Як Довбик дебютував у Ромі: поперечина, хитрий момент для партнера і безгольова нічия з Кальярі

Переглядів 1364
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
5 голосів
Артем Довбик, колаж: «Український футбол»
Форвард збірної України провів перший матч у новій команді. На звання найкращого бомбардира Серії А поки що не претендує. Але що з цього загалом вийшло – у матеріалі «УФ».

Де Россі довірив українському новачку майже повний поєдинок, той мав свої моменти та міг виступити в ролі асистента, але голів у тому матчі глядачі взагалі не побачили.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає як склався дебют Артема Довбика у складі Роми.

З першого туру Де Россі показує, що Довбик матиме тотальну довіру

Пічічі минулого сезону іспанської Прімери відчув на смак, що таке італійська Серія А. Артем Довбик з’явився у стартовому складі виїзного для Роми матчу проти Кальярі, де завершував свою ігрову кар’єру Дарійо Срна.

У звичній для Де Россі схемі 4-2-3-1 українець отримав місце на вістрі атаки, під ним розташовувався Лоренцо Пеллегріні, а на флангах середньої лінії діяли поляк Залевський та ще один новачок, аргентинець Суле.

Роль Артема була, в принципі, звичною і для нього і типовою для форвардів Роми останніх років (тут у них повний «метч») – зустрічати захисників Кальярі з м’ячем у пресингу (що призводило до фолів з боку нашого форварда), таранити їх, рухатися за усім периметром атаки в пошуку вільних зон, а іноді відходити і глибше – чіплятися за м’яч та скидати на партнерів, пропонувати себе та за можливості нагнітати, бути готовим завершити створений момент креативними хавами. Власне, від початку гри і чималий відрізок часу Рома саме таким чином і намагалася виходити в атаки – партнери шукали ледве не самотнього Довбика на чужій частині поля через лонгболи. Виходило так собі.

Артем Довбик, фото: ФК Рома

Довіра Артему була надана максимальна – він відіграв майже повний поєдинок. Його не замінили раніше, аби дати можливість переламати хід гри комусь з запасних форвардів, наприклад, Абрахаму, який в підсумку вийшов замість Артема, але аж на 90-й хвилині, коли було зрозуміло, що гра завершиться нульовою нічиєю. Так і сталося. 0:0 на Сардинії.

Артем влучив у поперечину і створив два моменти для Пеллегріні

Цікавий епізод стався просто на першій хвилині поєдинку. Йшов пас на Довбика в центральному колі, опорник, який опікувався Артемом, вибив м’яч з під нього, ще один пас гравця Кальярі і їхній форвард Лувумбо вийшов віч-на-віч з воротарем римлян, щоправда, не переграв його. А потім зафіксували офсайд.

У другому таймі гра більш розкрилася для Роми, почали з’являтися гострі та перспективні виходи в атаку. Зокрема незадовго після перерви Артем, перебуваючи спиною до чужих воріт, не поліз на простріл з лівого флангу від Залевського, а периферійним зором помітив в кращій позиції Пеллегріні і пропустив м’яч до нього. Однак після удару хавбека голкіпер Кальярі Скуффет здійснив сейв.

А на 80-й хвилині Дібала повозив латераля в чужому штрафному і подав на дальню стійку – Довбик виграв позицію у центрбека Матеуша В’єтески і пробив головою з близької відстані, але поцілив у поперечину.

🔥МОМЕНТ УДАРУ ДОВБИКА В ПОПЕРЕЧИНУ 🔥

Ще через пару хвилин стався інший цікавий епізод. Довбик зачепився за м’яч в центрі поля, розвивав контратаку в темп та дав змогу забігти вище двом партнерам. Сам протягнув через центральну зону і смачно пробив з пари метрів від лінії штрафного – голкіпер парирував, а Пеллегріні результативно добив. Однак гол не зарахували через перебування Лоренцо в офсайді.

Статистика Артема за матч, можливо, і не найкраща, але це не матиме значення, коли він почне забивати

Свої моменти він мав? Мав – удар з-за меж штрафного в площину і влучання в поперечину. Це показово. Не вдалося забити – не страшно, як для дебюту. Загалом за гру Довбик 27 разів торкнувся м’яча, мав xG – 0.41, двічі пробив повз, віддав 16 передач, 13 з яких були влучними (81% точних). Двічі безуспішно взяв участь в боротьбі за позицію і виграв 2 з трьох верхові єдиноборства, двічі сфолив, жодного разу не заробив фол на собі і один раз потрапив в офсайд.

Артем Довбик, фото: Getty Images

Від порталу Sofascore він отримав оцінку 6.7 балів – це другий найгірший показник серед гравців Роми спільно з Ле Фе. Від Flashscore – 6.4 бали (найнижча оцінка для гравців римлян), від Whoscored – 6.4 (друга найгірша серед «вовків»).

Довбику буде непросто, але так само після ефектного сезону було би в будь-якій іншій команді

У першому сезоні на топовому рівні у Артема пішло. Зокрема, і за допомоги креативних партнерів по Жироні він дійсно був безупинний. Але у матчах Євро-2024 можна було помітити, що суперники добре вивчили його можливості і якісно підготувалися до його нейтралізації. Будемо відвертими, в усіх трьох матчах за збірну в Німеччині Довбика просто з’їли. Він має звикати до того, що тепер так буде завжди.

Тепер він не маловідомий український форвард загалом скромної, хоч і сенсаційної Жирони, а найкращий бомбардир сезону чемпіонату Іспанії. Йому приділятимуть достатньо уваги, а подекуди, епізодично проти нього гратимуть персонально. Тиск буде шаленим. Але навіть у матчі проти Кальярі можна було звернути увагу, що така прискіпливість до персони Артема на полі однозначно залишає вільні зони партнерам і ось саме цим Де Россі має спробувати скористатися просто зараз.

Взагалі немає сумнівів, що Довбик має чимале бажання проявити себе в новій команді якнайкраще і довести усім скептикам, що той казковий сезон в Каталонії не був випадковістю. Тим більше він має для цього чудову підтримку.