«За свою репутацію перегризу горлянку кожному, хто буде її плямувати»: журналіст сайту «Український футбол» відповів Вірту

Переглядів 2030
Андрій Піскун Андрій Піскун
12 голосів
«За свою репутацію перегризу горлянку кожному, хто буде її плямувати»: журналіст сайту «Український футбол» відповів Вірту
Юрій Вірт і Андрій Піскун. Колаж: УФ
Слова експерта УПЛ ТБ Юрія Вірта зачепили редактора «УФ» Андрія Піскуна, і він вирішив прояснити ситуацію у своїй колонці. Жорсткий, але справедливий спіч нашого провідного автора.

Ви, напевно, читали на нашому сайті коментар Вірта щодо інформації про те, що він прийме команду Другої ліги – ЮКСА. «Яка ЮКСА? У мене контракт з УПЛ ТБ», – відповів тоді Юрій Миколайович. Так от, це інтерв’ю робив я. І був дуже здивований, що не мені особисто, а за моєю спиною іншому інтернет-ресурсу, Вірт заочно спростував те, що було там написано.

Проводивши моніторинг новин, я натрапив на інтерв’ю Юрія Вірта сайту Footboom1. Тренер, який зараз працює експертом на УПЛ ТБ, чомусь вирішив заперечити свій коментар, який дав мені напередодні.

Розповім трохи передісторії. 

У пресі з’явилась інформація, що Вірта можуть призначити головним тренером друголігового клубу ЮКСА. Я йому зателефонував, щоб дізнатись, чи це правда, і ось що він мені відповів:

«Яка ЮКСА, ви що? Це навіть не обговорюється. У мене контракт з УПЛ ТБ, я не маю права його розривати. Не знаю, хто таке пише».

На наступний день Вірт вирішив заперечити свої слова, давши незрозуміле інтерв’ю сайту Footboom1. 

Чому незрозуміле? Тому що інформприводу я там не бачу зовсім. 

Журналіст на початку розмови ставить досить дивне питання: 

«Інформагентства поспішили відправити вас, Юрію Миколайовичу, до клубу ЮКСА. Ви спростували перемовини з дебютантом Другої ліги, підкресливши, що «маєте контракт з УПЛ ТБ». Нічого не плутаю?!».

Вірт уже надавав відповідь на це питання сайту «Український футбол», тому який був сенс повторно його опитувати по даній темі? Це все одно що вийшов коментар, а через день запитувати людину: «А ви точно мали саме це на увазі? Ви не помилилися?»

Але відповідь Юрія Миколайовича мене взагалі шокувала.

«Ви – точні, а ось ваші колеги неправильно інтерпретували мої слова. Вчора весь день присвятив УПЛ ТБ, знаходився в студії, дивився з колегами матч Руху та ЛНЗ. Дзвінок від журналіста «Українського футболу» із запитанням про ЮКСА. Відповів, що наразі працюю на телебаченні. 

Аж потім читаю: «У Вірта контракт з УПЛ ТБ, він не має права його розривати. Я працюю експертом на телебаченні, але не маю жодних контрактних зобов'язань. У нас із керівником УПЛ ТБ є усна домовленість про співпрацю на три місяці, тобто на весняний період чемпіонату».

Тобто Вірт у відкриту звинувачує мене, що я неправильно інтерпретував його слова! Відразу відповім: я нічого не інтерпретував, а дослівно надрукував його відповідь. СЛОВО В СЛОВО! 

А такими заявами Юрій Миколайович підриває мою репутацію, яка, зауважу, на сьогоднішній день кришталево чиста. Я завжди дослівно передаю цитати моїх співбесідників. Якщо просять, то йду на зустріч і надсилаю матеріал перед публікацією їм на вичитку. 

Щоб не було ніяких зайвих запитань до мене, прикріплюю аудіо нашої розмови з Юрієм Миколайовичем

Прослухали? Ну що, я щось неправильно інтерпретував?

З Віртом у мене були завжди гарні відносини, він дав мені не одне інтерв’ю і проблем ніколи не було, аж до вчора. Я можу припустити, що Миколайович зрозумів, що неточно висловився про контракт з УПЛ ТБ, і вирішив виправити ситуацію. Може, подумав, що після такої заяви, де він категорично каже про підписаний контракт, його клуби запрошувати не будуть.  

Але ж можна було мені зателефонувати, сказати: «Так і так, я трохи неправильно висловився, давайте запишемо більш розширене інтерв’ю, де я все поясню». Вірт цього не зробив і через інший сайт спростував свої ж слова, підмочивши мою репутацію. Юрію Миколайовичу, я вас дуже поважаю, але навіщо так робити? Журналісти бувають різними, цінуйте тих, хто чесно робить свою роботу. Давайте будемо поважати один одного 🤝

Юрій Вірт. Фото: НК Верес

Тепер щодо колег. 

Мене дуже здивувало: якщо вже шановані представники журналістської професії вирішили встановити істину, то «за стандартами Бі-Бі-Сі» треба запитувати обидві сторони. А тут виходить, що колеги, які взялися встановити істину, чомусь опитали тільки співбесідника, а не інтерв’юера! Вам самим було б приємно, якби так поставилися до ваших інтерв’ю? 

В ситуації, коли ваші колеги записали Вірта, ви поспішили виступити адвокатами в однієї сторони, зовсім навіть не запитавши іншу. Корпоративна солідарність, журналістська етика? Ні, не чули! 

Я – людина мирна, але за свою репутацію перегризу горлянку кожному, хто буде її плямувати! Я багато зробив для того, щоб мої публікації були достовірними – тому читачі можуть бути спокійні, всі мої інтерв’ю:

  1. Пишуться точно зі слів співбесідників.
  2. На їхнє прохання надаються на звірку.
  3. Є рівновіддаленими, об’єктивними та чесними. 

За цим – у мене все. Всім гарного футболу, крім тих, хто проти чесної гри!

X