Шахтар чекають у чемпіонаті росії. У складі – Зінченко, Буряк і Гладкий. Розповідаємо про дичину у т. зв. днр

Переглядів 54118
автор Артем Войцеховський Артем Войцеховський
38 голосів
Шахтар чекають у чемпіонаті росії. У складі – Зінченко, Буряк і Гладкий. Розповідаємо про дичину у т. зв. днр
Колаж: «‎Український футбол»
Донецький клуб знову гратиме на «Донбас Арені», але є нюанс. «УФ» розповідає про футбольний бік паралельної реальності, у якій продовжують жити мешканці окупованого Донецька.

Минулої п’ятниці в українському Донецьку відбувся черговий шабаш за участі окупаційних сил, які вже десять років тримають у заручниках столицю вугільного краю.

Очільник так званої днр Денис Пушилін (продукт життєдіяльності горезвісної економічної піраміди під вивіскою МММ) зустрівся зі збродом, який називає себе не інакше як «футбольный клуб Шахтёр (Донецк)». 

На зустрічі з гравцями, тренером і керівництвом команди «гауляйтер» Донецька пообіцяв відновити футбольну славу регіону, поміж тим зачепивши фінансові, кадрові, інфраструктурні та юридичні питання. Сайт «Український футбол» розібрав подію, яка має стати причиною серйозного розгляду ФІФА, УЄФА та УАФ із подальшими оргвисновками.

Коли крадіжка літери дорівнює реконструкції стадіону

Зачепити зачепив, але здебільшого залишив без відповіді. Хоча – ні! З інфраструктурою розібралися, відбивши з герба справжнього Шахтаря на фасаді «Донбас Арени» другу літеру «А» і постановивши, що після «реконструкції» стадіону домашні матчі Шахтьор проводитиме саме тут.

«Донбасу дійсно потрібен справжній Шахтьор, місцевий, – патріотично декламував з високої трибуни [а насправді – з низького стільця] макіївчанин Пушилін. – Краще у нас буде затяжний старт, але ми будемо робити ставку на своїх вихованців. Тоді у нас буде майбутнє».

Жовтороті футболісти, більшість з яких не мають свідомого досвіду життя під українським прапором, несміливо кивали, слухаючи голову терористів, але їх очі були такі ж порожні, як і майбутнє «молодої республіки».

Крім того, Пушилін запропонував провести голосування щодо нового логотипу Шахтьора. Присутній на заході колишній воротар донецького клубу Сергій Золотницький запевнив, що в такому опитуванні нема сенсу, бо вболівальники «вірять і чекають» на повернення емблеми, яка мала місце з 1972 року і до розвалу «совка». 

Емблема Шахтаря. Фото: Google

У фіналі своєї «плодотворної» бесіди сторони зробили спільне фото і обмінялися люб’язностями. Керівництво клубу запросило Пушиліна відвідати хоча б один матч команди в «Лізі Співдружності», що проходить в Криму. Аферист відповів згодою, мовляв, все одно влітку на море збирався, так чого ж і на футбол не заскочити.

Хто тренує Шахтьор: відсторонений від футбольної діяльності фіналіст Кубку СРСР і син легенди Шахтаря, який очолював збірну днр

«Український футбол», стримуючи блювотні пориви, вирішив розібратися, що ж представляє собою донецький Шахтьор, аби не проґавити в його струнких ланках дезертирів і зрадників. Сьогоднішніх і майбутніх. Врешті-решт, не тільки ж героїв треба знати в обличчя, але й їх антиподів. 

Почнемо з тренерського штабу, саме тут працюють (чи працюють?) найбільш знайомі нам особистості. Вище згаданий Сергій Золотницький відповідає за підготовку воротарів. 

62-річний фахівець є вихованцем Шахтаря. За першу команду зіграв 59 матчів і навіть взяв участь у програшному фіналі Кубку СРСР-1986 з московським Торпедо.

Крім того, Золотницький виступав за київський СКА, нікопольський Колос, луганську Зорю, вінницьку Ниву, Темп з Шепетівки, Кремінь, Ворсклу, кропивницьку Зірку, макіївські Бажановець і Шахтар, а також польську Вислоку і болгарський Етир.  

Закінчивши кар’єру гравця у 1998 році, колишній голкіпер подався на тренерські хліба. Спочатку працював у Макіївці, а потім поїхав підкорювати Україну (донецький Металург, Сталь Каменське, харківський Геліос, київський Арсенал, Кримтеплиця, Говерла, Карпати, Металіст, Маріуполь) і навіть Молдову (Зімбру).

У лютому 2018 року Золотницького призначили коучем ФК Суми. «Плідна» робота принесла свої плоди. У березні 2020-го його і ще 15 фігурантів «справи Севидова» КДК УАФ усунув від будь-якої футбольної діяльності за участь у організації договірних матчів. Конкретно Золотницький отримав три роки бану.

Головним тренером Шахтьора є 52-річний Ігор Король – ще одна одіозна постать, яка залишила певний слід в українському футболі. Король народився в Донецьку, але, на відміну від свого батька Євгена, за Шахтар так і не зіграв.

Ігор починав свій футбольний шлях в командах, що грали на першість області. Потім була тернопільська Нива і донецький Металург, з яким він виграв Першу лігу і піднявся в елітний дивізіон. Через рік Король поїхав у відрядження в калінінградську Балтику, після чого повернувся в Металург. Але відтоді його кар’єра пішла на спад. 

Останні чотири роки на професійному рівні він провів у складі хмельницького Поділля, Машинобудівника з Дружківки, ФК Вінниця та Прикарпаття. У 2003 році повісив бутси на цвях і тривалий час тренував донецьких дітей в школах Олімпіка та Металурга. 

На відміну від своїх працедавців, Король окупований у 2014 році Донецьк не залишив. Більш того, він очолив збірну так званої днр. Тепер хід дійшов до Шахтьора, який виступає в невизнаній ФІФА та УЄФА «Лізі Співдружності».

пушилін та золотницький. Фото: Google

До речі, «Ліга Співдружності» налічує десять команд з Донецька, Маріуполя, Луганська, Севастополю, Євпаторії, Довжанська і Херсонської області. Турнір проходить у два кола, а всі матчі грають в Криму. 

Донецький Шахтьор у цьому сезоні зіграв сім поєдинків і впевнено тримає останню сходинку в турнірній таблиці (5 очок, голи – 8:19). Лідирує севастопольський Чорноморець (21 бал).

Рік тому, у дебютному розіграші незрозумілого турніру, донеччани зіграли не набагато краще, здобувши лише одну перемогу у чотирьох поєдинках.

Хто грає за Шахтьор: Зінченко, Буряк, Бойко і Гладкий

Склад (з номерами!) улюбленої команди Пушиліна вам навряд чи про щось розповість, але, погодьтеся, ми повинні зафіксувати ці прізвища на майбутнє. Раптом хтось з цих талантів розчарується у непереможному російському футболі і приїде підкорювати УПЛ. Імперіалісти вони такі – голодні до чужого.

Шахтьор, Донецьк (днр)

Воротарі:

  • 1. Дмитро Донцов (2005)
  • 12. Андрій Лисих (2004)

Захисники: 

  • 3. Максим Менжул (2006)
  • 4. Марк Яловега (2004)
  • 15. Владлен Чегоненко (2006)
  • 25. Лев Іваненко (2006)

Півзахисники:

  • 6. Андрій Лагода (2002)
  • 7. Олександр Мещеряков (2005)
  • 8. Владислав Льговський (2003)
  • 9. Ярослав Развязов (2008)
  • 10. Руслан Зінченко (1996)
  • 14. Сергій Груднєв (2005)
  • 16. В’ячеслав Буряк (1999)
  • 17. Іван Бойко (2004)
  • 20. Максим Павленко (2003)

Нападники:

  • 5. Єгор Пригорнєв (2006)
  • 13. Андрій Гладкий (2006)
  • 19. Артем Лапін (2005)

Хто фінансує Шахтьор: учасник чеченської війни, який опікується федерацією дзюдо

Президентом Шахтьора є 48-річний Віталій Метла – рідкісний фанат ДНР, що брав участь у другій чеченській війні та АТО (зрозуміло, з якого боку), нині – суспільний діяч, який також керує спортивно-патріотичним клубом Велес і очолює місцеву федерацію дзюдо.

віталій метла. Фото: Google

Генеральним директором нелегітимного клубу є Руслан Чередніков, який був одним з ідеологів створення команди у грудні 2020 року. І хоча Шахтьору немає і чотирьох років, його засновники наполягають на тому, що їх дітище є спадкоємцем клубу, заснованого у 1936 році. 

Та сама інформація вказана на головній сторінці Шахтьора у соцмережах. Також на ній можна побачити поскублену імперську курку з двома головами і горезвісний «колорадський» клич мокшанських предків.

Ми, в свою чергу, нагадуємо, що справжньому Шахтарю минулого тижня виповнилося 88 років, базується він у Києві, виступає в чемпіонаті України, а останню гру на «Донбас Арені» провів 2 травня 2014 року проти Іллічівця Миколи Павлова. Далі буде.