Українці в єврокубках: Яремчук забив вперше за десять місяців, Кочергін тягне свою команду в ЛЧ, Безус наче Кріштіану Роналду для кіпріотів

Переглядів 4205
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
8 голосів
Роман Яремчук. Фото: ФК Брюгге
Наших у кваліфікації залишилося не так вже і багато. Але дехто з них вражає. «УФ» продовжує ретельно стежити за українськими футболістами в єврокубках.

Роман Яремчук перервав «мовчання» й забив за Брюгге вперше в 2023 році, Роман Безус – і це офіційно! ‒ разом із представником Гента Кейперсом лідирує в списку найкращих бомбардирів Ліги конференцій прямо зараз, ну а Влад Кочергін… Читати новини про нашого «поляка» вам буде особливо приємно! Понеслася!

Коментатор Кирило Круторогов дотримується традиції і у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як зіграли наші легіонери в кваліфікаційних матчах Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференцій.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 73 хвилини проти Аріс (Кіпр)
  • Гол

Наш півзахисник продовжує тягнути скромну польську команду в груповий раунд Ліги чемпіонів. Кочергін вийшов у старті домашнього поєдинку і відкрив рахунок вже на сьомій хвилині поєдинку. В середині другого тайму його команда збільшила перевагу над суперником з Кіпру, але незадовго до завершення поєдинку кіпріоти відіграли один гол, зберігши пристойну інтригу перед матчем-відповіддю – 2:1. На той час Кочергіна на полі вже не було – його замінили на 73-й хвилині.

ЛІГА ЄВРОПИ

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 90 хвилин проти БАТЕ (Білорусь)

Після вильоту від ізраїльського Маккабі з Хайфи Коваль окрім Дніпра-1 – єдиний українець, хто цього тижня боровся за кваліфікацію до групового раунду Ліги Європи. Ще й проти представника Білорусі. Його Шериф відвантажив БАТЕ три голи до 47-ї хвилини, невдовзі пропустив один у відповідь, що начебто залишало певні шанси гостям. Але в компенсований до другого тайму час гвінеєць Момо Янсане оформив дубль, фактично знищивши шанси білорусів на вихід в наступний раунд (5:1). У Коваля з двох ударів в площину один сейв. Щоправда, пропущений на виході м’яч дещо псує враження.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Роман Яремчук

• 45 хвилин проти КА (Ісландія)
  • Гол

Не можна не потішитися за форварда збірної України, який забив за Брюгге вперше за 10 місяців. Попри чутки про депресію, ч невідповідність баченню нового тренера та бажанню менеджерів клуба кудись продати нашого хлопця, за якого ніхто не пропонує пристойних грошей, він починає знову заявляти про себе. Яремчук залишився в запасі і вийшов на заміну одразу по перерві за рахунку 4:0. Згодом його Брюгге примудрився пропустити, але Роман повернув бельгійцям перевагу в чотири м’ячі. Сподіваємося, Роні Дейла оцінив, що українець може забивати в його команді та розгляне можливість випускати його в основі.

Роман Безус (Омонія, Кіпр)

• 80 хвилин проти Мідтьюллан (Данія)
  • Гол

Вихованець полтавського футболу феєрить в кваліфікації Ліги конференцій. Після хет-трику і дублю проти Габали він відзначився голом у поєдинку проти данського Мідтьюллана. Його Омонія здобула важку перемогу, але ж здобула – 1:0. Безус дійсно запалює і змушує вболівати за свою команду, в якій він видається ніби Кріштіану Роналду, який робить різницю. Нам залишається лише потішитися.

Євген Шахов (Тобол, Казахстан)

• 22 хвилини проти Деррі Сіті (Ірландія)

Після невдалого дебюту в чемпіонаті Казахстану проти Кайсара (0:2) експівзахисника збірної України випустили на заміну в середині другого тайму через три хвилини після того, як його нова команда вийшла вперед. Шахов каші не зіпсував, Тобол мінімально обіграв Деррі (1:0).

Олександр Драмбаєв (Осієк, Хорватія)

• 90 хвилин проти Адани (Туреччина)

Орендований у Шахтаря латераль доволі несподівано разом зі своєю командою потрапив під каток турецької Адани Патріка Клюйверта (1:5). Наш хлопчина відіграв увесь матч та став безпосереднім учасником поразки. Останній гол в поєдинку провів тезко президента Туреччини Юсуф Ердоган. Будемо відвертими, шансів на вихід далі у Осієка майже нема.

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Бодо/Глімт (Норвегія)

Команда Егіше Мелікяна подолала Транс та Кальмар у двох попередніх раундах кваліфікації, але зрозуміла, що розраховувати на більше буде надзвичайно важко. У протистоянні з представником Норвегії Пюнік не завдав жодного удару в площину. Натомість отримав три голи в свої ворота і майже втратив шанси на продовження кампанії (0:3).

Олександр Романчук (Дебрецен, Угорщина)

• 90 хвилин проти Рапіда (Австрія)

Наш центральний захисник може похизуватися грою на «нуль» у важкому виїзному поєдинку проти віденського Рапіда. Нульова нічия залишає угорцям надії на кваліфікацію. Дебрецен Романчука жодного разу не поцілив у площину воріт суперника, проте 25 фолів на дві команди підкреслюють принциповість Австро-Угорського дербі.

Євген Кучеренко (Діла, Грузія)

• 90 хвилин проти АПОЕЛ (Кіпр)

Важко не вболівати за кривдників Ворскли під керівництвом українського тренера Андрія Демченка. Щоправда, цього разу наш молодий голкіпер Кучеренко пропустив двічі – в компенсований до першого тайму час та в середині другого тайму (0:2) в домашньому для Діли поєдинку. Шансів на вихід у грузинів небагато, хоча ми знаємо, що вони здатні на камбеки.

Микола Ковталюк (Діла, Грузія)

• 66 хвилин проти АПОЕЛ (Кіпр)

28-річний форвард забив двічі Ворсклі, але кіпріоти виявилися для нього надто міцним горішком. Ковталюк відіграв дві третини поєдинку без голу, після чого його замінили. Діла в меншості поступилася вдома – 0:2.

Андрій Маркович (Санта Колома, Андорра)

• 90 хвилин проти АЗ (Нідерланди)

Команда з Андорри з українським захисником у стартовому складі дала реальний бій міцному АЗ. Єдиний гол нідерландці забили аж на 74-й хвилині. Той випадок, коли «андоррський футбол на підйомі», чому сприяє наш український хлопака.

Юрій Пантя (Неман, Білорусь)

• 90 хвилин проти Цєлє (Словенія)

Цього разу білорусам не пощастило – мінімальна поразка в гостях. Єдиний м’яч вони пропустили на 69-й хвилині. Хоча за ударами та влучаннями в площину суперника вони переважали.