Мудрик був найкращим, Таловєров вилетів з ЛЄ, драма Фаворова з Фіорентиною – як виступили наші в єврокубках

Визначилися усі учасники основних раундів євротурнірів. Українців серед них буде не багато, але вони будуть. Про виступ всіх наших в останній тиждень кваліфікації – у матеріалі «УФ».

Зупинитися за крок від мети завжди дуже болісно. І дехто з українських футболістів був насправді близьким до того, аби грати в єврокубках нового формату. Проте не так сталося, як гадалося. Хоча є й щасливчики.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели останній тиждень єврокубкової кваліфікації наші футболісти, а також представляє повний склад українців в основному раунді всіх трьох євротурнірів.

ЛІГА ЄВРОПИ

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

• 90 хвилин проти Стяуа (Румунія) – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 6.1

Гравець збірної України вперше у цьому сезоні вийшов у стартовому складі ЛАСКа. Причому діяв він не в центрі захисту, а в опорній зоні середньої лінії. Гра котилася до нульової нічиєї, що призвело би до овертаймів, адже в Австрії також була нічия (1:1). Проте на 90+3-й хвилині ЛАСК примудрився пропустити і не потрапив до основного раунду турніру. Проте вони зіграють в Лізі конференцій.

Оцінка Таловєрова від Flashscore четверта в команді серед 11 гравців стартового складу, але загалом футболісти ЛАСКа отримали не дуже високі бали.

Максим Таловєров, фото: ФК ЛАСК

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Михайло Мудрик (Челсі)

• 74 хвилини проти Серветта (Швейцарія) – 1:2
  • Зароблений пенальті
  • Оцінка Flashscore: 6.5

Найдорожчий український футболіст в історії вийшов у стартовому складі Челсі в третьому матчі поспіль. На старті поєдинку саме Мудрик заробив пенальті, який йому пробити не дали, хоча Нкунку з цією роллю також впорався. Щоправда, швейцарці зрівняли ще до перерви, на 72-й забили другий гол і майже одразу Михайла замінили. В підсумку лондонці доволі ганебно програли, ведучи в рахунку, але завдяки перемозі вдома (2:0) все ж таки не без труднощів проповзли далі.

Загалом усі гравці Челсі справедливо отримали не високі оцінки від Flashscore, але Мудрик серед них – один з найкращих.

Артем Фаворов (Академія Пушкаша, Угорщина)

• 120 хвилин проти Фіорентини – 1:1 (4:5 в серії пенальті)
  • Гол в серії пенальті
  • Жовта картка
  • Оцінка Flashscore:

У неймовірному матчі взяв участь наш співвітчизник, однак, на жаль, без хепі-енду. Матч в Італії завершився нічиєю 3:3. В Угорщині господарі пропустили на 59-й хвилині від Мойзе Кіна. У компенсований до другого тайму час пристрасті почали вирувати на повну, що, зокрема, призвело до жовтої Фаворову та вилученню за повторне попередження Раньєрі. А також – до призначенного пенальті у ворота гостей, яке на 7-й компенсованій хвилині угорці реалізували і врятувалися за секунди від поразки. Ще в першому екстратаймі італійці взагалі залишилися вдевʼятьох. Але щоб дотиснути суперника Академії Пушкаша не вистачало сил та сміливості, тож гра перейшла в серію пенальті. Артем Фаворов бив другим і впорався, однак один з його партнерів схибив, тоді як у Фіорентини реалізували всі пʼять пенальтистів. Тож угорська команда Фаворова вилітає буквально за кілька миттєвостей до мрії.

Сергій Вакуленко (Пюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Целє (Словенія) – 1:4
  • Оцінка Flashscore: 5.8

Єврокубкова казка двох українців під керівництвом Єгіше Мелікяна була такою близькою до щасливого продовження після перемоги в першому матчі над словенцями (1:0). Однак уже на 10-й хвилині вони залишилися в меншості через вилучення бразильця Джеймса і це визначило їхню лиху долю. На 21-й рахунок став рівним за сумою двох матчів, перед перервою у їхні ворота призначили пенальті і стало 2:0. Цікаво, що на старті другого тайму склади вирівнялися, а на 63-й хвилині Пюнік відіграв один гол, причому також з пенальті. Однак запасу міцності не вистачило – вони пропустили ще двічі і в підсумку зупинилися за крок до основного раунду євротурніру. Якщо не брати до уваги злощасного Джеймса з його червоною, то Вакуленко отримав третю найгіршу оцінку серед гравців Пюніка.

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• Оцінка Flashscore: 5.3

А от у цього оборонця просто найгірша оцінка з-поміж гравців вірменської команди (окрім Джеймса).

Ельдар Кулієв (Зіра, Азербайджан)

• 76 хвилин проти Омонії (Кіпр) – 1:0
  • Оцінка Flashscore: 6.6

1:6 у першому матчі не залишили багато шансів представнику чемпіонату Азербайджану. Проте вони були добре налаштовані. Кулієв грав з перших хвилин та провів дві третини поєдинку. Цікаво, що переможний у цьому матчі гол його партнери забили через кілька хвилин по тому, як Ельдара замінили. Попри цей локальний успіх удома, далі Зіра не проходить.

Ельдар Кулієв, фото: ФК Зіра

Андрій Каравацький (Паневежис, Литва)

• 12 хвилин проти Нью Сейнтс (Вельс) – 0:0

Після 0:3 вдома тиждень тому навряд чи був сенс чекати якогось дива. Тим більше після того, як на 62-й хвилині Паневежис залишився в меншості. Каравацький значну частину гри провів у в запасі і зʼявився на полі лише на 78-й хвилині. Його команда здобула почесну нульову нічию і вилетіла.

Арсеній Батагов (Трабзонспор, Туреччина)

• Матч в запасі проти Санкт-Галлена – 1:1

На жаль, лідер молодіжної збірної України після переходу в нову команду все ще залишається без дебюту та ігрової практики. Можливо, з ним на полі ситуація для Трабзонспора склалася би й краще. Але після нульової нічиї удома, в Швейцарії вони зіграли 1:1, гра дійшла до серії пенальті, де Трабзонспор поступився 4:5 через єдиний нереалізований удар легендарного Стефана Савіча. Тож до основного раунду Ліги конференцій нова команда Батагова не потрапляє.