Ми раділи переходу українця до Сандерленда, але це може стати підсиленням збірної росії: несподівані факти про Тутєрова

Переглядів 85643
Андрій Каплун Андрій Каплун
7 голосів
Ми раділи переходу українця до Сандерленда, але це може стати підсиленням збірної росії: несподівані факти про Тутєрова
Тімур Тутєров.Фото: Twitter
17-річний нападник Тімур Тутєров офіційно перейшов із ковалівського Колосу до англійського Сандерленду. «УФ» знайшов несподівані факти про юного форварда, який може стати підсиленням не для збірної України, а для збірної країни-агресора.

Тімур Тутєров в цьому сезоні провів 15 матчів та забив сім голів у юнацькому чемпіонаті України за Колос U-19, після чого звернув на себе увагу скаутів англійського Сандерленда.

13 квітня клуб Чемпіоншипу офіційно оголосив про трансфер юного українського таланта. Стало відомо, що, незважаючи на свій 17-річний вік, Тутєров виступатиме за Сандерленд U-21 і вже тренувався з основною командою. Контракт форварда з англійським клубом розрахований на два з половиною роки.

Однак Тутєров може стати підсиленням не для збірної України, а для збірної держави-агресора. Сайт «Український футбол» знайшов цікаві факти з життя та кар'єри юного гравця.

Кар'єра Тутєрова: народився в Криму, залишився на півострові після окупації, пробував сили в Іспанії

Тімур Тутєров народився 11 червня 2005 року в Бахчисараї. Перші кроки у футболі він починав робити саме у Криму. Коли Тімуру було трохи менше дев'яти років, півострів було анексовано російською федерацією.

За даними авторитетного порталу Transfermarkt, з 2014 року Тутєров займався у школі ТСК-Таврія (Сімферополь). На ютубі є безліч відео, де Тімур демонструє свою техніку в матчах з іншими кримськими дитячими командами.

За чотири роки Тутєров перейшов до академії Діназу з Вишгорода. У 2019-2020 роках нападник числився в іспанському клубі Сант Кугат із Барселони, а в 2021 році приєднався до провідного клубу столичного регіону ‒ Колоса з Ковалівки. У перших двох сезонах Тімур в основному виходив на заміни в юнацькій команді та не відзначався високою результативністю.

Однак у першій частині поточного сезону Тутєрова «прорвало» – сім голів у 15 матчах юнацького чемпіонату України. Двічі гравець навіть потрапляв у заявку основної команди Колоса на матчі УПЛ проти київського Динамо та полтавської Ворскли.

Сім’я Тімура: що відомо про Володимира Тутєрова, який, ймовірно, є його батьком

По-батькові футболіста – Володимирович. У Криму, де починав грати Тімур, найбільш відомий Володимир Тутєров – його земляк, відомий місцевий бізнесмен і політик. Ось що вдалося про нього дізнатися.

Володимир Лукич Тутєров народився в 1960 році. У 1990-х роках активно займався у Криму підприємницькою та політичною діяльністю, з 1998-го по 2002 рік був депутатом Верховної Ради АР Крим, а з вересня 2001-го по травень 2002 року – заступником Голови Ради міністрів АР Крим.

Тутєров також був членом партії «Союз», яка оголосила про завдання входження України в міждержавний союз з росією та білоруссю, а в 2001 році увійшла до партії «Руський блок», гаслом якої було «За російську мову, єдність і гідне життя».  

У 2001 році сайт «Українська правда» опублікував матеріал, у якому згадується Володимир Тутєров та його брат Анатолій:

«Про Володимира Тутєрова міліція повідомляла у зв'язку із порушенням проти нього кримінальної справи за статтею 803 – нецільове використання бюджетних коштів. Відомо, що Тутєров разом зі своїм братом Анатолієм активно та по-діловому співпрацювали з лідерами угруповань «Слони» та «Башмаки».

Злі язики стверджують, що підприємства Тутєрових і були створені для відмивання бандитських грошей. Тепер це, звичайно, цілком респектабельні депутати, які виключно у вільний від парламентської роботи час дуже цікавляться землею в Бахчисарайському районі та будівництвом торгових точок у прибережній зоні села Піщане». 

Сайт «Український футбол» знайшов у відкритих джерелах інформацію про підприємницьку діяльність Володимира Тутєрова. З 1990 року він був генеральним директором приватного підприємства «Союз-ВЛТ», основним видом діяльності якого було будівництво та виробництво металоконструкцій.

Після окупації Криму «Союз-ВЛТ» було зареєстровано у статусі товариства з обмеженою відповідальністю в грудні 2014 року під російською «юрисдикцією». Компанія Тутєрова продовжила свою діяльність, займаючись купівлею та продажем нерухомого майна.

З цього можна дійти висновку, що Володимир Тутєров після приходу на півострів окупаційних військ прийняв російське громадянство.

Крім того, Володимир Тутєров разом із своїм братом Анатолієм були засновниками кількох інших компаній – ТОВ «Бахчисарайський фонтан», яке займалося виробництвом та торгівлею алкогольних та безалкогольних напоїв, а також кооперативу «Аграрний», малого колективного підприємства «Нафта-Сервіс», рекламної агенції«АТМ».

Цікаво, що «Союз-ВЛТ» та «Бахчисарайський фонтан» зараз не перебувають у стані ліквідації в Україні, але два роки тому змінився керівник першої компанії.

За яку збірну гратиме юний новачок Сандерленда Тутєров – України чи росії?

Тімур Тутєров поки що не викликався до юнацьких збірних України. За даними авторитетного порталу Transfermarkt, юний нападник має два громадянства – українське та російське, хоча це і заборонено законодавством нашої країни.

З огляду на те, що з 15-річного віку Тімур грав в Україні, а до цього провів якийсь час в Іспанії, він міг і не отримати паспорт громадянина країни-агресора.

Однак чи має він бажання виступати саме за збірні України чи вибере росію – поки що залишається лише здогадуватися. Сподіваємось, що Тутєров зробить правильний вибір і виступатиме у «жовто-блакитних» кольорах. Надія на це все ж таки є. Ось як про Тімура висловився директор академії Колоса Андрій Костенко в інтерв’ю сайту «Експрес»:

«Ми вже неодноразово писали скарги до Трансфермаркету з вимогою виправити цю помилку. Тутєров має лише український паспорт, хоч мав можливість претендувати на російський. Для нього принципово бути українцем, а не росіянином».