УПЛ на Євро-2024: кілька «наших» дійшли до плей-оф, але в чвертьфіналі не залишиться жодного. А які підсумки?

Переглядів 525
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
Гіоргі Цитаїшвлі. Фото: Google
Пряме та дотичне представництво нашої Прем’єр-ліги завершило виступ на Євро. Були й ті, хто грає в УПЛ, але перевершив збірну України – про всіх них у матеріалі на сайті «УФ».

Наших у чвертьфіналі Євро не буде, хіба що два українські арбітри, які працюють на турнірі, щоправда – виключно резервними. Втім, загалом дуже навіть немало гравців українських клубів – як чинних, так і тих, хто ще поки лише на контракті – взяло участь у фінальному турнірі чемпіонату Європи.

Коментатор Кирило Круторогов у матеріалі на сайті «Український футбол» розповідає про український слід на Євро-2024.

АЛБАНІЯ

Таулянт Сефері

за контрактом – Ворскла

94 хвилини

Форвард все ще належить Ворсклі. Цікаво, що він приїхав в Україну вже після початку повномасштабної війни, але відігравши сезон у Полтаві, попросився в оренду. Однак попри чутки про клуби чи то першої, чи то другої німецької Бундесліги, минулий сезон він провів у чемпіонаті ОАЕ. Але на Євро поїхав і у стартовому матчі проти Італії вийшов в основі (1:2). У поєдинку з хорватами з’явився на заміну і більше на турнірі не грав, а його збірна не вийшла з групи, посівши останнє місце.

ГРУЗІЯ

Георгі Гочолейшвілі (Шахтар)

0 хвилин

Правий захисник «гірників» був одним з небагатьох нинішніх легіонерів УПЛ, хто поїхав на Євро. Грузини пофеєрили і закохали багатьох та, на відміну від збірної України, вийшли в плей-оф, обігравши в групі Португалію.  Однак, Гочолейшвілі,  на жаль, на полі жодного разу не з’явився. Таких гравців у збірної Грузії шестеро, двоє з яких воротарі. Гіо без шансів програв конкуренцію Отару Какабадзе з польської Краковії, який відіграв усі чотири матчі турніру без замін.

Гіоргі Цитаїшвлі

за контрактом – Динамо (Київ)

190 хвилин

Про цього Гіо ми робили окремий матеріал. Цитаїшвілі вийшов із Грузією в плей-оф, а ще недавно грав за збірні України: ми щось втратили?

У двох матчах Євро він виходив у старті, в двох – на заміну. Хоча загалом зіграв у Німеччині більше хвилин за свого конкурента – Лочошвілі з Кремонезе, що виступає в італійській Серії В. З іншого боку, можна говорити, що саме через цю пару на чемпіонат Європи не отримав виклику від Віллі Саньоля інший гравець Шахтаря – кадровий лівий оборонець Іраклі Азаров.

Соломон Кверквелія

ексгравець Металіст 1925

181 хвилина

Була представлена українська Прем’єр-ліга і її колишнім гравцем. Досвідчений центрбек до початку повномасштабної війни провів 6 матчів в УПЛ за Металіст 1925, а нині виступає у Саудівській Аравії.

Він виходив у стартовому складі збірної Грузії у двох перших матчах та на заключні 15 хвилин гри проти Португалії.

ПОЛЬЩА

Тарас Романчук

народився у Ковелі, Волинської області

55 хвилин

Так, в УПЛ він ніколи не грав, з 2013-го виступає в Польщі і вже отримав паспорт цієї країни та був заграний за «кадру». А ще забив гол у ворота нашої головної команди у спарингу перед стартом Євро.

На турнірі дебютував у стартовому матчі поляків проти збірної Нідерландів (1:2), відіграв 55 хвилин і більше на полі не з’являвся. А команда Пробежа провалила чемпіонат Європи, здобувши лише одне очко.

Зате колишній українець потрапив до рейтингу найсексуальніших гравців Євро, причому поспів навіть другу сходинку. Рейтинг самых сексуальных футболистов Евро-2024: без Роналду, но с игроком сборной Украины

А наш збірник Олександр Тимчик у цьому ж рейтингу став шостим.

Тарас Романчук. Фото: Google

СЛОВАЧЧИНА

Томаш Суслов

його батько – українець

122 хвилини

Хлопчина народився у Словаччині, грав у Нідерландах, а наразі виступає в Італії та за збірну своєї країни. Однак не приховує, що його батько є українцем і активно підтримує нашу країну від початку повномасштабної війни, тож частково зарахуємо його до «своїх». А наше інтерв’ю із Сусловим-старшим радимо почитати. Українці в Серії А – це не тільки Малиновський і Коваленко. Дивовижна історія «нового Роббена» з Верони – від його тата

Томаш на Євро-2024 приїхав у якості запасного. В усіх чотирьох матчах команди на турнірі виходив на заміну. А словаки не лише залишили нас за бортом плей-оф, а ще й майже вибили нудну Англію. Хоч в підсумку і програли їм через гол Кейна в овертаймі.

СЛОВЕНІЯ

Беньямін Вербич

ексгравець Динамо Київ

71 хвилина

Ексгравець київського Динамо, який має дитину від українки та нині виступає за грецький Панатінаїкос, теж взяв участь у Євро-2024.

«Отозвал иски»: украинская модель, которой угрожали фаны, рассталась с бывшей звездой Реала и помирилась с экс-динамовцем Вербичем

Він виходив на заміни у матчах групи проти Данії та Сербії і у плей-оф проти Португалії. Був одним з трьох, хто бив пенальті в серії… та, відповідно, одним з тих, чий удар «з’їв» феєричний голкіпер португальців Діогу Кошта.

Беньямін Вербич. Фото: Google

УКРАЇНА

Шахтар: Микола Матвієнко (270 хвилин), Георгій Судаков (263 хвилини), Тарас Степаненко (82 хвилини), Юхим Конопля (72 хвилини), Олександр Зубков (23 хвилини), Валерій Бондар (0 хвилин)

Динамо: Микола Шапаренко (223 хвилини), Олександр Тимчик (198 хвилин), Володимир Бражко (183 хвилини), Андрій Ярмоленко (103 хвилини), Владислав Ванат (20 хвилин), Георгій Бущан (0 хвилин)

Дніпро-1: Олександр Сваток (90 хвилин)

Полісся: Богдан Михайліченко (0 хвилин)

А ось таким було представництво української Прем’єр-ліги в нашій головній команді. Аналіз виступу збірної України залишимо експерту Олегу Федорчуку.

Оцінки за матч Україна – Бельгія: «Ми виглядали цікавіше за суперника». Федорчук підбив підсумки Євро-2024 для команди Реброва