Порту з перших хвилин зрозумів, як йому потрібно перемагати: португальське ЗМІ назвало героя гри з Шахтарем

Переглядів 3677
Сержіу Консейсау. Фото: ФК Шахтар
Головний тренер Порту Сержіу Консейсау виграв вирішальний матч у груповому етапі Ліги чемпіонів завдяки тому, що скрупульозно вивчав свого суперника – донецького Шахтаря (5:3).

Якщо і є якась характеристика, яка найкраще визначає португальського тренера, то це те, що він суворо готується до гри і вивчає суперника. Сержіу Консейсау – один із найкращих прикладів цього, тренер, який реалізує себе не через свій імідж, а через свою пристрасть до гри і повну віддачу своїх навичок команді, якою він керує.

Саме завдяки цій компетентності футбольний клуб Порту з перших хвилин зрозумів, як йому потрібно перемагати в грі проти Шахтаря. Непереборний тиск на команду, яка має схему гри, з якої не може вибратися.

Українці грають від свого штрафного майданчика, з м'ячем у ногах, волаючи до суперника і шукаючи швидкі виходи на вільний простір.

Порту пресингував вп'ятьох поблизу штрафного майданчика суперника, викликаючи загальну паніку і смертельну колективну дезорієнтацію. При цьому їм вдалося зробити фінал, про який говорив їхній тренер, легким. Фінал, який наразі забезпечує Порту почесне звання єдиної португальської команди, що вийшла в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Не зазнавши справжніх потрясінь, Порту все ж зміг спростити собі завдання. Вони пропустили три голи. Перший – у дивній ситуації, коли половина команди зупинилася за необґрунтованим і хибним сигналом помічника судді; другий – унаслідок випадкового голу Еустакіо; третій – після дурної втрати м'яча Груїчем.

Можливо, для гравців Порту це був незвичний і дивний спосіб висловити свою солідарність з українським народом, але кожен, хто знає Сержіу Консейсау, розуміє, що він би закипів від злості на всі ці моменти помилок у грі найвищого рівня і найбільшої відповідальності.

За інших обставин, треба сказати, це могло б стати катастрофою. Але не в цій грі, де Порту так добре знав, як бути сонячною командою, з чудовими періодами змагальної зрілості, вміючи утримувати перевагу і контролювати гру, чергуючи безпеку володіння м'ячем на половині поля суперника з моментами вибухових атак, значною мірою заснованих на швидкості та креативності Галену й чудовій артикуляції двох найпросунутіших гравців, Еванілсона і Таремі.

Забити п'ять м'ячів у найбільшому європейському футбольному турнірі – завжди видатне досягнення. Ще більш вражаючим є усвідомлення того, що якби знадобилося більше голів, Порту забив би їх.

Зрештою, крім результату, це була демонстрація повної переваги, яка дала можливість скинути оберти і почати думати про наступну гру чемпіонату, проти Спортінга. Це явне свідчення того, що команда перебуває в хорошому фізичному і психологічному стані і що вона, як і раніше, є найнадійнішим представником Португалії в європейському футболі.

Справа не тільки в індивідуальному класі гравців, а й у конкурентній боротьбі, що ґрунтується на сильній особистості та постійній жадобі перемоги, яка заявляє про себе незалежно від рівня суперника.

Це правда, що в Порту немає команди світового класу, як це було колись. Тому є ігри та суперники, проти яких не вдається замаскувати деякі моменти. Однак, незважаючи на недоліки та переваги, ця команда підтримує статус впевненості в якості бренду.

Цілком справедливо, що вони знову опинилися серед 16 найкращих команд Європи. Багато хто скаже, що ця кваліфікація була очікуваною. Порту мав бути кращим за Антверпен і Шахтар, які не можуть не страждати від того, що представляють воюючу країну. Але правда в тому, що команда виконала свої завдання і дійшла до кінця групового етапу з тими ж очками, що й Барселона. А це вже чималий подвиг.