Найдорожчі трансфери українських футболістів-2024: на якому місці Довбик і чи потрапляє ще Шевченко в топ-5

Переглядів 5241
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
11 голосів
Найдорожчі трансфери українських футболістів-2024: на якому місці Довбик і чи потрапляє ще Шевченко в топ-5
Михайло Мудрик, Артем Довбик та АНдрій Шевченко. Колаж «Український футбол»
Свіжий трансфер Довбика з Жирони в Рому дещо змінив рейтинг наших найдорожчих футболістів. Як він виглядає тепер – у матеріалі «УФ».

Тепер маємо рівно десятьох українських гравців, які коштували клубам 20 мільйонів євро або більше. Та ще одинадцять, які вартували від 10 мільйонів. Шевченко, Ярмоленко, Яремчук, Чигринський і один зрадник – у нашому рейтингу з 21 найдорожчого українського трансферу.  

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про найдорожчі трансфери українських гравців в історії. 

Важливо зауважити, що вартість усіх переходів зазначена в євро, хоча ця валюта була введена в обіг з 1 січня 1999 року. Тож вартість футболістів, які переходили до цього моменту перерахована з інших валют – доларів, лір чи фунтів. 

1. Михайло Мудрик

з Шахтаря в Челсі 

у січні 2023 за 70 мільйонів євро 

Перехід Мудрика ще свіжий у пам’яті. Він, як і у випадку з Довбиком, також нагадував сагу. Проте, якщо Артем в підсумку, нібито перейшов у команду, в яку хотів. То Михайло, будемо відвертими, приєднався до Челсі не за своєю волею, адже мріяв виступати за лондонський Арсенал. «Гармаші» стільки платити за нього готовими не були, тож замість претензій на чемпіонство АПЛ і виступу в Лізі чемпіонів, Мудрик по кілька разів на рік наново адаптовується до гри під орудою нового тренера і слухає на свою адресу критику, адже тиск за таку-то вартість трансферу на нього шалений.

Михайло Мудпик. Фото: Челсі

2. Андрій Шевченко

з Мілану в Челсі 

у липні 2006 за 43,88 мільйона євро

Андрій Миколайович довгих 16,5 років зберігав за собою статус найдорожчого українського футболіста. Цікаво, що його таким зробив перехід також у Челсі. І у цьому випадку, на жаль, можемо констатувати, що період в Лондоні успішним для Шевченка точно не був.

3. Олександр Зінченко

з МанСіті в Арсенал 

у липні 2022 за 35 мільйонів євро

Під керівництвом одного з найкращих тренерів в історії футболу в одній із найкращих команд – Гвардіоли в МанСіті Сашко провів 128 матчів. Великою зіркою на тлі топів «містян» не вважався, але був справжньою душею колективу. В підсумку Арсенал купив його за 35 мільйонів євро, зробивши одним з найбільш високооплачуваних гравців клубу.

Щоправда, не можемо констатувати, що його ігрові справи в Лондоні складаються дуже добре. Але українець планує боротися за місце в основі. Про це ми нещодавно писали в окремому матеріалі

4. Артем Довбик

з Жирони до Роми

у серпні 2024 за 32-35 мільйонів євро

Форвард збірної України перейшов до Роми в статусі найкращого бомбардира минулого сезону іспанської Прімери та після відверто проваленого виступу на Євро-2024. Його відхід з Жирони нагадував сагу, до нього придивлялися топові клуби з різних країн, а Рома виникла якось доволі несподівано і він зупинив свій вибір саме на ній. Куди потрапив Довбик і що на нього чекає в Ромі – у нашому матеріалі.  

5-6. Андрій Ярмоленко 

з Динамо до Боруссії Дортмунд

у серпні 2017 за 25 мільйонів євро

Свого часу Андрій вважався одним з найталановитіших гравців Україні і, будемо відвертими, він однозначно пересидів у Динамо. Звісно, він сам хотів піти раніше, але не відпускали – Ігор Суркіс не міг скласти ціну за лідера своєї команди. Початок виступу в Боруссії був доволі непоганим, але травми завадили Ярмоленку показувати топовий футбол у топовому чемпіонаті.

Андрій Ярмоленко. Фото: Боруссія Дортмунд

5-6. Дмитро Чигринський 

з Шахтаря в Барселону 

у серпні 2009 за 25 мільйонів євро 

Пеп Гвардіола будував з Барселони одну з найкращих команд в історії футболу і особисто був дуже зацікавлений у підписанні захисника Шахтаря. Його підкуповувала безкомпромісна гра Чігро в захисті у поєднанні з чудовим баченням поля і вмінням віддати точний пас на будь-яку відстань. Але травми не дозволили Чигринському розкритися на цьому космічному рівні і в підсумку він потрапив до рейтингу найбільш невдалих трансферів в історії Барселони. 

7. Андрій Шевченко 

з Динамо до Мілану

у липні 1999 за 23,91 мільйона євро

Тоді ще не Андрій Миколайович, а просто Шева переходив з потужного Динамо Валерія Лобановського в зірковий Мілан, щоб стати одним з найкращих форвардів світу. Це був перший дійсно великий трансфер в епоху незалежної України. 

8. Віталій Миколенко

з Динамо до Евертона 

у січні 2022 за 23,5 мільйона євро

Якісний захисник знайшов своє місце можливо і не в топ-клубі, але точно в одній з провідних ліг світу. Там він прогресує, що доводить, зокрема, своїми якісними діями й у футболці національної збірної України. В принципі, є ймовірність, що Миколенко ще зробить щонайменше один крок на підвищення. 

9. Ілля Забарний

з Динамо в Борнмут

у січні 2023 за 22.7 мільйонів євро

Погодившись на трансфер у загалом скромний клуб, але в топ-чемпіонат, молодий захисник довів, що зробив дуже правильний вибір. Він демонструє переконливий футбол, у минулому сезоні провів усі матчі АПЛ від стартового до фінального свистка без замін, потужно додав та є одним з бажаних центрбеків багатших та амбітніших клубів. Є тверде відчуття, що Забарний ще хоча б раз з’явиться у цьому рейтингу, причому на відчутно вищих позиціях. 

Ілля Забарний. Фото: Борнмут

10. Андрій Ярмоленко 

з Боруссії Д у Вест Гем

у липні 2018 за 20 мільйонів євро

Після єдиного сезону в Німеччині його погодилися продати в Англію на 5 мільйонів дешевше, аніж купували. В АПЛ його справи склалися неоднозначно – був непоганий сезон, але травми не дозволили добре зарекомендувати себе. 

11. Сергій Ребров 

з Динамо у Тоттенгем

у липні 2000 за 18 мільйонів євро

Культова зв’язка Динамо кінця 90-х Шевченко-Ребров залишала Київ по черзі. Ребров пішов через рік після Шеви, в інший топ-чемпіонат і також за чималу суму. Щоправда, досягнути успіхів в Англії подібних до Шевченка в Італії йому не вдалося. 

12-13. Роман Яремчук

з Гента в Бенфіку та з Бенфіки в Брюгге

в липні 2021 та у серпні 2022 за 17 мільйонів євро щоразу

Унікальна ситуація, адже Яремчук двічі потрапив у рейтинг. Влітку 2021-го його на піку форми продали з Гента до лігочемпіонівської Бенфіки. Але за сезон заграти якнайкраще в Португалії не вдалося, тож керівництво клубу, мабуть, вирішило, що якщо є можливість повернути витрачені кошти, краще піти на це. Брюгге наступного літа викупив контракт Романа за ту саму суму, щоб продати за два роки у вісім разів дешевше. 

Роман Яремчук. Фото: Брюгге

14. Дмитро Чигринський 

з Барселони в Шахтар 

в липні 2010 за 15 мільйонів євро

Особливість цієї ситуації в тому, що це найдорожче придбання українського гравця саме українським клубом. Вже після одного сезону виступів на «Камп Ноу» Барселона вирішила попрощатися з Дмитром. І Шахтар погодився повернути його до себе, заплативши на 10 мільйонів менше, аніж продали його каталонцям. Тобто тут «гірники» насправді вийшли в плюс. 

15. Анатолій Тимощук

з Шахтаря в Зеніт

в лютому 2007 за 14,5 мільйонів євро

Капітан та лідер «гірників» середини нульових так хотів на підвищення, що обрав перехід в російський клуб. Вийшло доленосно, адже з найбільшого патріота України в донецькому клубі та збірної він перетворився на відвертого зрадника. 

16. Руслан Малиновський

з Генка в Аталанту

в липні 2019 за 13,6 мільйона євро

П’ять років тому Аталанта придбала топового Руслана Малиновського і, здається, він там не сказав свого останнього слова. Багато матчів у складі бергамасків півзахисник збірної України провів просто чудово, але чомусь так і не став ключовою фігурою в команді Гасперіні. 

17. Євген Коноплянка

з Севільї в Шальке

в липні 2017 за 12,5 мільйонів євро

Очевидно, що Коноплянка мав бути в цьому списку значно вище, причому перейшовши з Дніпра… Якби Ігор Коломойський відпустив його раніше. За Коно давали 20-25 мільйонів ще коли він виступав в Україні. Але в підсумку з Дніпра він пішов безкоштовно. Але ані в Севільї, ані в Шальке ми не побачили на 100% того Євгена, який він був у складі дніпрян. 

18. Анатолій Тимощук

з Зеніта в Баварію

в липні 2009 за 11 мільйонів євро

Тимощук перейшов в мюнхенський гранд, щоб виграти Лігу чемпіонів, не зігравши ані хвилини у переможному фіналі, але святкувати так, ніби саме він оформив вирішальний хет-трик. 

19-21. Анатолій Трубін

з Шахтаря в Бенфіку

у серпні 2023 за 10 мільйонів євро

Молодий, талановитий, але вже досвідчений голкіпер зумів залишити «гірників» за відносно невеликі гроші. Його контракт добігав кінця і він розумів, що має рухатися далі. Наразі йому лише 23 і нема сумнівів, що його позиція в цьому рейтингу ще однозначно зміниться – одного дня він перейде в топ-клуб за пристойні гроші.

Аеатолій Трубін. Фото: Бенфіка

19-21. Руслан Малиновський

з Аталанти в Марсель 

в липні 2023 за 10 мільйонів євро

Руслан хотів піти з Аталанти, опинився на правах оренди в Марселі, за півроку не встиг стати ключовим гравцем, але французький клуб був зобов’язаний викупити його контракт. Заплатили 10 мільйонів євро, але змінився тренерський штаб і новий керманич просто не бачив українця в складі, тож невдовзі він пішов в оренду в Дженоа. Причому взимку 2024 клуб з Генуї викупив його за 7 млн. 

19-21. Ярослав Ракицький

з Шахтаря в Зеніт 

в січні 2019 за 10 мільйонів євро

Мало хто прийняв рішення Ярослава перейти в російський клуб на п’ятий рік після анексії Криму і розв’язаної війни на Донбасі. Але більшість підтримала його рішення залишити Зеніт у перші дні повномасштабного вторгнення. Шалений контраст з персоною Тимощука.