Вісім м’ячів, дубль і автогол: Порту у феєричному матчі вибив Шахтар з Ліги чемпіонів

Переглядів 3404
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
Порту – Шахтар. Фото: Getty Images
У матчі шостого туру групового етапу Ліги чемпіонів Порту приймав Шахтар. Команда Сержіу Консейсау святкувала перемогу над підопічними Маріно Пушича (5:3).

У середу, 13 грудня, Порту приймав Шахтар в заключному матчі групового етапу Ліги чемпіонів 2023/2024.

Саме у цій грі вирішувалась доля путівки до наступного раунду турніру: українській команді була необхідна лише перемога, португальців влаштовувала і нічия.

Рахунок у матчі було відкрито вже на дев'ятій хвилині гри. Еванілсон скористався хаосом у штрафному майданчику Шахтаря та скинув м'яч на Галену, який відправив його у порожні ворота.

Донеччанам вдалося зрівняти рахунок через 20 хвилин. Лайнсмен помилково зафіксував офсайд в Олександра Зубкова, який виконав гольову передачу на Данилу Сікана. Після перевірки голу системою VAR взяття воріт було зараховано.

Однак радість гравців команди Маріно Пушича тривала недовго. Вже на 43-й хвилині той таки Галену завдав одночасно точний та потужний удар у ближній кут воріт Дмитра Різника, який не зумів піймати м'яч.

Відео голів феєричного поєдинку Порту – Шахтар

На 62-й хвилині гри Галену знову відзначився, але на цього разу результативною передачею. Бразилець скористався обрізною передачею Георгія Судакова та виконав передачу на Мехді Таремі, який поцілив у ближній кут воріт донеччан.

Завдяки автоголу Стівена Еустакіо, що вразив власні ворота після прострілу з лівого флангу від Сікана. Однак вже за три хвилини 40-річний Пепе відзначився у воротах Різника після подачі з кутового, повернувши Порту фору у два голи.

Син головного тренера Порту 20-річний Франсішку Консейсау довів рахунок до розгромного на 82-й хвилині гри. Молодий нападник скористався помилкою Валерія Бондаря та відзначився забитим голом відразу після виходу на заміну.

На 88-й хвилині гри Егіналду, який дві хвилини тому змінив Зубкова, відквитав один гол, завдавши влучного пострілу у дальній кут воріт Діогу Кошти. Цей гол став дебютним для бразильця за Шахтар.

Фінальний свисток головного арбітра Іштвана Ковача зафіксував поразку донецької команди на «Ештадіу ду Драгау».

Ліга чемпіонів. Шостий тур

Порту – Шахтар – 5:3 (2:1)

Голи: Галену, 9, 43, Таремі, 62, Пепе, 76, Консейсау, 82 – Сікан, 29, Еустакіо, 73 (автогол), Егіналду, 88

• Нагадаємо, що перший матч цих команд завершився поразкою Шахтаря з рахунком 1:3.
  • Барселона та Порту кваліфікувалися до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів з першої та другої сходинки відповідно.
  • Шахтар посів третє місце, що дає путівку до стикових матчів Ліги Європи, Антверпен з трьома балами зайняв останню позицію.
  • Жеребкування стикових матчів Ліги Європи та 1/8 фіналу Ліги чемпіонів відбудеться у понеділок, 18 грудня.