Українці в єврокубках: Кочергін увійшов до історії Ракува, Лудогорець Пластуна зганьбився в ЛЧ

Переглядів 3309
Олександр Калінін Олександр Калінін
Владислав Кочергін приймає привітання, фото: ФК Ракув
А також: Ковталюк забив за Ділу, а юний біженець дебютував у Лізі конференцій. Про все це – в огляді “УФ”.

Розіграш нового єврокубкового сезону поступово набирає оберти. Стартували перші раунди кваліфікації Ліги чемпіонів та Ліги конференцій. Одразу вісімнадцять українських футболістів зіграли матчі на європейській арені. Чимало з них отримали омріяні дебюти на такому рівні.

Коментатор Кирило Круторогов у статті для сайту «Український футбол» – про те, як українські футболісти розпочали новий єврокубковий сезон.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 90 хвилин проти Флори (Естонія)
  • Гол

Український півзахисник не просто забив перший гол своєї команди в новому сезоні та приніс їй перемогу, а увійшов з ним в історію клубу з Ченстохови, адже його гол став дебютним для Ракува в Лізі чемпіонів. Цей момент можна назвати переламним у матчі, адже до того у Флори виходило якісно захищатися.

Чемпіони Польші мінімально здолали чемпіонів Естонії (1:0) у першому раунді кваліфікації ЛЧ. Команда дебютувала під керівництвом 32-річного тренера Давіда Швагри. Він працював у штабі Марека Папшуна, який і привів Ракув до «золота» Екстракляси, а потім за сімейними обставинами залишив посаду (хоча його навіть сватали до київського Динамо).

Після матчу Кочергін скромно зауважив, що гол у кваліфікації ЛЧ на смак абсолютно звичайний, натякаючи, що мріє продегустувати результативність в основному раунді найпрестижнішого євротурніру.

Ігор Пластун

• 90 хвилин проти Балкані (Косово)
  • Жовта картка

Лудогорець з Ігорем Пластуном в основі зганьбився у виїзній зустрічі з чемпіоном Косова. Рекордсмен Болгарії за кількістю титулів несподівано програв «у суху» на виїзді у два м’ячі (0:2). За інформацією болгарських медіа, якщо камбеку в матчі-відповіді за тиждень не станеться, Івайло Пєтєв, який очолив команду в березні цього року, може залишити посаду.

Іван Желізко

• 77 хвилин проти Олімпії (Словенія)

З корабля на бал або з молодіжного Євро на матч кваліфайну Ліги чемпіонів після невеличкого перепочинку заскочив український опорник. Грав у стартовому складі, а в другому таймі ще й встиг понад 10 хвилин налагоджувати зв’язки у центрі поля з новачком Валмієри Ріфетом Капічем, якого чемпіони Латвії купили у Кривбаса за 500 тисяч євро. Другий гол, як і гол у відповідь Валмієра провела вже без Желізка на полі, програвши на виїзді (1:2).

Євген Цимбалюк

• 90 хвилин проти Зрінські (Боснія і Герцеговина)

Екс-гравець Олімпіка та Десни не найкращим чином дебютував в Лізі чемпіонів, нехай і в матчі кваліфікації. Його команда пропустила вирішальний гол на власному полі за хвилину до завершення основного часу, нерви українця не витримали і він встиг ще й отримати жовту. Іншого нашого співвітчизника з Урарту Івана Зотька російський тренер промаринував в запасі. Зате троє росіян грали в основі, а ще двоє вийшли на заміну.

Максим Коваль

• 90 хвилин проти Фарула (Румунія)

Колись один з найбільш перспективних голкіперів Європи не зумів допомогти колишній команді-сенсації авторства Юрія Вернидуба наблизитися до повторення того успіху. Під керівництвом італійця Бордіна чемпіони Молдови мінімально програли представнику сусідньої Румунії з легендарним Георгі Хаджі біля керма. Але багато в чому Шериф переважав суперника, тож, можливо, у матчі-відповіді, зможе виправити ситуацію.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Микола Ковталюк

• 90 хвилин проти Дунайської Стреди (Словаччина)
  • Гол та жовта картка

28-річний нападник, який пограв за різні команди в Грузії та Казахстані, дебютував на європейській арені під керівництвом українського тренера Андрія Демченка і сходу забив гол. Щоправда, на той час їхня Діла вже поступалася 0:2 і врятуватися від поразки у виїзному матчі так і не вдалося (1:2).

Євгеній Кучеренко

23-річний голкіпер виступав за Шахтар в Юнацькій лізі УЄФА і посидів в запасі Колоса у матчах Ліги Європи, а тепер дебютував у Лізі конференцій. Пропустив двічі, а команда програла, хоч і зберегла шанси на камбек у матчі-відповіді вдома.

Денис Дедечко

• 90 хвилин проти Ла Фіоріти (Сан-Маріно)

Наддосвідчений півзахисник не посприяв перемозі своєї команди, однак провів на полі весь поєдинок за Зімбру (1:1). В Кишиневі, звісно, їм потрібно зробити все для виходу в наступний раунд, інакше – ганьба.

Ілля Марковський

• 27 хвилин проти Жиліни (Словакія)

Іспанський тренер Левадії Курро Торрес випустив нашого атакувального півзахисника з перших хвилин у матчі кваліфікації Ліги конференцій проти Жиліни, однак вже на 27-й хвилині йому знадобилася заміна. Найбільш імовірно – через травму. На той час Левадія вже поступалася 0:1, а в підсумку програла на виїзді (1:2).

Антон Братков

• 90 хвилин проти Транса (Естонія)

Наш старий знайомий Егіше Мелікян продовжує довіряти українському захисникові Антону Браткову. Той відіграв повний матч проти представника Естонії. Пюніку було не просто, але гол у середині другого тайму, а потім ще один незадовго до фінального свистка принесли комфортну перемогу віцечемпіону Вірменії (2:0).

Матвій Буренко

• 23 хвилини проти Пюніка (Вірменія)

Вихованець київського Динамо, який виступав за юнацьку команду Колоса з початком повномасштабної війни разом з родиною в статусі біженців опинився в Естонії. Там він приєднався до команди Транс Нарва, доволі результативно виступає за її юнацькі склади та дубль. Кілька днів тому дебютував і в складі першої команди. А тепер 17-річний футболіст мав інший дебют – у матчі Ліги конференцій, вийшовши на заміну в середині другого тайму проти Пюніка. Щоправда, в одному з інтерв’ю Матвій зізнавався, що мріє отримати естонське громадянство, але поки що він має право бути в цьому матеріалі.

Артем Щедрий

• 64 хвилини проти Мілсамі (Молдова)

Екс-півзахисник Зірки, Інгульця, Кривбаса та низки інших українських команд дебютував у єврокубках. Він грав у стартовому складі ліворуч у середній лінії. А в другому таймі його замінили на колишнього центрбека Олександрії Каспраса Дубру. Щоправда, Паневежису гра на втримання не дуже допомогла. З 2:0 вони примудрилися зіграти внічию 2:2.

Роман Мірошник

• 5 хвилин проти Мілсамі (Молдова)

Ще один українець в цьому матчі мав дебют на європейській арені. Його італійський тренер Джіно Летьєрі випустив на заміну лише на 85-й хвилині.

Ярослав Терехов

• 90 хвилин проти Паневежиса (Литва)

24-річний півзахисник, який виступав у Другій лізі за ВПК-Агро, Нікополь та Енергію, а також трішки пограв у Першій лізі за те ж ВПК, мав дебют в єврокубках. Провів на полі весь матч та насолоджувався камбеком своєї команди.

Андрій Маркович

• 90 хвилин проти Пенібонта (Вельс)

Екс-захисник Карпат та Руха в березні цього року опинився в андорській команді Санта-Колома, де грає під керівництвом російського тренера Дмитра Черишева. У виїзному матчі проти бронзового призера чемпіонату Вельсу андорці забили ближче до перерви, але втримати перевагу не змогли (1:1).

Іван Литвиненко

• 71 хвилина проти Тірани (Албанія)

22-річний півзахисник вийшов у старті Динамо (Батумі) на виїзний матч проти Тірани. Його замінили через п'ять хвилин після того, як грузинська команда повела. Вона мала здобувати перемогу, однак пропустила гол в компенсований до другого тайму час (1:1).

Юрій Пантя

• 90 хвилин проти Вадуца (Ліхтенштейн)

Уродженець Чернівців починав у Буковині, з якої в 2015-му перебрався до чемпіонату анексованого Криму, а через чотири роки сплив у Білорусі. Де продовжує виступати і після початку повномасштабної війни, причому значиться як український футболіст. Його Неман переміг на виїзді (2:1).

Роман Папарига

• 77 хвилин проти Вадуца (Ліхтенштейн)

Ще один гравець з українським паспортом, який продовжує виступати в Білорусі за Неман. У матчі проти Вадуца 24-річний вихованець Мункача дебютував у єврокубках.