ЗСУ вийшли з Авдіївки: яких відомих футболістів та тренерів Україні подарувало місто-символ війни

Переглядів 4026
автор Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
9 голосів
ЗСУ вийшли з Авдіївки: яких відомих футболістів та тренерів Україні подарувало місто-символ війни
Стадіон в Авдіївці. Фото: avdeevka.city
Політичне керівництво України прийняло рішення вивести війська з Авдіївки. «УФ» згадує, що українському футболу подарувало місто, яке стало одним із символів війни.

17 лютого 2024 року, на 724 день повномасштабного вторгнення рф, політичне керівництво України прийняло вольове рішення вивести Сили оборони з міста Авдіївка, Донецької області.

У спеціальному матеріалі сайт «Український футбол» розповідає, яких футболістів, тренерів, а також команди подарувало грі мільйонів це провінційне місто, яке стало одним із символів війни.

Валентин Сапронов

Народився 23 січня 1932 року. Протягом ігрової кар’єри із 1952 по 1963 рр. на позиції нападника захищав кольори донецького Шахтаря. У 270 матчах відзначився 49 голами та допоміг команді тричі вийти у фінал Кубка СРСР, два з яких у 1961 та 1962 роках Шахтар виграв.

Після завершення кар’єри працював асистентом тренера в Шахтарі (1966-1967 рр.), а також головним тренером в команді Угольок з Мирнограда (1968 р.) та донецькому Локомотиві (1969 р., 1971-1972 рр.). Пішов з життя Валентин Гаврилович 17 травня 2019 року.

Олександр Мартюк

Народився 24 липня 1972 року. З 1989 по 1996 рр. на позиції півзахисника захищав кольори донецького Шахтаря із яким у сезоні 1994/95 виграв Кубок України. Також протягом ігрової кар’єри в Україні він виступав за Торпедо (Запоріжжя), Металург (Донецьк), Машинобудівник (Дружківка) Кривбас та кам’янську Сталь. До війни пограв за ряд клубів з рф.

Вже під час тренерської діяльності у 2019 році на посаді асистента тренера ФК Суми був визнаний винним в організації договірних матчів, за що отримав п’ять років дискваліфікації та ще п’ять років умовно (із випробувальним терміном два роки).

Олексій Полянський

Народився 12 квітня 1986 року. Ім’я собі зробив у донецькому Металурзі, звідки у січні 2007 року перебрався до Шахтаря. Через непорозуміння із Мірчею Луческу Полянський за дев’ять років, які був гравцем «гірників», шість разів здавався в оренду в Зорю, Говерлу, Металіст та тричі Маріуполь. Попри усі складнощі, із Шахтарем хавбек виграв УПЛ, Кубок та Суперкубок України, а також Кубок УЄФА.

Після завершення ігрової кар’єри Полянський із 2018 по 2021 рр. працював у системі Минаю.

Про рідну Авдіївку, проблеми в Шахтарі, свої злети та падіння Полянський дав велике інтерв’ю сайту «Український футбол», яке стало справжнім хітом та увійшло у топ-10 публікацій ресурсу за 2023 рік.

Олександр Філіппов

Народився 23 жовтня 1992 року. Чинний форвард Дніпра-1 дебютував на вищому рівні у складі київського Арсеналу. Після розформування «канонірів» поневірявся у Маріуполі, Нікополі, краматорському Авангарді, після чого нарешті знайшов себе у Десні Олександра Рябоконя.

У період із 2016 по 2020 рр. Філіппов у 125 матчах за Десну забив 47 голів та віддав 11 асистів, допоміг команді вийти в УПЛ та ледве не затягнув на п’єдестал. Такі успіхи не залишилися непомітним навіть у Європі, і Філіппов отримав шанс спробувати власні сили у складах Сент-Трюйдена та Риги.

Про тріумфальне повернення в Україну, Дніпро-1 Юрія Максимова та ставлення до війни Філіппов дав інтерв’ю сайту «Український футбол», яке вже зібрало більше півтори сотні тисяч переглядів. У попередніх бесідах із нападником, зокрема, ми не раз торкалися теми Авдіївки.

Володимир Грачов

Вихованець донецького Шахтаря народився 24 грудня 1997 року. Відомим на усю Україну став після того, як у День незалежності 2015 року був затриманий у Києві в нетверезому стані разом зі своїми одноклубниками Олегом Гладченком та Ярославом Фурсовим. Саме тоді прозвучала вже легендарна фраза: «Дзвони Рінату».

Той скандал не поставив хрест на кар’єрі Грачова, і він продовжив грати, хоча примудрився заплямувати свою репутацію ще й переходом у московський Велес у 2020 році. Нині Володимир грає за вінницьку Ниву в Другій лізі – там пережив важку травму, та попри це є одним із найкращих у дивізіоні на місці флангового захисника.

ФК Коксохімік

В історії Авдіївки не було команд, які б виступали на професійному рівні. Серед аматорських колективів яскравий слід залишив ФК Коксохімік, який у 1998 році став чемпіоном Донецької області у загальному заліку.

Бонус

Серед багатьох героїв інтерв’ю сайту «Український футбол» також не чужою Авдіївка є й для уродженця Куп’янська Харківської області, колишнього нападника Олександрії Віталія Пономаря.

Він розповів, що в Авдіївці народилася його дружина, а її батьки якийсь час знаходилися у місті попри небезпеку. Тож рекомендуємо вашій увазі цю відверту бесіду, яка також вже знайшла свій відгук серед наших читачів.