Нервові перемоги Шахтаря та Дніпра-1, найкраща гра Динамо в сезоні, виліт ФК Львів. Підсумки 27-го туру УПЛ

Переглядів 39930
Андрій Каплун Андрій Каплун
7 голосів
Шахтар - Верес. Фото: УПЛ
Шахтар та Дніпро-1 здобули чергові складні перемоги завдяки голам своїх центрбеків, Зоря оновила власний рекорд, Динамо впевнено розібралося з Олександрією, Металіст 1925 виграв в харківському дербі, а ФК Львів офіційно вилетів з УПЛ ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Шахтар, Дніпро-1 та Зоря здобули чергові перемоги, які знову вийшли для лідерів вкрай непростими, а Динамо напрочуд легко розібралося на виїзді з Олександрією. Чорноморець несподівано поступився вдома Минаю, Едмар на чолі Металіста 1925 обіграв свій колишній клуб в харківському дербі, а ФК Львів офіційно вилетів з УПЛ після поразки від Руха.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти 27-го туру української Прем’єр-ліги.

Вольова перемога туру: Дніпро-1 дотиснув Колос завдяки голу Сарапія на четвертій компенсованій хвилині

Дніпро-1 вкотре змусив своїх вболівальників нервувати до фінального свистка. Головний тренер Колосу Ярослав Вишняк вирішив зробити ротацію та не випустив у стартовому складі кількох основних виконавців. Вперше в основі ковалівської команди в поточному сезоні вийшов 20-річний воротар Кирило Фесюн, який помітно нервував наприкінці зустрічі.

Можливо, дніпряни дещо недооцінили суперника, який вийшов у неосновному складі та майже не мав турнірної мотивації на гру. У першому таймі Колос успішно захищався та постійно вибігав у небезпечні контратаки, одну з яких результативно завершив Сергій Мякушко. Ковалівці могли забивати більше одного гола до перерви та здавалося, що Дніпру-1 не уникнути втрати важливих очок. Захисники Дніпра-1 Сваток, Сарапій та Адамюк знову не продемонстрували впевненої гри.

Однак у перерві Олександр Кучер здійснив подвійну заміну і дніпровська команда активно пішла вперед. З кожною хвилиною все більше відчувалася перевага Дніпра-1 над Колосом у функціональній підготовці, що вплинуло на підсумковий результат.

Дніпряни вже не вперше додають у другому таймі та виривають перемогу наприкінці поєдинку – згадаємо матчі другого кола проти Руху, Чорноморця та Минаю.

Артем Довбик забив у четвертому матчі поспіль та наблизився до рекорду Генріха Мхітаряна на відстань одного голу.

Результативне підключення центрбека Едуарда Сарапія в компенсований час принесло вирішальний гол, але вдалі дії гравця саме в атаці теж нікого не дивують, оскільки він забив вже свій п'ятий м'яч в сезоні.

Доля чемпіонського титулу залишилася в руках команди Кучера – для цього Дніпру-1 треба виграти всі три матчі. Проте за такої гри, яку дніпряни показали у першому таймі, це буде дуже складне завдання.

Зв’язка туру: гол Матвієнка з пасу Ракицького став для Шахтаря переможним у матчі з Вересом

Шахтар підійшов до матчу проти Вереса із серйозними кадровими втратами. Артем Бондаренко отримав четверту жовту картку в поєдинку з Інгульцем та пропускав виїзд до Рівного через дискваліфікацію. Надовго вибув основний форвард Лассіна Траоре, якого у старті замінив Данило Сікан, який вийшов на поле з перших хвилин вперше з середини квітня. Нападник молодіжної збірної України не скористався своїм шансом – не реалізував пенальті та втратив ще один гольовий момент, після чого був замінений на Кевіна Келсі.

Не міг допомогти Шахтарю ще й Мар'ян Швед. Місце на лівому фланзі півзахисту «гірників» зайняв Дмитро Топалов, який рідко з'являється у стартовому складі. Юхима Коноплю, який отримав пошкодження, замінив на позиції правого захисника Георгій Гочолеішвілі.

Головний тренер Вереса Юрій Вірт вирішив видозмінити тактичну схему своєї команди та зіграти у три центрбеки – Маткобожик, Курко, Вовченко.

Рівняни непогано захищалися у першому таймі, але таки пропустили після удару Олександра Зубкова. Вірт у другому таймі зважився на потрійну заміну і майже одразу після цього Владислав Шарай, який вийшов на поле, ефектним пострілом зрівняв рахунок.

Шахтар у разі втрати очок міг позбутися одноосібного лідерства у турнірній таблиці та активно пішов уперед. «Гірники» мали лише 15 хвилин, тому в позиційних атаках брали участь навіть захисники – в результаті ідеально точну подачу Ярослава Ракицького замкнув Микола Матвієнко.

Шахтар знову мав проблеми з подоланням насиченої захисної ланки суперника, загалом не вразив своєю грою та здобув чергову нервову перемогу, яка все ж дозволила команді зберегти поточне перше місце.

Вже цього тижня «гірники» проведуть вирішальні поєдинки у боротьбі за чемпіонство проти Зорі та Дніпра-1, у яких команді Йовічевича необхідно набирати щонайменше чотири очки.

Битва середняків туру: Ворскла обіграла Кривбас в матчі за шосте місце

У Полтаві зустрічалися команди, які практично не мали серйозних турнірних завдань – Ворскла та Кривбас значно відстали від п'ятого єврокубкового місця, але й створили пристойний заділ над зоною перехідних матчів.

Полтавці перед стартом сезону розглядалися як претенденти на єврокубки, але постійні помилки в обороні в першому колі та великі кадрові втрати після зимової перерви не дозволили команді Віктора Скрипника втрутитись в серйозну боротьбу з Олександрією за п'яте місце.

Кривбас невдало стартував у поточному сезоні, але Юрій Вернидуб поступово ставив своїй команді гру, внаслідок чого вона опинилася на сусідніх рядках турнірної таблиці з Ворсклою навіть попри численні кадрові втрати.

Незважаючи на відсутність мотивації, суперники продемонстрували безкомпромісну боротьбу на полі, яка вилилася у шість жовтих карток.

Відзначимо дебют у стартовому складі Кривбасу африканського нападника Даніеля Соси. За відсутності дискваліфікованого Данила Бескоровайного місце у центрі оборони зайняв досвідчений В'ячеслав Рябов.

У складі Ворскли на заміну вийшов один із лідерів команди Владлен Юрченко, який пропустив півтора місяці через травму, проте знову був відсутній ще один досвідчений хавбек Денис Олійник.

У грі рівних суперників все вирішив точний удар форварда полтавців Руслана Степанюка, який забив свій п'ятий гол у сезоні після дебютного асиста Андрія Бацули.

Обидві команди на фініші сезону можуть вплинути на результат чемпіонських перегонів – Кривбас в останньому турі зіграє з Дніпром-1, а на Ворсклу чекають зустрічі як з дніпрянами, так і з «гірниками».

Сольний прохід туру: Минай обіграв Чорноморець завдяки забігу Гечева

Незважаючи на успішні результати у другому колі, Чорноморець ще не убезпечив себе від участі у перехідних матчах, тому мав налаштовуватись на максимальний результат у домашньому поєдинку проти прямого конкурента, Миная.

Головний тренер закарпатців Володимир Шаран добре підготувався до суперника, випустив трьох центрбеків та дав своїй команді установку грати максимально компактно при захисті, щоб не дозволяти швидкісним Алефіренку та Кузику вриватися у вільні зони.

План гостей працював непогано – Минай грав низьким блоком та намагався не припускатися помилок біля своїх воріт. Здавалося, що нульова нічия буде для гостей ідеальним результатом, оскільки в першому таймі вони практично не атакували ворота «моряків».

Однак після перерви сольний забіг Міхаіла Гечева зі своєї половини поля застав зненацька одеситів, які не очікували від суперника такого стрімкого проходу. Молдавський хавбек забив свій дебютний гол в УПЛ.

Григорчук намагався переломити перебіг гри замінами, випустивши досвідченого форварда Олександра Гладкого, а також номінального захисника Максима Войтіховського, який діяв на вістрі атаки. Проте спроба навали Чорноморцю не вдалася завдяки впевеній грі досвідченого голкіпера Олександра Бандури. Минай втримав несподівану, але дуже важливу перемогу, яка дозволила закарпатцям наздогнати одеситів у турнірній таблиці.

Рекорд туру: Зоря після перемоги над Інгульцем набрала 61 очко, що є рекордним показником для луганців в історії чемпіонатів України

Зоря здобула непросту перемогу над Інгульцем, який зіграв основним складом після того, як головний тренер петровської команди Сергій Ковалець дозволив багатьом гравцям перепочити в матчі минулого туру проти Шахтаря.

Основний хавбек луганців Євген Шахов залишився поза заявкою, його місце на полі зайняв Дмитро Мишньов. Решта основних гравців Зорі вийшли в старті – Патрік ван Леувен знов вирішив не проводити великої ротації, оскільки не має рівноцінного другого складу.

Зоря мала перевагу, але цього разу зустріла набагато більший рівень спротиву, ніж в матчах проти харківських команд у двох останніх турах, хоча Інгулець мав небагато шансів аби перервати свою безгольову серію. Команда Ковальця не може забити вже більше місяця, протягом 615 ігрових хвилин.

Після цієї перемоги Зоря набрала 61 очко, що є рекордом для луганського клубу за всю історію виступів у чемпіонатах України. Проте Патрік ван Леувен перед матчем із Шахтарем, окрім Шахова, може недорахуватися основного форварда Едуардо Герреро, який залишив поле через пошкодження. Якщо панамець не зможе взяти участь у поєдинку з «гірниками», то ця втрата буде непоправною для Зорі, яка все ще зберігає надію на чемпіонство.

Розгром туру: Динамо на виїзді впевнено обіграло Олександрію

Динамо провело, можливо, свою найкращу гру в сезоні, впевнено обігравши непоступливу Олександрію Руслана Ротаня.

Вперше у стартовому складі киян вийшов ямайський хавбек Кахім Перріс, який замінив в основі Беніто та зробив дебютну результативну дію – віддав гольову передачу на Владислава Ваната. Форвард молодіжної збірної України провів свій останній поєдинок в сезоні перед триматчевою дискваліфікацією за дискримінаційні висловлювання на адресу арбітрині Катерини Монзуль, знову був активним та відзначився своїм 12-м голом в чемпіонаті.

Владислав Кабаєв повернувся до стартового складу Динамо, витіснивши з нього Назара Волошина, та взяв участь у двох голах своєї команди. Хавбек значно додав після того, як Шовковський тимчасово очолив команду. Сам Волошин вийшов на заміну та відзначився своїм дебютним м'ячем за киян.

Хорошу гру провів і лідер киян Віталій Буяльський, на рахунку якого два асисти.

Олександр Шовковський надає ігрову практику максимальній кількості футболістів – македонський хавбек Решат Рамадані та український захисник Антон Боль отримали змогу дебютувати за Динамо в другому таймі. Також вперше за нового наставника на поле вийшов досвідчений Денис Гармаш.

Напевно, наставник хоче визначитись, на кого з виконавців можна розраховувати в наступному сезоні, оскільки завершення поточної кампанії стало для Динамо формальністю і за результати вже можна не перейматися.

Скинувши з себе тягар відповідальності, кияни продемонстрували яскраву атакувальну гру, якої так не вистачало вболівальникам раніше. Шовковський виграв на чолі Динамо четвертий виїзний поєдинок із чотирьох, але вперше перемога була беззаперечною.

Відзначимо також, що капітан киян Сергій Сидорчук прибув до Олександрії, але несподівано не потрапив до заявки. Його місце на полі зайняв Володимир Шепєлєв.

Руслан Ротань не міг розраховувати на кількох основних гравців Олександрії.

Хавбек Микола Михайленко виступає на правах оренди з Динамо і не міг грати проти свого клубу, Денис Мірошніченко відбував дискваліфікацію, а Максим Третьяков та Андрій Цуріков продовжують відновлюватися після травм, тому на заміни виходила переважно молодь. На початку другого тайму господарі вирівняли гру, але згодом пропустили третій м'яч. Вже після повітряної тривоги Олександрія остаточно припинила чинити опір, що призвело до несподіваного розгрому, на який команда не заслуговувала.

Щоб офіційно оформити путівку до Ліги конференцій, команді Ротаня необхідно набрати три очки у матчах проти Вереса, Зорі та Руху.

Дербі туру: Едмар на чолі Металіста 1925 обіграв Металіст

Принципові суперники з Харкова проводили другий матч в історії між собою. Зустріч першого кола завершилася нульовою нічиєю і не дала відповіді на те, який із харківських клубів сильніший.

Поєдинок 27-го туру мав набагато більше турнірне значення для обох команд, які борються за виживання в українській Прем'єр-лізі.

Обидва суперники підійшли до протистояння з кадровими проблемами, але більш відчутними вони виявилися для Металіста. Гру через дискваліфікацію пропускав найкращий бомбардир команди Максим Прядун, якого замінив на вістрі атаки номінальний хавбек Алекс Чідомере. Позначилася також відсутність досвідчених Юрія Романюка та Єгора Демченка. Через це вперше у стартовому складі «жовто-синіх» вийшов 16-річний фланговий захисник Кирило Влага.

Підсилити гру могли б Сергій Панасенко та Богдан Бойчук, але вони з'явилися на полі лише наприкінці поєдинку за рахунку 0:2. Активним попереду був Владислав Наумець, але хавбеку не вистачало підтримки від партнерів.

Металіст 1925 також мав проблеми – не міг допомогти команді захисник Ігор Курило, який був вилучений у матчі минулого туру. Пару центрбеків склали Євген Ткачук та Микита Безуглий, який підключився до одного зі стандартів та забив переможний м'яч.

Повернення лідера Металіста 1925 Ростислава Русина після травми дуже допомогло команді Едмара. Саме Русин віддав розрізну передачу на форварда Андрія Чирука, який забив свій дебютний гол у професійній кар'єрі.

Металіст 1925 в другому таймі краще контролював м'яч завдяки зіграності гравців середини поля – Беки Вачіберадзе, Артема Габелка та Ярослава Мартинюка. Загалом, результат матчу можна вважати справедливим.

Едмар, який під час ігрової кар'єри прославився виступами за Металіст, наблизив свій колишній клуб до вильоту з української Прем'єр-ліги. При цьому Металіст 1925 піднявся одразу на дев'яте місце, але випереджає зону перехідних матчів лише на три очки.

Виліт туру: ФК Львів позбувся шансів залишитися в УПЛ після поразки від Руху в дербі

Дербі міста Лева було не таким принциповим, як харківське. ФК Львів вже змирився з тим, що команда не зможе зберегти прописку в українській Прем'єр-лізі. Керівництво клубу запропонувало основним гравцям достроково розірвати контракти, чим скористалися Олексій Дитятьєв, Адерінсола Есеола та практично всі легіонери.

З іноземних гравців у заявку команди на львівське дербі потрапив лише хорват Івіян Свржняк, який провів усю гру на лаві запасних.

Рух мав свої, хоч і значно менші, проблеми – через пошкодження команді не могли допомогти основні гравці групи атаки Юрій Климчук та Вів Соломон-Отабор. Натомість зіграв хавбек Марко Сапуга, який пропустив через травму два з половиною місяці.

Команда Віталія Пономарьова вважалася явним фаворитом матчу та мала вигравати без зайвих нервів, але довго не могла створити справжньої гостроти біля воріт Олександра Рибки, діючи дуже повільно і без креативу. Знову не пішла гра у Таллеса, який був лідером команди у першому колі, але втратив форму після зимової перерви.

Форвард Ярослав Карабін, який вийшов у старті замість Климчука, також не мав багато шансів. У перерві Пономарьов вирішив випустити на вістря нападу вінгера Василя Руніча, і ця заміна стала вирішальною. Гравець спочатку розігнав атаку, що закінчилася автоголом досвідченого захисника суперників Сергія Сімініна, який проводив свій 200-й матч у рамках УПЛ, а згодом забив сам.

У ситуації, коли ФК Львів вже не було за що боротися, Анатолій Безсмертний дозволив дебютувати в УПЛ одразу трьом гравцям. Свої перші хвилини в елітному дивізіоні провели 17-річні Микола Киричок, Тарас Михавко та Богдан-Юліан Вишинський.

ФК Львів не тільки вилетів з УПЛ, але й втратив шанси навіть піднятися з останнього місця за три тури до фінішу сезону. Вочевидь, рішення керівництва про зміну головного тренера після трьох стартових турів другого кола виявилося помилковим. Майбутнє існування львівського клубу наразі залишається під питанням.

Герой туру: Олександр Бандура (Минай)

Голкіпер закарпатців не тільки здійснив шість сейвів, а ще й розпочав гольову атаку своєї команди, вкинувши м'яч в центр поля на Гечева, що загалом допомогло команді Володимира Шарана здобути важливу виїзну перемогу над Чорноморцем.

Гол туру: Владислав Ванат (Динамо) у ворота Олександрії

Форвард киян продемонстрував високу індивідуальну майстерність, коли обіграв двох центрбеків суперника на обмеженому просторі та потужним ударом відправив м'яч до сітки воріт Микити Шевченка.