Найкращі трансфери Другої ліги 2024/25: найбільш забивний український форвард сезону, таланти Полісся-2 та Чернігова

Переглядів 1239
автор Артур Валерко Артур Валерко
4 голоси
Найкращі трансфери Другої ліги 2024/25: найбільш забивний український форвард сезону, таланти Полісся-2 та Чернігова
Колаж: «Український футбол»
Спеціально для «УФ» оглядач Артур Валерко зібрав топ-10 найкращих трансферів міжсезоння в ПФЛ, а також розібрав усі провали та топ. На черзі – Друга ліга.

У Другій лізі завершилося перше коло та закрилося трансферне вікно – саме час оцінити побачене та розібрати всі переходи літа 2024 року та початку осені. Ми вже видали топ-10 найкращих переходів у Прем’єр-лізі та Першій лізі. Тепер креативний директор сайту «Український футбол» Артур Валерко пропонує до вашої уваги розбір трансферної роботи клубів Другої ліги.

#10

Анатолій Романченко

Інгулець (Петрове) → ФК Чернігів

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

Граючи ще в Першій лізі, ФК Чернігів відкрив низку талановитих молодих гравців. Деяких із них забрали більш амбітні клуби. Але, що свідчить про людяні стосунки зі своїми колишніми гравцями: коли у вінгера Сердюка не вийшло в Лівому Березі, а в центрбека Романченка – в Інгульці, вони приїхали перезавантажуватися не в якісь інші клуби Першої ліги, а в рідний ФК Чернігів, який вилетів.

Для «тигрів» це дуже й дуже доречно, адже це наш місцевий Атлетик (Більбао) – ФК Чернігів бере до себе в складі тільки гравців, які мають якийсь стосунок до цієї області (народилися тут, мають родове коріння звідси, хоча б в юності пограли за місцеві клуби). За умов такого обмеження селекційних горизонтів, звісно, за кожного гравця із Чернігівщини треба боротися – а Романченко родом із області та давно приєднався до цього клубу й ось зараз сюди повернувся.

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 75%

Звичайно ж, Романченка тут чекали. Він відразу ж створив звичну зв’язку в центрі захисту із Зенченком і дуже допоміг Чернігову на старті нового сезону. Достатньо сказати, що цей 23-річний захисник забив чотири м’ячі (найбільше в складі своєї команди), три з яких – із пенальті.

Анатолій Романченко (праворуч). Фото: ФК Чернігів

#9

Владислав Феліпович

ФК Вільхівці → НК Пробій (Городенка)

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

23-річний оборонець Феліпович має непогану школу – займався в УФК-Карпати, Скалі та Прикарпатті, проте в дорослому футболі починав з обласних змагань. Пограв за такі команди, як Гарда (Калуш) і ФК Вільхівці (не плутати із закарпатським СК Вільхівці, який цього сезону дебютував у Другій лізі). Десь здібний лівий захисник затримався в аматорах, і от якраз цього літа отримав свій шанс.

Пробій, загалом, комплектується досвідченими гравцями, але при цьому потребує підсилення якраз молоддю. Коли досвідчений Писко, колишня висхідна зірка Іллічівця, Зорі та Руху, не зміг зіграти в заключних матчах аматорського сезону і його, цілком можливо, не вистачило городенківцям для чогось більшого, ніж срібні медалі. У Пробої за цю відпустку образилися й оперативно висмикнули з чемпіонату області Феліповича.

Статус: ⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 65%

Хоча в захисті в Ковалюка – досвідчені гравці, Феліпович швидко пробився в основний склад і навіть довів, що може виконувати стандарти під ліву ногу. У восьми матчах чемпіонату та кубка цього сезону Владислав забив один м’яч і видав дві гольові передачі. Дещо пропустив після вилучення в матчі з Рухом-2 у Другій лізі (2:3, перша поразка НК Пробій у професіональному статусі). Але цей сезон готує багато цікавого для городенківців – вони борються за вищі місця та залишаються останнім представником Другої ліги в Кубку України. 

#8

Владислав Тишинінов

 Агробізнес (Волочиськ) → ФК Тростянець

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

Це півзахисник із якісною школою: ДЮСШ-15 (Київ), КОДЮСШ Щасливе, Арсенал-Київ. Пограв за Яруд (Маріуполь), Нафтовик (Охтирка). Виграв так званий "народний відбір" і став гравцем Вереса, проте ні в клубі УПЛ, ні в першоліговому Агробізнесі не став основним. 

У ФК Тростянець повернувся як особливо потрібний гравець – закрив позицію в центрі поля, додав креативу в переході від оборону в атаку. Забив два м'ячі в поточному чемпіонаті. При цьому може значно більше. 

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 75%

ФК Тростянець – це непоганий проект. Мають оновлену кілька років тому клубну базу зі стадіоном, власну невеличку академію, запросили досвідченого Бакалова – одного з найкрутіших тренерів для сучасної Другої ліги, а також форварда Сергійчука, який немало побігав в УПЛ за Карпати, Ворсклу, Верес. Але Сумщина – непростий зараз регіон, не кожен сюди приїде. Тишинінов довів відданість клубу та місту, повернувшись сюди після 2,5-річної перерви.

#7

Едвард Кобак 

 ФК Лісне → Локомотив (Київ)

Зоря (Луганськ) → Динамо (Київ)

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

22-річний вінгер – сам закарпатець, пройшов юнацькі команди класичного Дніпра та Шахтаря. Пробував сили в Минаї, проте більше запам’ятався знаменитим спічем Селезньова. Після виступів за кордоном Кобак спробував сили за кордоном і опустився навіть у чемпіонат Київщини, за що його травив по-дружньому навіть Судаков.

Але, як для Другої ліги, Кобак – топове придбання для Локомотива. 22-річний фланговий півзахисник має хороший удар, пас і подачу. Багато вміє на полі. Як приклад – матч із Металістом 1925-2, коли Едвард забив сам, віддав гольову та передгольову передачу. Якщо зараз проведе цілісне півріччя, вже взимку про нього можуть заговорити клуби вищих ліг.

Статус: ⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 65%

Пробився в основу та почав робити різницю. Проте далі питання як щодо стабільності самого молодого гравця, так і про можливості клубу – на сьогодні Локомотив скромний середняк ближче до аутсайдерів, зате кожен відбір очок лідерів і бій досвідченішим суперникам буде плюсом у карму.

#6

Вадим Страшкевич 

Нива (Вінниця) → Гірник-Спорт (Горішні Плавні)

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

У цього гравця цікава історія. Він – земляк динамівця Буяльського (теж із Калинівки) і в якийсь час вважався не набагато менш перспективним: викликався в юнацьку збірну та років 10 тому ходив під основою Карпат і відіграв більше 30 матчів за львів’ян у Прем’єр-лізі. Далі змінив багато команд: Верес, Полтава, Волинь, Минай, Буковина, Карпати (Галич). Пробував сили за кордоном. У минулому сезоні грав за вінницьку Ниву, проте клуб узяв курс на омолодження.

Як  і багато інших екс-вінничан, Страшкевич опинився в Гірнику-Спорт. Для клубу, який вилетів із Першої ліги вперше років за десять, це топове придбання. Вадим – різносторонній гравець групи атаки, при схемі 4-1-4-1 може зайняти п’ять позицій без суттєвої втрати якості. Виконує стандарти. Вміє взяти гру на себе. Буде одним із найдосвідченіших і найкласніших гравців у Куценка. 

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 75%

За перші півтора місяці нового сезону забив три м’ячі та віддав одну гольову передачу. Явно непогано взаємодіє з Подрезаном, Тяпкіним, Студенком і іншими провідними гравцями. Зважаючи на майже одночасну втрату Посєвкіна, Черткоєва та Гори, а також прощання із легендарним Нижником, Страшкевич – дуже важливий, особливо важливий новачок Гірника-Спорт.

#5

Дмитро Нємчанінов

ФК Минай → СК Вільхівці

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

Це круто саме по собі – коли вчорашні аматори запросто підписують багаторічного гравця УПЛ. А особливо круто це, якщо розуміти ситуацію СК Вільхівці. Цей клуб перебудовував свій склад після ААФУ й попрощався з Кучеренком, який раніше закривав центр оборони з іншим молодим оборонцем – Гаврилюком.

А от 34-річний Нємчанінов – це безперечний level up для захисту команди Зоріна. Він повний сил і без проблем витримує 90 хвилин (більшість матчів сезону відбігав повністю, крім хіба що однієї заміни в Куликові). Він перевіз родину в цю область, тут навчаються його діти. Ну, ясно, що гравець із школою Динамо, який в минулому пограв за Волинь, Чорноморець, Олімпік, Десну, Рух, Верес, Минай і закордонні клуби, зараз буде вмотивований, щоб допомогти Вільхівцям у дебютному сезоні в Другій лізі.

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 75%

Звичайно, це ефективне придбання. Нємчанінов постійно грає в основі й допомагає. Ще не реалізував, скажімо, вміння забити зі стандартів. Але поки Шестаков забиває небагато, а Панасенко пропустив місяць старту через травму, Дмитро грав регулярно й швидко виправдав запрошення.

Дмитро Нємчанінов. Фото: ФК Минай

#4

Андрій Фесенко 

ПФК Звягель → Лівий Берег (Київ) → Скала 1911 (Стрий)

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

Тут унікальна історія. На рідній Рівненщині Фесенко не пробився у Верес – туди легше потрапити з Бразилії чи дублю іншого клубу УПЛ, ніж із чемпіонату своєї області. Зате багаторічний універсал ОДЕКа топово розкрився в складі ПФК Звягель. Із цією командою він став призером Другої ліги та через плей-офф отримав право зіграти в Першій, але клуб прийняв рішення призупинити виступи в ПФЛ.

Фесенка оперативно підписав Лівий Берег, який свій плей-офф програв і збирався спокійно грати в Першій лізі. Проте СК Дніпро-1 затягнув із безславною кончиною, затримав старт сезону 2024/25 і змусив УАФ і УПЛ вигадувати «Турнір чотирьох», щоб заповнити останню вакансію в чемпіонаті. Лівий Берег вибив Минай і почав комплектуватися під вищий дивізіон. Фесенко опинився вільним агентом. 

Тут-то його підхопила Скала 1911. Так, у команди все склалося не так, як думав головний тренер Басараб на старті сезону. Проте й Матвіїву Андрій буде потрібен і явно матиме місце в основі. 

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 80%

Уже на старті Фесенко довів свій клас: віддав дві гольові, сильно провів найкращі матчі Скали 1911 (ну, наприклад, із Куликовим-Білкою). Може зіграти півзахисника на обох флангах, а в аматорські часи й захисником міг побігати.

#3

Максим Татаренко, Андрій Порохня

Дружба (Мирівка) → ФК Чернігів

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

Тут нема сенсу їх розділяти: воротар Татаренко і вінгер Порохня разом побували і в Факелі (Липовець), і в ФК Кудрівка, і в Дружбі (Мирівка). Вони стали чемпіонами Другої ліги, проте Дружба знялася зі змагань ПФЛ через актуальну причину. Іншим вона не заважала, тож більшість гравців продовжили свої виступи серед професіоналів – але в інших клубах. 

От Порохня та Татаренко повернулися в рідну область і відразу підсилили ФК Чернігів. Максим захопив місце в воротах, де в минулих сезонах у «тигрів» бували проблеми, Андрій грає, переважно, правого вінгера – хоча от недавно й лівого добре виконував. У Порохні два голи та два асисти в чемпіонаті та кубку, а Татаренко у 9 матчах пропустив 5 м’ячів при 5 «сухих» іграх. Варто додати, що він – незамінний гравець своєї команди під кінець друголігового першого кола. 

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 85%

Що говорити, місцеві вихованці, титуловані вже на рівні ПФЛ гравці – ідеальне придбання для ФК Чернігів. Загалом, команда Чорного дуже страждає через травми лідерів – півзахисника Мироненка та нападника Федосова. Якраз ці двоє спроможні підтримати десь команду як більш досвідчені лідери, хай і не безпосередньо на цих позиціях.

#2

Сергій Корнійчук 

ФК Минай → Полісся-2 (Житомир)

Крістіан Свистун 

Агробізнес (Волочиськ) → Полісся-2 (Житомир)

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

Що за можливості в ФК Полісся (Житомир), можна судити по тому, як воно комплектує резервний склад. Основні флангові захисники команди – це гравці, які б спокійно грали і в Першій лізі, а дехто вже спробував сили і в УПЛ. Ну, наприклад, 20-річний Корнійчук був на контракті в запорізькому Металурзі й непогано проявив себе за «двієчку» в Другій лізі. Його запросили в ФК Минай і там він швидко став основним до травми, встиг забити в Прем’єр-лізі. Погодився перейти в Полісся, навіть розуміючи, яка конкуренція буде зі сторони Михайличенка та Смолякова, не враховуючи універсала Крушинського та більш молодих талантів.

Свистун пройшов академії Динамо та Дніпра, подавав надії в юнацькому складі СК Дніпро-1. Минулий сезон провів у Агробізнесі (26 матчів, 2 голи в Першій лізі). Причому, якщо там грав вінгера, то в Поліссі-2 закриває позицію правого захисника. От такі шалені фланги в Полісся-2. Не дивно, що ця резервна команда займає перше місце за оціночною вартістю складу в усій Другій лізі та бореться за медалі чемпіонату. 

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 75%

Ми не знаємо, якою буде внутрішньоклубна ротація – простіше кажучи, чи отримають ці хлопці шанс від Ашура в основному Поліссі. Проте в Поліссі-2, ясна річ, вони вже основні та мають дуже хороші цифри в основних для фулбеків показниках. В кінці кінців, колись Корнійчук той же потрапляв уже в УПЛ із Другої ліги…

#1

Богдан Оринчак 

ПФК Звягель → НК Пробій (Городенка)

Оголошена сума трансферу Transfermarkt: безкоштовно

Оринчак відносно пізно потрапив у професіональний футбол, адже в юності грав суто на обласному рівні. Це вже коли відроджувалося Прикарпаття, він потрапив у цей перспективний проект і доріс із новим клубом відомої історичної торгової марки. Головним тренером Команди народного краю був Ковалюк. Запам’ятаємо, це важливо.

Після того Богдан встиг побігати за ФК Минай, Рух (Львів), Волинь (Луцьк), Полісся (Житомир), Діназ (Вишгород) і ПФК Звягель. Покинув останній клуб ще до його призупинки виступів, на подив багатьом, не захотівши з ним підійматися в Першу лігу, що було заслужено по праву. 

Опинившись у Пробої в давно знайомого головного тренера, в 10 матчах чемпіонату та кубка минулого сезону Оринчак набив 9 м’ячів. Визнаний найкращим гравцем серпня 2024 року в Другій лізі. Що й говорити, сенсаційне лідерство городенківського клубу в дебютному місяці в професіональному ранзі пов’язане якраз із головим озарінням Богдана.

Статус: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Шанси на успіх: 75%

Оринчак чудово знає більшість нових одноклубників, у них із ним телепатичне взаєморозуміння та чудова зіграність. А якщо раптом у когось із конкурентів попре або Пробій придбає нового форварда, Богдан без проблем закриє практично будь-яку атакувальну позицію – вінгер, під нападником, відтягнутий форвард. Покажіть ще хоч одного українського форварда на будь-якому рівні, в якого в сезоні 2024/25 уже є набито 9 голів.