Мудрик і Таловєров стартували з Челсі та ЛАСКом, Фаворов зіграв проти Фіорентини – як виступили наші в єврокубках

Переглядів 1519
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
Михайло Мудрик та Енцо Мареска. Фото: Getty Images
Цього тижня єврокубки почалися для двох гравців збірної України. А 17-річний юнак потрапив до заявки на матч проти команди Серії А. Про виступ кожного з них – у матеріалі «УФ».

Багато українців вилетіли на попередніх стадіях, але в заключному раунді кваліфікації в боротьбу за путівку включилися наші зірки. Вийшло в них так собі.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели єврокубковий тиждень наші футболісти та арбітри.

ЛІГА ЄВРОПИ

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

• Матч у запасі проти Стяуа (Румунія) – 1:1

Захисник збірної України після участі в програному матчі чемпіонату Австрії проти РБ Зальцбург на вихідних цього разу не отримав ігрового часу у єврокубковому поєдинку, де його команда тільки-но стартувала цього сезону. Удома ЛАСК вийшов уперед на 34-й хвилині, але пропустив у компенсований до першого тайму час. До речі, ось інтерв’ю Максима для «УФ» напередодні матчу Динамо – Зальцбург.

Микола Балакін

Українська бригада арбітрів працювала на матчі Брага – Рапід. Уже на четвертій хвилині Балакін вилучив опорника австрійців. Тим не менш саме вони вийшли вперед в середині першого тайму, але чисельна перевага португальців далася взнаки і господарі таки вирвали перемогу – 2:1. По дві жовті отримали гравці обох команд.

Микола Баакін. Фото: УАФ

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Михайло Мудрик

• 90 хвилин проти Серветта (Швейцарія) – 2:0
  • Оцінка Flashscore: 6.8

Челсі дебютував у Лізі конференцій і Мудрик у цьому турнірі також. Це був перший вихід гравця збірної України в основі за тренерства Енцо Марески. Лондонці відверто помучилися із доволі скромним суперником і продемонстрували велику кількість неприпустимо неузгоджених дій. А в одному з епізодів іспанський новачок команди Марк Гіу, можна вважати, своєю незграбністю проілюстрував нинішню форму – не лише власну, а й всієї команди.

ВІДЕО БЕЗГЛУЗДИХ ДІЙ ГРАВЦЯ В НАШОМУ ТГ-КАНАЛІ

Мудрик за гру зробив 51 торкання до м’яча, виконав 31 пас, з яких 25 були точними (81% вдалих), видав 1 ключовий пас та одну якісну довгу передачу. А от дві його спроби навісів виявилися невдалими. Також на рахунку українця два удари повз ворота та три з трьох успішні спроби обіграшів, 14 втрат володіння м’яча та два зароблені фоли. Виділитися на фоні не дуже добре організованої гри Челсі Мудрику не вдалося, але каші він точно не псував. Особливою проблемою видається його неспроможність якісно завершувати свої індивідуальні проходи ударами по воротах. Вони часто стають карикатурним вибиттям м’яча аби куди.

Артем Фаворов (Академія Пушкаша, Угорщина)

• 90 хвилин проти Фіорентини (Італія) – 3:3
  • Оцінка Flashscore: 6.2

Після голу у ворота Арарат-Вірменія в попередньому раунді кваліфікації, який, власне і вивів угорців далі, Фаворов отримав місце в основі у виїзному поєдинку проти Фіорентини. У воротах італійців дебютував Давід Де Хеа, який не грав понад 14 місяців. За три хвилини на старті протистояння він пропустив від Академії Пушкаша двічі, тож на 12-й хвилині господарі горіли 0:2. Перед перервою вони відіграли один м’яч, а на 75-й хвилині вже вели 3:2. Однак гості продемонстрували характер і спромоглися уникнути поразки – 3:3. Від Flashscore Фаворов отримав не найгіршу оцінку, але все ж таки найнижчу серед гравців півзахисту та атаки.

Артем Тищук (Академія Пушкаша, Угорщина)

• Матч у запасі проти Фіорентини (Італія) – 2:3

17-річний вихованець Мункача ще не дебютував на дорослому рівні, але вперше в кар’єрі потрапив до заявки на матч євротурніру. Ще й у такому матчі!

Арсеній Батагов (Трабзонспор, Туреччина)

• Матч у запасі проти Сент-Галлена – 0:0

Новачок турецького клубу все ще чекає шансу дебютувати, хоч і на лаві для запасних.

Сергій Вакуленко (Пюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Цельє (Словенія) – 1:0
  • Жовта картка
  • Оцінка Flashscore: 6.6

Вірменська команда з двома українцями та тренером Егіше Мелікяном наближається до групового раунду Ліги конференцій. У домашньому матчі заключного раунду кваліфікації Сергій Вакуленко повернувся до стартового складу Пюніка, провів весь матч та незадовго до фінального свистка отримав жовту картку. Тим не менш основне завдання він виконав – його команда не пропустила голів перед матчем-відповіддю в Словенії. Щоправда, від Flashscore центрбек отримав доволі невисоку оцінку, але більшість гравців Пюніка взагалі мають плюс-мінус схожі.

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• Матч у запасі проти Цельє (Словенія) – 1:0

Ельдар Кулієв (Зіра, Азербайджан)

• 58 хвилин проти Омонії (Кіпр) – 0:6
  • Оцінка Flashscore: 5.6

Мабуть, уже можна констатувати, що азербайджанська команда українця зупиняється перед основним раундом євротурніру буквально за один крок. Адже в першому матчі Зіра була просто знищена на Кіпрі. Три голи вони пропустили до перерви, причому суперник в першому таймі ще й не реалізував пенальті. А Кулієва міняли вже за рахунку 0:5. Матч-відповідь в Азербайджані перетворюється на звичайну формальність. Українець отримав вищу оцінку від усіх гравців оборони та воротаря, але найменшу з-поміж решти.

Андрій Каравацький (Паневежис, Литва)

• Матч у запасі проти Нью-Сейнтс (Вельс) – 0:3

Уродженець Нововолинська з лави для запасних стежив, як його команда програє скромному представнику Уельсу. З восьми запасних гравців Паневежиса, заявлених на цю гру, лише троє не отримали ігрових хвилин. На жаль, Каравацький опинився серед цієї меншості. Шансів на порятунок за тиждень в Британії у їхньої команди, відверто кажучи, обмаль.

Віктор Копієвський

Українська бригада арбітрів також працювала і на матчі Ліги конференцій, де в Швеції Геккен приймав німецький Гайденгайм, який в минулому сезоні вперше в історії грав у першій Бундеслізі, а у цьому – вже дуже близький до основного раунду євротурніру. Копієвський, Слончак, Висоцький та Кубрак зафіксували перемогу гостей (2:1). Український головний арбітр показав одну жовту шведам та три – німцям. Без скандалів.