламіс Кіпр Д1), п.Семетюк (Кривбас Д1 п/ор).

Всі контрольні матчі: Хартберг – 1:1 (Горін – Гавел пен.), Браво – 0:0, Копер – 2:1 (ГНП-2 – Грозніца), Грацер – 1:0 (Тлумак), Штурм II – 3:2 (Столярчук, Руніч, Джурабаєв – Беганович, Форобоско), Амштеттен – 3:1 (Климчук пен.-2, Руніч – Їлмаз), Штурм – 3:0 (Климчук пен., Карабін, Слюбик), Тріглав – 2:2 (Лях-2 – Холод а/г, Шушняра) 

  • Завдання:

«Першочергове наше завдання – розвиток та прогрес футболістів. Команда має боротись за перемогу в кожному матчі як у чемпіонаті, так і в Кубку України», – цитує наставника Руха Віталія Пономарьова клубна пресслужба.

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Все було непогано, поки 31 грудня не вийшла заява про злиття клубу з Карпатами. Подальша доля Руха залишається невизначеною, але вони продовжують участь в УПЛ.  

Зимові втрати. Українські вболівальники не втратили цей клуб, що вже добре. Однак мінус чотири гравці, що пішли до Карпат, ймовірно, створить проблеми в плані здобуття результатів. 

Зимові придбання. Скромно. Тож питання, чи дозріли нові таланти з академії. 

Оцінка роботи під час паузи. Єдиний клуб України, що працював на зборах у Словенії. Це дозволило провести спаринги з австрійськими клубами. На хвилиночку, винесли Штурм (3:0), чинного чемпіона тамтешньої Бундесліги та учасником основного раунду Ліги чемпіонів! Нехай ті й грали зовсім не своїм звичним для ЛЧ складом. 

Очікування від весни. Дуже цікаво, як команда впорається з тими пертурбаціями, що сталися в клубі. І як це позначиться на її налаштуванні безпосередньо на матчі чемпіонату, чи не буде приреченості? Адже загалом проєкт Руху, що базується на власних вихованцях, виглядав доволі привабливим і, здавалося, от-от почне приносити непоганий турнірний результат.  

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 4 місце
  • Дмитро Вєнков: 5 місце
  • Артем Войцеховський: 4 місце
  • Олександр Карпенко: 4 місце
  • Кирило Круторогов: 6 місце
  • Владислав Лютостанський: 4 місце 
  • Андрій Піскун: 4 місце

Зоря – 8 місце

Прийшли: тр.Микитин, тр.сел.Дудник (ЛНЗ Д1), п.Білоцерковець (Інгулець Д1), п.Попара (Слога Меридіан Боснія і Герцеговина Д1).

Пішли: з.Гусєв (Динамо Д1 п/ор), з.Нваезе (Мілсамі Молдова Д1 ор), н.Шахаб (Авіспа Фукуока Японія Д1).

Всі контрольні матчі: Вісла – 1:2 (Білоцерківець – Родадо, Зволінськи), Будочност – 0:4 (Мійович,Мілічкович, Саркич, Шашевич), Медзь – 1:2 (Горбач – Бохнак, Діалло), Шкендія – 2:1 (Супряга, Жуніньо – Ібраїмі пен.), Санкт-Пельтен – 4:1 (Білоцерковець, Тронтель, Супряга, Вакула –Аракате пен.), Адміра – 0:0, Динамо Батумі – 2:1 (Джордан, Будківський – ?).

  • Завдання:

«Ми могли бути вище – це однозначно. Адже у команди є потенціал. Якщо ж враховувати, скільки футболістів залишило Зорю влітку, то склад її зазнав суттєвих змін. Прийшли нові гравці, серед яких чимало молоді. У старті Зорі восени виходило по 4-5 молодих футболістів. Тож тепер йде перебудова. Зорі потрібно більше стабільності. Якщо результати стануть кращими, ніж у першому колі, то зможемо піднятися у турнірній таблиці», – сказав головний тренер Зорі Младен Бартулович виданню UA-Футбол.

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Місце в верхній частині турнірної таблиці, враховуючи доволі скромний кадровий потенціал можна оцінити як дуже позитивний результат роботи тренера Бартуловича

Младен Бартулович. Фото: Зоря

Зимові втрати. Їх не було. 

Зимові придбання. Білоцерковець епізодами непогано показував себе в Інгульці, тож отримав можливість спробувати себе в команді вищого рівня. 

Оцінка роботи під час паузи. Дуже скромно в плані селекції, але на краще немає ресурсів. Зоря має в наявності лише два номінальних центрбеки і це великий ризик.  

Очікування від весни. Розслаблятися не можна, перевага над командами з зони перехідних матчів лише у шість очок. Малоймовірно, що луганська команда фінішує так само високо, де опинилася за підсумками минулого року. Фінал сезону може бути для них доволі нервовим. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 11 місце
  • Дмитро Вєнков: 8 місце
  • Артем Войцеховський: 5 місце
  • Олександр Карпенко: 6 місце
  • Кирило Круторогов: 12 місце
  • Владислав Лютостанський: 10 місце 
  • Андрій Піскун: 7 місце

Верес – 9 місце

Прийшли: п.Харатін (Колос Д1).

Пішли: в.Ющишин, з.Градиш, з.Морозко, п.Світюха (ФК Кудрівка Д2), п.Яго Сікейра (ФК Рига Латвія Д1), н.Мрвальєвич (ЛКС Лодзь Польща Д2 ор).

Всі контрольні матчі: ГКС – 3:4 (Мрвальєвич, Годя, Степанюк – Галан-2, Ярошек, Комор), Гурнік Забже – 1:1 (Шала а/г – Заховіч), Вардар – 2:1 (Степанюк, Вороб'як – Роджерс), Єдінство – 3:0 (? а/г, Харатін, Герасим'юк), Шкупі – 2:4 (Гайдучик-2 – Аворніо, Авдулі, Язиджі, Ібіші), Гам-Кам – 1:2 (Шарай – Гонстад, Ліен), Чіксереда – 2:2 (ГНП, Шарай – Епер'єш, Палмеш), РФШ – 0:1 (Лізуновс).

  • Завдання:

«Ми розуміємо, де ми знаходимось. Стриманий оптимізм присутній. Ми намагаємось далеко наперед не заглядати, а рухатись поступово. При правильному ставленні при підготовці ми сподіваємось побачити якісний футбол у виконанні Вереса», – сказав головний тренер Вереса Олег Шандрук в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Після слабкого старту сезону рівняни набрали оберти і піднялися у верхню частину турнірної таблиці, щоправда, завершували рік двома поразками з загальним рахунком 0:6.  

Зимові втрати. Заробили 350 тисяч євро на продажі Яго Сікейри, хоча він був важливою фігурою в командній побудові. 

Зимові придбання. Підписали нібито і якісного хавбека Ігоря Харатіна. Але останній дійсно повноцінний сезон для нього був чотири роки тому. Потім – травми, непорозуміння з тренерами і мінімум ігрового часу. 

Оцінка роботи під час паузи. Скромно в плані селекції, нескромно в плані пропущених голів – 15 у 8 матчах, хоча забивали теж чимало (14). 

Очікування від весни. Хоч поточна дев’ята сходинка видається дуже солідним показником, найбільш ймовірно, що Верес, як і очікувалося від початку сезону, боротиметься за збереження прописки в УПЛ. Їхня перевага над конкурентами все ж таки вкрай незначна. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 12 місце
  • Дмитро Вєнков: 13 місце
  • Артем Войцеховський: 15 місце
  • Олександр Карпенко: 14 місце
  • Кирило Круторогов: 13 місце
  • Владислав Лютостанський: 9 місце 
  • Андрій Піскун: 15 місце

ЛНЗ – 10 місце

Прийшли: гол.тр.Григорчук (Нефтчі Азербайджан Д1), тр.Матвіїв (Скала 1911 Д3), тр.Савка, тр.вор.Глущенко, тр.Політило (обидва – Чорноморець Д1), з.Драмбаєв (Кривбас Д1), п.Кушніренко, п.Танковський (обидва – Полісся Д1), п.Якименко (Брюгге Бельгія Д1).

Пішли: гол.тр.Карраско, тр.сел.Дудник (Зоря Д1), тр.вор.Дикань (Металіст 1925-жін), з.Насонов, п.Шестаков, п.Ангелов (Работнічкі Північна Македонія Д1 п/ор), п.Бар (Маккабі Петах-Тіква Ізраїль Д1 ор), н.Прядун (Сліма Вандерерс Мальта Д1).

Всі контрольні матчі: ДВТК – 0:1 (Санічанін), Пардубіце – 0:1 (Шимек), Ванкувер Вайткепс – 0:2 (Віте, Голд пен.), Ольборг – 4:2 (Яшарі, Путря, Молло, Момо – Джессон, Моллер), Одд – 0:3, Торпедо Кутаїсі – 1:1 (? – Йонсен), Ліллестрем – 1:2 (? – Ольсен, Габріельсен).

  • Завдання:

«Я завжди кажу, що команда має грати для вболівальників. Ми поважаємо футбол в цілому та усіх людей, які будуть дивитися на нас. Через те, відповідно, маємо виходити на поле та віддаватися тому футболу. Ми будемо робити усе для того, аби вболівальники отримували задоволення. Розумію, що не можу нічого гарантувати та обіцяти. Просто скажу, що ми будемо робити максимум й трохи більше, аніж можемо. Я вірю, що в нас дуже багато вийде, і в найближчому майбутньому ми будемо радувати вболівальників і результатом, і хорошим, якісним, добротним футболом», – сказав головний тренер ЛНЗ Роман Григорчук в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Клуб ніби має амбіції, активно працював над підсилення влітку і відносно непогано почав сезон, але шість поразок в останніх дев’яти турах року відкинули черкащан в напрямку зони перехідних матчів. 

Зимові втрати. Єдиний клуб УПЛ, який взимку змінив тренера. Але, враховуючи персону запрошеного Романа Григорчука, розставання з колишнім керманичем Андресом Карраско навряд чи можна називати втратою.  

ЛНЗ. Фото: ЛНЗ

Зимові придбання. Драмбаєв пристойно себе показав у Кривбасі і коштував ЛНЗ півмільйона євро. Танковський та Кушніренко мають чималий досвід, хоч і перший давненько не грав. Дуже цікаво буде подивитися за молодим Якименком, якого запросили з дубля Брюгге. 

Оцінка роботи під час паузи. ЛНЗ працював на зборах в Іспанії. Вочевидь, Роман Григорчук зайнявся чималими змінами, але 5 поразок у 7 спарингах, ще й в чотирьох без забитих голів – насторожують.  

Очікування від весни. За логікою, команда має стрімко покращити своє становище. Але, здається, їй буде непросто цього досягнути. Тож щонайменше важливо уникнути нервозності в плані збереження прописки.  

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 6 місце
  • Дмитро Вєнков: 10 місце
  • Артем Войцеховський: 9 місце
  • Олександр Карпенко: 7 місце
  • Кирило Круторогов: 5 місце
  • Владислав Лютостанський: 5 місце 
  • Андрій Піскун: 6 місце

Колос – 11 місце

Прийшли: з.Владою (Університатя Румунія Д1), з.Летай (Хайдук Хорватія Д1), п.Ррапай (Партізані Албанія Д1), н.Ковталюк (Ворскла Д1).

Пішли: п.Моісцрапішвілі (Колхеті Грузія Д1), п.Харатін (Верес Д1), п.Ільїн (Оболонь Д1 ор.), п.Дієго Сантос (Чардомалу Іран Д1), н.Салабай (Ворскла Д1 ор), н.Безбородько (Чорноморець Д1), н.Паулаускас (Динамо Батумі Грузія Д1 ор).

Всі контрольні матчі: Приштина – 1:2 (Безручук – Гнапі, Ллугікі), Вележ – 1:1 (Ковталюк – Халілович), Слога – 0:1 (Татар), Петровац – 3:0 (Ковталюк, Алефіренко, Третьяков), Іберія – 1:0 (Алефіренко), Актобе – 1:2 ( Криворучко – Касим, Умаєв пен.), Чіксереда – 0:0, Телаві – 1:3 (Алефіренко).

  • Завдання:

«Колос зайшов в стадію перебудови. Почали змінювати футболістів, і не лише. Змінюємо ментальність гравців, саму гру. Я розумію, що це важкий процес. Але іншого шляху нема: або відкочуватись до того, що було, або довести почате до кінця. Є багато прикладів, коли клуб заходить в перебудову. Це завжди непросто. Очікувати від Колоса, що він перебуватиме зараз у топ-5, трошки наївно, тому що в нас шалена конкуренція в УПЛ. Тому я сфокусований на тому, що є зараз. Роблю все від себе залежне, щоб ситуація покращилася», – сказав головний тренер Колоса Олександр Поздєєв в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Прагматизм під керівництвом тренера, який лише набуває досвіду на такому рівні, призвів ніби лише до п’яти поразок. Але у Колоса аж дев’ять нічиїх у 17 турах.  

Зимові втрати. Нічого критичного – попрощалися з гравцями, які не були потрібними Олександру Поздєєву

Зимові придбання. Коли ти найкращий, мабуть, ти особливий. А от цікаво, чого вартий найкращий гравець 2023 року Албанії на рівні Української Премʼєр-Ліги? Мова про Ррапая, за якого, на хвилиночку, Колос заплатив 550 тисяч євро. 

Оцінка роботи під час паузи. Чотири поразки у восьми спарингах проти далеко не найсильніших суперників насторожують. 

Очікування від весни. Навряд чи справи Колоса складатимуться значно краще, аніж це було в першій частині сезону. Буде прагматично, буде нервово, але, звісно, важливо якнайшвидше відірватися від зони перехідних матчів.   

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 10 місце
  • Дмитро Вєнков: 11 місце
  • Артем Войцеховський: 10 місце
  • Олександр Карпенко: 8 місце
  • Кирило Круторогов: 10 місце
  • Владислав Лютостанський: 7 місце 
  • Андрій Піскун: 11 місце

Ворскла – 12 місце

Прийшли: з.Малиш (Динамо U-19 ор), з.Фаеррон (Ередіано Коста-Ріка Д1 ор), з.Крупський (Металіст 1925 ор), з.Є.Пасіч (Металіст 1925 Д2 ор), п.Авділі (Аарау Швейцарія Д2), н.Салабай (Колос Д1 ор), н.Кулач (без клубу).

Пішли: з.Корнієнко (Шахтар Д1 п/ор.), з.Крупський (Металіст 1925 Д2), з.Чорноморець (Металіст 1925 Д2), п.Шкрієль (Морнар Бар Чорногорія Д1), н.Ковталюк (Колос Д1).

Всі контрольні матчі: Градец-Кралове – 0:3 (Кучера, Петрашек, Головацький), Банік – 1:1 (Кулач пен. – Кубала), Малішева – 2:3 (Ієде, Островський – Брруті пен.-2, Ксилані), Андіжан – 3:4 (Кане, Нестеренко, Челядін – Турдімуродов, Механович пен., Челядін а/г, Абдуманнонов), Баллкані – 7:2 (Мякушко, Салабай-2, Кане, Островський, Ієде, Авдилі – ?, ?), Арджеш – 1:2 (Павлюк – Пірву, Тчассем), Діла – 2:1 (Мякушко, Островський - ?), Динамо Батумі – 2:0 (Малиш, Нестеренко).

  • Завдання:

«Задача в нас – залишитися у Прем’єр-лізі. Для її вирішення і здійснюємо трансфери. А потім вже будемо думати про перспективи», – сказав головний тренер Ворскли Юрій Максимов в ексклюзивному інтерв’ю сайту Sport-express.ua.

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Із тренером Долганським полтавці набрали 9 очок в 10 турах. Із добре знайомим Полтаві Максимовим – сім у семи.

Зимові втрати. Заробили грошей на трансфері Крупського, який залишається в команді тепер на правах оренди, відпустили Чорноморця та Ковталюка

Ілля Крупський. Фото: Ворскла

Зимові придбання. Особливим видається повернення Владислава Кулача, який після того, як став найкращим бомбардиром УПЛ саме у складі Ворскли і перейшов у Динамо, а потім у Зірю за чотири сезони сумарно забив лише шість голів. 

Оцінка роботи під час паузи. Пропустили 16 голів у 8 спарингах і лише в одному змогли зіграти «на нуль», що говорить про загальні проблеми команди в обороні. 

Очікування від весни. Здається, Юрій Максимов не зможе стати чаклуном, який все стрімко змінить на краще. Але видається тим, хто має врятувати команду від вильоту. Звісно, за важкої праці. Причому, якщо оцінити ситуацію, кадровий потенціал та селекційну рефлексію клубу на все це взимку, здається, легко їм не буде. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 8 місце
  • Дмитро Вєнков: 7 місце
  • Артем Войцеховський: 8 місце
  • Олександр Карпенко: 10 місце
  • Кирило Круторогов: 9 місце
  • Владислав Лютостанський: 11 місце 
  • Андрій Піскун: 10 місце

Лівий Берег – 13 місце

Прийшли: в.Караващенко (ФСК Маріуполь Д2), п.Дієго (Таквартінінга Бразилія), н.Шастал (Полісся Д1), н.Різник (Нива Тернопіль Д2).

Пішли: в.Фастов (Поділля Д2), в.Чеботарьов, п.Співаков, з.Дударенко, п.Непейпієв (Рух Д1 п/ор).

Всі контрольні матчі: Металіст 1925 – 3:0 (Синиця, Войцеховський, Різник), Лісне – 1:0 (Галас), Фратрія – 3:0 (Войцеховський, Шастал, ГНП), Самгуралі – 1:2 (ГНП – Ахвледіані, Панцулая), Кизилкум – 1:1 (ГНП – Папарига), Колхеті-1912 – 1:2 (Самар - ?, ?), Шериф – 1:0 (І.Когут).

  • Завдання:

«Хлопці прагнуть довести, що ми невипадково є учасниками Прем'єр-ліги. Друга половина чемпіонату точно буде цікавою. Наше завдання – закріпитися в Прем’єр-лізі», – сказав головний тренер Лівого Берега Віталій Первак в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Влітку Лівий Берег по суті не готувався до участі в УПЛ, але заскочив на останню сходинку потяга, що рухався туди. І от для такого випадку, слід визнати, кияни виглядали цілком непогано та в підсумку під кінець року наблизилися до виходу з зони перехідних матчів. 

Зимові втрати. Не було. 

Зимові придбання. Як для своїх задач і наявного кадрового потенціалу «лелеки» непогано підсилили атакувальну лінію, запросивши досвідченого Шастала та вельми результативного на рівні Першої ліги Різника

Оцінка роботи під час паузи. Робота Лівого Берега загалом поки що видається впевненою та стабільною, зокрема, враховуючи їхній рівень можливостей. 

Очікування від весни. Сумнівно, що після зими у них щось зміниться в плані гри та турнірного становища. Але команда точно буде щиро боротися за збереження прописки в Прем’єр-Лізі і точно поп’є чимало крові іншим. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 13 місце
  • Дмитро Вєнков: 16 місце
  • Артем Войцеховський: 13 місце
  • Олександр Карпенко: 12 місце
  • Кирило Круторогов: 11 місце
  • Владислав Лютостанський: 16 місце 
  • Андрій Піскун: 13 місце

Оболонь – 14 місце

Прийшли: п.Ільїн (Колос Д1 ор), н.Устименко (Кривбас Д1).

Пішли:

Всі контрольні матчі: Септемврі – 0:3 (Чандаров, Тейстер, Велічковськи), ЛКС – 0:3 (Норлін, Араса, Вздзех), Вісла – 3:2 (Бичек, Груша, Блізніченко – Дуда 16, Дуарте пен.), Злін – 1:0 (Суханов пен.), Мілсамі – 2:1 (Черненко, Бичек – ?), Решица – 3:0 (Суханов, Бичек, Груша).

  • Завдання:

«Я вірю в команду, що ми будемо дисциплінованими, агресивними. Ми не будемо опускати руки, грати в футбол, забивати голи, прагнути вигравати в кожній грі. Хлопці це розуміють. Я з оптимізмом дивлюся в майбутнє, тому що бачу прагнення хлопців змінити ситуацію. Всі розуміють, що нам потрібно вирішити локальне завдання та піднятися якомога вище», – сказав головний тренер Оболоні Сергій Шищенко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Демонстрували абсолютно різний за стилем та змістом футбол під керівництвом тренера Іващенка, з яким працювали чимало років, та Шищенка, який прийшов по ходу сезону. Завершили рік лише з однією поразкою в шести заключних матчах. 

Зимові втрати. Відсутні. 

Зимові придбання. Підсилили атаку досвідченим Ільїним та амбітним Устименком

Оцінка роботи під час паузи. Крім двох поразок на старті, «пивовари» видали серію з чотирьох перемог на зборах, а забивали саме ті гравці, від яких цього очікують в офіційних матчах. Щоправда, новачок Устименко перехворів і залишився в Києві, пропустивши всі збори.  

Очікування від весни. На Оболонь чекає продовження відчайдушної боротьби за збереження прописки в еліті. Не погіршити становище та не впасти в зону прямого пониження в класі – ключове завдання команди Шищенка. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 14 місце
  • Дмитро Вєнков: 14 місце
  • Артем Войцеховський: 14 місце
  • Олександр Карпенко: 13 місце
  • Кирило Круторогов: 14 місце
  • Владислав Лютостанський: 14 місце 
  • Андрій Піскун: 12 місце

Чорноморець – 15 місце

Прийшли: з.Кратов (Локомотив Д3), з.Раян (Байя Бразилія Д1 ор), п.Когут (Металіст Д2 ор), п.Мустафаєв (Полісся Д1), п.Панчишин (Полісся-2 Д3 ор), н.Безбородько (Колос Д1).

Пішли: тр.вор.Глущенко, тр.Політило (обидва – ЛНЗ Д1), п.Васильєв.

Всі контрольні матчі: Дуканджині – 2:1 (Янаков, Єрмаков – Елезай), Дріта – 3:1 (Хобленко, Габелок, Пшеничнюк – Сельмані), Кішварда – 2:2 (Хобленко, Кисіль пен. – Ципетич, Месанович), Малішево – 1:0 (Мустафаєв), Фратрія – 2:1 (Шевцов, Хобленко – ?), Колхеті-1913 – 3:4 (автогол, Мустафаєв, Безбородько – ????), Чіксереда – 1:1 (Кратов – Андерсон), Бєльці – 3:0 (Шевцов, Мустафаєв, Безбородько), Узген – 1:4 (Хобленко – ????), Діла – 1:1 (Скиба – ?).

  • Завдання:

«Ми стали сильнішими, тактично підготовлені, функціонально готові. З кожним суперником можна грати і досягати результату», – сказав головний тренер Чорноморця Олександр Бабич в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Враховуючи кадрову ситуацію, одеситам було очікувано важко. Завершували рік серією з восьми матчів без перемог і шести поразок поспіль. 

Зимові втрати. Не було. 

Зимові придбання. Мали трансферний бан, тож активної селекції не відбувалося. Змогли орендувати талановитого хава Мустафаєва у Полісся і підписати досвідченого форварда Безбородька, сподіваючись на підсилення атаки. До речі, обидва новачки непогано проявили себе в спарингах.  

Еміль Мустафаєв. Фото: Полісся

Оцінка роботи під час паузи. Відчули смак перемог, бодай на зборах, хоч і в матчах з не найсильнішими суперниками. Не змогли провести активну селекцію попри те, що ситуація потребує того. 

Очікування від весни. Боротимуться за виживання. Інтрига лише в тому, чи вдасться уникнути прямого пониження в класі та потрапити до зони перехідних матчів. Це вже буде розцінюватися як доволі непогане досягнення.  

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

  • Артур Валерко: 16 місце
  • Дмитро Вєнков: 12 місце
  • Артем Войцеховський: 12 місце
  • Олександр Карпенко: 15 місце
  • Кирило Круторогов: 16 місце
  • Владислав Лютостанський: 13 місце 
  • Андрій Піскун: 14 місце

Інгулець – 16 місце

Прийшли: з.Катрич (Карпати U-19), з.Жовтенко (ФСК Маріуполь Д2), з.Дихтярук (Кремінь Д2), п.Меленчук (Реал Фарма Д3), п.Фарасєєнко (Буковина Д2).

Пішли: з.Вілівальд (Кривбас Д1 п/ор), з.Шершень (ФК Кудрівка Д2), п.Білоцерковець (Зоря Д1).

Всі контрольні матчі: Металіст 1925 – 0:1 (Бугай), Кудрівка – 1:1 (Сад – ГНП), Олександрія-2 – 3:1 (Пятов-2, Лосенко)

  • Завдання:

«Ставимо завдання не нижче 10 місця, закріпитися в УПЛ. У нас дуже багато молоді, зараз подивимося як ми закріпимося, а потім будемо ставити більш амбітні цілі», – цитує президента Інгульця Олександра Поворознюка клубна пресслужба.

  • Говорить Кирило Круторогов:

Перша частина сезону. Фрагментарно команда Кобіна виглядала доволі цікаво, але лише одна перемога та шість нічиїх – надто мало, щоб почуватися в безпеці. Як наслідок – останнє місце в турнірній таблиці, що не видається випадковістю.   

Зимові втрати. І Вілівальд, і Білоцерковець виділялися у деяких матчах, тож були важливими фігурами команди. Важко було і з ними, а без них точно стане ще важче. 

Зимові придбання. Запросили гравців виключно з Першої ліги – здається, це не зовсім те, що потрібно було для того, щоб набути впевненості в збереженні прописки. 

Оцінка роботи під час паузи. Єдиний клуб УПЛ, який не поїхав на збори за кордон. Зіграли абсолютний мінімум спарингів, порівняно з іншими командами чемпіонату. Ці фактори плюс селекція, плюс становище після першої частини чемпіонату зміцнюють Інгулець в статусі головного претендента на виліт попри слова президента про завдання фінішувати не нижче 10 місця. 

Очікування від весни. 

А що прогнозували наші оглядачі перед цим сезоном?

Найкращі букмекери
рейтинг 9.9
Перейти 150000 грн
Перейти
рейтинг 9.8
Перейти 250000 грн
Перейти
рейтинг 9.7
Перейти 35000 грн
Перейти