Що буде з Мудриком? Челсі шукає нового головного тренера замість Почеттіно. Як це вплине на українського легіонера?

Переглядів 1675
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
9 голосів
Що буде з Мудриком? Челсі шукає нового головного тренера замість Почеттіно. Як це вплине на українського легіонера?
Михайло Мудрик, Роберто Де Дзербі та Маурісіо Почеттіно. Колаж: «УФ‎»
Челсі прощається з п’ятим тренером за останні два роки. Хто може очолити лондонців цього разу, які будуть перспективи із ним у команди та окремо у нашого Мудрика – в матеріалі «УФ».

Тренерське крісло «синіх» – традиційно під потужним електричним струменем, який надовго не витримує майже ніхто. Аргентинець протримався лише один сезон. Хоча підсумкова шоста сходинка АПЛ і другий рік поспіль без Ліги чемпіонів – навряд чи той результат, для здобуття якого запрошували Маурісіо Почеттіно. 

Враховуючи тотальну нестабільність Челсі і відсутність довіри до тренерів, далеко не кожен фахівець погодиться пристати на пропозицію клубу зі «Стемфорд Брідж». Хоча якийсь навіжений прихильник ризику, адреналіну та авантюри точно знайдеться. Британська преса склала цілу низку з потенційних кандидатів на вакантну посаду. 

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» аналізує кожен варіант з кількох боків – з точки зору команди, і з точки зору Мудрика.

Роберто Де Дзербі

Хто такий. Екстренер Шахтаря, який нібито мав побудувати потужну команду з єврокубковими амбіціями, але посів останню сходинку в груповому раунді Ліги чемпіонів, програвши Шерифу, та залишив Україну після початку повномасштабної війни, однак регулярно публічно підтримує нашу країну. З Брайтоном посів 11 сходинку АПЛ.  

Перспективи для Мудрика. Прекрасні. Де Дзербі завжди захоплювався грою українського таланта, поступово вводив його в основу Шахтаря, на відміну від Луїша Каштру або Паулу Фонсеки, чимало говорив про нього в пресі, а потім неодноразово засипав компліментами, коли вони обидвоє опинилися в Англії. Майже немає сумнівів, якщо італієць очолить Челсі, він зробить Мудрика ключовою фігурою команди.

Роберто Де Дзербі. Фото: Брайтон

Перспективи для Челсі. А ось тут не все так райдужно і переконливо. Очевидно, що Де Дзербі ставить своїм командам доволі важкий для реалізації футбол, під який потрібні специфічні за фізичними якостями та інтелектуальними здібностями виконавці. А ще – чимало часу. І якщо купити нових гравців під італійського коуча сині в теорії зможуть, то от з другим будуть проблеми. В Челсі із цим суворо. Немає результату – до побачення. Сказати, що італієць зумів прищепити переконливу навіть під УПЛ гру Шахтарю з доволі непоганими футболістами у складі не можна. Сказати, що його робота виходила якісною в Брайтоні – можна лише відносно. А от досвіду здобуття трофеїв та титулів у нього просто немає. 

Вірогідність переходу. 30%. Ще нещодавно здавалося дуже ймовірним, що саме Де Дзербі очолить Челсі. Він – вільний, має реноме прогресивного тренера, якому якщо дати класних футболістів, то він виграє все на планеті. Однак є інформація, що в клубі до нього чомусь охололи. До того ж, присутнє стійке відчуття, що в Челсі він попрацює зовсім мало, можливо, навіть не протримається і повний сезон. Для лондонців таке запрошення – вкрай ризиковане.   

Кіран Маккена

Хто такий. «Черговий Моуріньо» – хто майже не мав ігрової кар’єри, але вже розбудовує тренерську. 38-річний Маккена з Північної Ірландії, очолював юнацькі команди МЮ, у 2021-му прийняв Іпсвіч Таун, який за два роки витягнув з Першої ліги до АПЛ транзитом через Чемпіоншип. 

Перспективи для Мудрика. Його Іпсвіч був максимально проатакувальним, тож забив найбільше голів за сезон Чемпіоншипу. Використовує схему 4-2-3-1, у якій українцю буде цілком комфортно. Флангові півзахисники у Маккени відіграють ключові ролі і є ледве не головними фігурами в команді. Зокрема, відзначаються чималою кількістю результативних дій. 

Перспективи для Челсі. Все ж таки здається, що синім потрібен або дуже авторитетний тренер, який чітко знає, як зробити з гравцями, що є в розпорядженні, цілісну команду. Або кризовий менеджер. Сумнівно, що 38-річний Маккена з досвідом роботи в двох нижчих дивізіонах Англії буде користуватися великою повагою в хлопців, які мають шалені контракти. Його Іпсвіч хоч і багато забивав, але й чимало пропускав, а у Челсі й у самих були відчутні проблеми з цим. Але подейкують, що в лондонському клубі серйозно зацікавлені саме ним. 

Вірогідність переходу. 30%. Можна припустити, що йому самому цікавіше спробувати свої сили в АПЛ з тим колективом, який він знає більш ніж на 100%. Хоча, ймовірно, стриматися від вигідної пропозиції Челсі йому буде не просто. 

Венсан Компані

Хто такий. Легенда МанСіті, який розпочав тренерську кар’єру в рідному Андерлехті як граючий тренер та швидко повернувся до Англії, де очолив Бернлі і одразу вивів їх у Прем’єр-лігу, однак втримати на цьому рівні не зумів. 

Венсан Компані. Фото: Бернлі

Перспективи для Мудрика. Не дуже оптимістичні. Бернлі Компані був однією з найменш забивних команд АПЛ. До того ж, він переважно використовував схеми 4-4-2, де флангові хави не мали надто багато свободи і виконували дещо інші функції, аніж полюбляє націлений на чужі ворота Михайло.  

Перспективи для Челсі. Компані доволі авторитетна персона, класний у минулому захисник, цікавий з точки зору ідей тренер. Подивитися за його роботою в Челсі було би дійсно цікаво. 

Вірогідність переходу. 15%. Мало що може завадити бельгійцю пристати на пропозицію лондонців. Якщо, звісно, вони оберуть саме його кандидатуру. 

Себастьян Хеннес

Хто такий. 42-річний німець очолює Штутгарт. Він взяв команду, яке ледве врятувалася від вильоту з Бундесліги, і за сезон зробив її другою в чемпіонаті зі здобуттям путівки в Лігу чемпіонів. 

Перспективи для Мудрика. Українець навряд чи матиме якісь привілеї у цього тренера. Важливо розуміти, що Хеннес по ходу сезону в Штутгарті регулярно змінював тактичні схеми. Пріоритетними були дві: 4-2-3-1 і 4-4-2. І в другому варіанті флангові півзахисники у нього не настільки вільні і проатакувальні, а й мають активно допомагати в оборонній роботі, що Мудрик дуже не любить. 

Перспективи для Челсі. Також авантюра. Поки що друге місце Бундесліги – єдине досягнення Хеннеса. А раптом це одномоментний успіх, повторити який і близько не вийде? Його попередня команда, Хоффенхайм, два сезони поспіль була звичайним середняком чемпіонату. Є ризик, що й Челсі з ним буде таким же.  

Вірогідність переходу. 10%. У нього чинний контракт, можливість відчути на смак Лігу чемпіонів та довести, що путівка туди була здобута не випадково. Очолити лондонців він може через три фактори – вигідний особистий контракт, перспектива попрацювати в АПЛ та максималістичні думки, що він зможе досягнути успіху з амбітною командою. Якщо має здоровий глузд, відмовиться, адже ризикує швидко залишитися і без Ліги чемпіонів, і без роботи.  

Мічел

Хто такий. Тренер, який привів скромну Жирону з Циганковим та Довбиком до бронзи Ла Ліги та путівки в Лігу чемпіонів. 

Перспективи для Мудрика. Досвід роботи з українцями в нього чудовий, він знає до них підхід та поважає. В іншому, все залежатиме від Мудрика. Мічел – специфічний за вимогами тренер. Його команда може досягати результату, якщо футболісти дотримуються його плану. У Михайла часто є своє бачення ситуації. Тож може бути непросто спрацюватися. 

Мічел Санчес. Фото: Жирона

Перспективи для Челсі. Хороший тренер, який зможе досягнути результату на рівні АПЛ з якісними виконавцями та за наявності довіри й, відповідно, часу. В Челсі з цим, як ми знаємо, проблеми. Поки що не дуже зрозуміло, наскільки добре Мічел зміг би запрацювати не в природному середовищі – поза рідною Іспанією. Це не Унаї Емері, який має величезний досвід і в єврокубках, і вдома, і в Англії, і також досягнув неймовірного результату зі скромною за підбором кадрів командою – путівка в ЛЧ з Астон Віллою. 

Вірогідність переходу. 5%. Насправді майже немає сумнівів, що Мічел залишиться в Жироні. І, здається, у майбутньому йому значно цікавіше було би попрацювати з умовною Барселоною, тобто командою рівнем вище за Жирону, але в межах Іспанії. 

Енцо Мареска

Хто такий. Як гравець – дворазовий переможець Кубка УЄФА у складі Севільї. Екстренер дубля МанСіті. З Пармою за кілька місяців його справи йшли, м’яко кажучи, не дуже. Але Лестер з першої спроби повернув до АПЛ, ставши переможцем Чемпіоншипа. Його чотири рази за минулий сезон визнавали тренером місяця в цій лізі. 

Перспективи для Мудрика. Непогані, адже Мареска використовує 4-3-3 з активними атакувальними флангами. Вінгери у нього відіграють дуже важливу роль і мають вагоме значення. 

Перспективи для Челсі. У порівнянні з Маккеною, його команда чимало забивала, але й мала найкращий захист у Чемпіоншипі. 

Вірогідність переходу. 10%. Цікавий варіант для Челсі, але питання в іншому – чи зацікавлений він у тому, щоб їх очолити?