Спонсор-засновник АТБ, мер підтримує клуб, у складі — найдорожчий гравець Першої ліги: Полісся достроково вийшло в УПЛ

Переглядів 30226
Павло Клименко Павло Клименко
6 голосів
Спонсор-засновник АТБ, мер підтримує клуб, у складі — найдорожчий гравець Першої ліги: Полісся достроково вийшло в УПЛ
Фк Полісся. Фото: ФК Полісся
У неділю, 14 травня, житомирське Полісся на своєму стадіоні розгромило Кремінь з рахунком 5:0 і за два тури до завершення сезону у Першій лізі здобуло путівку в УПЛ.

Сайт «Український футбол» з цієї нагоди підготував представлення Полісся, яке новий сезон розпочне в українській Прем’єр-лізі.

Історія клубу

Полісся – клуб із Житомира, який претендує на продовження історії оригінального клубу, заснованого 1959 року. Той виступав у чемпіонатах СРСР і України аж до Першої ліги, проте припинив виступи в чемпіонатах України в 2005 році. Відновлений 2016 року як МФК Житомир, а на початку 2017 року повернув назву Полісся.

Перші заяви щодо зміни назви на Полісся з'явилися в кінці листопада 2016 року. Тоді мер Житомира Сергій Сухомлин, який підтримує клуб, дав попередню згоду на перейменування. Вже 16 лютого 2017 року більшість депутатів підтримали перейменування і клуб офіційно отримав назву ФК Полісся. 

За підсумками сезону 2019/20, який завершився достроково через пандемію коронавірусу, зелено-жовті посіли друге місце в групі А Другої ліги та підвищилася в класі.

Другу частину минулого сезону команда не дограли через вторгнення росії в Україну. На момент припинення чемпіонату Першої ліги Полісся займало дев’яте місце, а в УПЛ перевели Кривбас та Металіст (друге та перше місця відповідно).

Президент клубу

Влітку 2020 року Полісся завоювало путівку у Першу лігу. Це вимагало збільшення фінансування, і новим спонсором клубу перед стартом у нового сезону став BGV Group. За підсумками чемпіонату України 2020/21 житомирська команда посіла 11 місце. Влітку 2021 року Геннадій Буткевич, засновник BGV Group, став повноправним власником Полісся.

Буткевич – засновник та співвласник мережі маркетів АТБ. За даними авторитетного видання Forbes, президент Полісся входив у рейтинг 100 найбагатших українців ($530 млн станом на 2021 рік, 15-е місце).

Додамо, що нині він цікавиться не лише ритейлом. Буткевич вкладає в родовища рідкоземельних металів, урану і графіту в Житомирській та Кіровоградській областях. І навіть продає заради цих інвестицій нерухомість у США.

Тренер команди

Полісся очолює відомий спеціаліст Юрій Калітвінцев. На цю посаду він був призначений у червні 2021 року.

Як тренер, починав працювати в ужгородському Закарпатті (2001―2002) і з юнацькою збірною України (2003―2006).

З 2007 року тренував спільно з Геннадієм Литовченком Динамо-2, що виступала у Першій лізі.

Очолювана Калітвінцевим юнацька збірна України (U-19) 2009 року стала чемпіоном Європи, перемігши у фіналі в Донецьку англійців з рахунком 2:0.

1 лютого 2010 року призначений асистентом нового головного тренера національної збірної України Мирона Маркевича, а 25 серпня 2010 року Калітвінцев призначений виконувачем обов'язків головного тренера національної збірної України.

Також очолював Волгу, московське Динамо та донецький Олімпік.

Як футболіст, виступав за Ротор, московське Динамо, Локомотив (Нижній Новгород), київське Динамо, Трабзонспор та київський ЦСКА. У складі збірної України провів 22 матчі і забив один м’яч.

Найкращий бомбардир, провідні гравці

Найкращий бомбардир цього сезону є досвідчений нападник Пилип Будківський – 14 м’ячів. До речі, 31-річний форвард – найдорожчий гравець Першої ліги. Авторитетний портал Transfermarkt оцінює Будківського в 700 тисяч євро.

Провідні гравці Полісся:

Воротар – Олег Кудрик

Захисник – Андрій Гітченко 

Півзахисник – Василь Грицук

Нападник – Пилип Будківський

Стадіон і готовність до вимог УПЛ

З моменту заснування клубу у 1959 році команда проводила матчі на Центральному стадіоні міста Житомира, виступаючи на ньому аж до моменту свого розформування у 2005 році. Надалі стадіон був визнаний аварійним і матчі на ньому припинились.

Реконструкція об’єкту стартувала у 2005 році, а завершилася лише через 15 років. Загальна вартість робіт на стадіоні становила 167 мільйонів гривень.

У листопаді минулого року на підставі листа від Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань УАФ, у якому наголошується на необхідності приведення стадіону до третьої категорії задля можливості приймати змагання рівня УПЛ на домашньому стадіоні клубу Полісся, було розглянуто інфраструктурні недоліки, які потрібно виправити.

На реалізацію задуму Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної військової адміністрації, як замовнику робіт, з обласного бюджету виділили 40 мільйонів гривень.

Варто додати, що робота в місті ведеться системна – паралельно реконструювали стадіончик «Спартак-Арена», де, напевно, гратиме юнацький склад, а ФК Полісся доводить реконструкцію бази, яка в Житомирі буде на рівні хороших зразків клубів УПЛ.

Можливі цілі та завдання

Власник Полісся Буткевич має грандіозні плани щодо майбутнього клубу. Вийти в УПЛ і вести боротьбу в нижній частині турнірної таблиці – це не амбіції бізнесмена. Він бачить клуб у єврокубковій зоні.

«За моєю інформацією, зараз бюджет Полісся 3,5 - 4 мільйонів у валюті. Наступного сезону Полісся має змогу збільшити бюджет удвічі.

Це може бути 300 мільйонів. Якщо це буде 7-8 мільйонів доларів, то це бюджет команди, яка може потрапити до єврокубків. Знаю, що пан Буткевич має такі наміри», –  казав нещодавно журналіст Михайло Співаковський в ефірі ютуб-каналу «ТаТоТаке».

Полісся буде дебютантом УПЛ, тому всі розуміють, що спочатку команді потрібно закріпитися у найвищому дивізіоні України і поступово рухатися до своїх цілей.