Перед матчем Рух – Верес пішла деза про бійку гравців рівнян. Ті відхрестилися та заявили про чорний піар. Що відбувається?

Переглядів 18770
Андрій Каплун Андрій Каплун
6 голосів
Перед матчем Рух – Верес пішла деза про бійку гравців рівнян. Ті відхрестилися та заявили про чорний піар. Що відбувається?
Фото: УПЛ
Протистояння львівського Руху та рівненського Вереса раптом стало одним із найпринциповіших в УПЛ. «УФ» розбирається, чому так сталося, і що з цього випливає.

Рух і Верес цього сезону стали прямими конкурентами у боротьбі за виживання в українській Прем'єр-лізі. Однак не лише цей факт вплинув на те, що два західноукраїнські клуби стали принциповими суперниками як на полі, так і поза ним.

Сайт «Український футбол» розповідає, чому львів'яни та рівняни раптом стали недружніми по відношенню один до одного.

Перед очною зустріччю в минулому турі з'явилась інформація про бійку лідерів Вереса: один із гравців спростував ці чутки

Матч 20-го туру української Прем'єр-ліги, в якому Рух приймав Верес минулої неділі, мав дуже важливе турнірне значення. Обидві команди підходили до поєдинку з безвиграшними серіями, внаслідок чого опустилися вниз по турнірній таблиці та стали прямими конкурентами у боротьбі за виживання.

Перед матчем видання «Спортивка» опублікувало інформацію про те, що лідери рівнян Віталій Дахновський та Геннадій Пасіч побилися на тренуванні.

Дахновський та Пасіч. Колаж: НК Верес

Однак Дахновський спростував ці чутки в інтерв'ю сайту «Український футбол»:

«Такого не було. Це повна нісенітниця та маячня. Вже не вперше саме перед матчами Вереса із Рухом у ЗМІ з’являються якісь неправдиві чутки про нашу команду», – заявив Дахновський.

Зазначимо, що видання-першоджерело базується у Львові. Невже Дахновський натякав, що журналісти, які опублікували неправдиву інформацію, намагалися підірвати бойовий дух у стані рівнян перед важливим поєдинком, аби допомогти команді зі свого міста? 

У будь-якому разі, ситуація перед матчем між Рухом та Вересом не позначилася на моральному стані футболістів рівненської команди. Поєдинок вийшов нервовим – було багато помилок, фолів та карток, але мало по-справжньому небезпечних моментів та ударів. Зустріч завершилася бойовою нічиєю 0:0, що дозволило гостям навіть залишити небезпечну зону.

Звідки з'явилася принциповість у протистоянні Руху та Вереса: пристрасті навколо єдиного телепулу та тренування у «Кукуєво»

Влітку минулого року, якраз перед стартом поточного сезону, клуби української Прем'єр-ліги вкотре спробували створити єдиний телепул. Компанія Setanta Sports запропонувала півтора мільйони євро на 16 учасників ліги, в середньому по 94 тисячі доларів на кожного.

11 клубів прийняли цю пропозицію, але п'ять (серед яких був і Рух) через різні причини відмовилися передавати свої права єдиному телетранслятору.

Тоді розгорілися палкі дискусії навколо єдиного телепулу, в яких брали активну участь президенти Руху та Вереса – Григорій Козловський та Іван Надєїн.

Львівський клуб на офіційному сайті опублікував заяву Козловського, яка була адресована Надєїну.

«У нас є команди, які тренуються поряд із курями. Ці клуби, не маючи власного стадіону, грають в УПЛ і кажуть, що 94 тисячі доларів за права на трансляції – це божа благодать. Можливо, цих грошей вистачає, щоби закрити оренду тренувального поля в Кукуєво», – сказав Козловський.

Григорій Козловський. Фото: ФК Рух

Зазначимо, що бюджет Вереса значно менший, ніж у Руху. Відомо, що зарплати у рівненському клубі – серед найнижчих в УПЛ. У той же час, львів'яни мають великі фінансові можливості.

94 тисячі доларів для Вереса та Руху – це різні гроші у структурі клубного бюджету. Тому Надєїн був згоден отримати таку суму від транслятора, а Козловський був категорично проти.

Іван Надєїн. Фото: НК Верес

При цьому Козловський у своєму зверненні не згадав, що домашній стадіон Вереса у Рівному перебуває на фінальному етапі реконструкції, а про зведення бази свого часу теж заявляв Верес, і потім повідомляв про проведені роботи. До речі, за півтора місяці першим суперником рівнян на оновленому «Авангарді» став саме Рух – тоді команди також зіграли внічию (2:2).

Головний тренер Вереса Юрій Вірт у серпні відреагував на слова Козловського про базу в Кукуєво в ексклюзивному інтерв'ю FanDay.net:

«Ми базуємось у готелі «Софія» у Рівному. У нас там проживання, харчування, хороші умови для відновлення – басейни, сауни, лазні. А тренування у нас проходять в Оржеві Рівненської області, за 25 хвилин їзди. Там поле дуже гарної якості.

Нам гріх скаржитися, всі умови для підготовки створено. Чекаємо на закінчення будівництва полів на нашій базі. Наступного року мають бути готові два поля – одне із натуральним газоном, а друге – зі штучним покриттям», – сказав Вірт.

Вочевидь, слова Козловського були спробою підчепити, потролити Верес. Навіщо це було потрібно президенту Руху – відомо лише йому. Можливо, львівському клубу терміново знадобився принциповий суперник – ФК Львів у медійному плані сильно відстає, а Карпати поки що пробиваються до УПЛ із Першої ліги.

Верес досить розкручений завдяки серіалу «Футболіст» Дмитра Поворознюка. Рівненський клуб має популярність і спроба вступити в конфронтацію з ним – це ще й бажання привернути увагу до себе. До слова, сам «Трендець» робив свій тренувальний табір якраз на базі ФК Рух (Львів), і можна припустити, що НК Верес (Рівне) не без певних ревнощів сприймав цю інформацію.

Кадрові переплетіння Руху та Вереса: хто грав та працював в обох клубах?

Цікаво, що в обох клубах є люди, які раніше працювали та грали у стані нинішнього принципового суперника.

Генеральний директор Руху Ігор Дедишин обіймав аналогічну посаду у Вересі у 2016-2017 роках, а головний тренер рівнян Юрій Вірт недовго очолював львівську команду у період із вересня по листопад 2018 року. Тоді Рух виступав у Першій лізі та провів під керівництвом Юрія Миколайовича сім матчів, у яких набрав вісім очок.

Козловський вирішив не продовжувати контракт із молодим фахівцем, який через півроку очолив Верес.

«Хочу подякувати всім футболістам і президенту клубу Григорію Козловському за цей період, який я провів у клубі. На жаль, життя непередбачуване, тим більше – тренерське. З багатьох причин мені не вдалося втілити все задумане в життя», – сказав тоді Вірт.

Юрій Вірт. Фото: НК Верес

У складі Вереса є гравець, який раніше виступав за Рух – 29-річний захисник Роман Гагун грав за львів'ян у 2020-2021 роках, а цього сезону провів за рівненську команду 20 матчів.

26-річний хавбек Руху Мар'ян Мисик свого часу грав за рівнян. У 2019 році перейшов на правах оренди у друголіговий на той момент Верес, у 15 матчах забивши три м’ячі та віддавши п’ять гольових передач.

Все це, безумовно, додає принциповості в протистояння львівського та рівненського клубів.

Історія протистоянь: Верес ніколи не обігравав Рух

Рух зарекомендував себе як незручний суперник для Вереса. Історія протистоянь двох клубів в УПЛ налічує чотири матчі – одна перемога львів'ян та три нічиї, загальний рахунок – 5:4.

Ще одна зустріч відбулася у другому раунді Кубка України сезону 2019/20 – Рух на виїзді здобув перемогу з рахунком 2:1. У Першій лізі команди не перетиналися.

Таким чином, Верес ніколи в історії не обігрував Рух в офіційних матчах. Нова можливість зробити це в рівнян буде наступного сезону – за умови, що обидві команди гратимуть в одній лізі. Як ми зараз бачимо, існує навіть досить серйозна вірогідність, що це буде не УПЛ, а Перша ліга. 

Верес і Рух зобов'язані подарувати вогняну кінцівку поточного сезону.

Боротьба за виживання в поточному сезоні української Прем'єр-ліги обіцяє бути спекотною. Між восьмим та 15 місцем зараз лише п'ять очок. Відразу дев'ять команд перед фінішною третиною дистанції не можуть почуватися в безпеці.

Одними з головних дійових осіб цієї гонки стануть Рух та Верес. Рівняни мають перевагу перед львів'янами в одне очко, але зіграли на один поєдинок більше.

Вересу могло б допомогти те, що команда Юрія Вірта проведе на домашньому стадіоні «Авангард» вісім матчів з десяти, що залишилися – на рівнян чекають виїзди лише до Металіста та Зорі. Проте колектив дуже невдало виступає у рідних стінах – дві нічиї та п'ять поразок у семи матчах. Це найгірший показник – жодна інша команда, крім рівнян, не обійшлася без домашніх перемог, вони виграти в рідному місці ніяк не можуть.

Руху ж належить зіграти на виїзді шість поєдинків із 11, що залишилися.

Львів'яни та рівняни вже не зустрінуться між собою у поточному сезоні, тож будуть з'ясовувати відносини заочно. Напевно, інтрига у боротьбі за виживання житиме до останнього туру.

Хотілося б, щоб обидві команди зберегли прописку в українській Прем'єр-лізі, і наступного сезону принципове суперництво продовжилося у рамках елітного дивізіону. Ось як складеться  21-й тур УПЛ для цих команд: Рух 14 квітня о 15:00 прийме Динамо, Верес 15-го числа зіграє о 13:00 на виїзді з Металістом.