Реал виграв Лігу чемпіонів сезону 2023/24: Лунін з лави для запасних спостерігав за тріумфом мадридців

Переглядів 6080
10 голосів
Даніель Карвахаль. Фото: Google
Мадридський Реал у фіналі ЛЧ переграв Боруссію з Дортмунда (2:0) та виграв свій 15-й Кубок чемпіонів. Героями королівського клубу стали Даніель Карвахаль та Віні Жуніор. Український воротар вершкових Андрій Лунін всю гру провів на лаві для запасних.

Перший тайм поєдинку в Лондоні, не дивлячись на передматчеві розклади букмекерів та яскравоатакуючий футбол у виконанні обох команд, голами не потішив.

Хоча, два просто вбивчі моменти мала Боруссія: спершу вихід тет-а-тет з Тібо Куртуа не реалізував Карім Адеємі, а згодом, лише стійка воріт врятувала бельгійського стража воріт від першого пропущеного голу в сезоні.

Єдине, чим запам’ятався Реал за перші 45 хвилин – невиправданий фол Вінісіуса Жуніора проти воротаря Боруссії Грегора Кобеля: бразилець надто вже запресингував швейцарця, ледь не завдавши йому травми і дістав за це жовту картку.

Розчарований відсутністю голів був і абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкому дивізіоні Олександр Усик. Оператори впізнали українця з-поміж десятків тисяч глядачів на «Вемблі», хоч він і був у бейзболці.

▶️  Відео всіх найнебезпечніших моментів першого тайму у матчі Боруссія Д – Реал дивіться за ПОСИЛАННЯМ

Тайм номер два активніше розпочав вже Реал. Вершкові на 49-й хвилині нарешті мали і свій розкішний шанс: співвітчизників ледь не покарав ударом зі штрафного німець Тоні Кроос, але Кобель зробив дуже класний сейв та врятував Боруссію.

А на 69-му оберті хвилинної стрілки команду Едіна Терзича врятувало лише те, що у Джуда Беллінгема зріст лише 186 см, а не бодай 188, бо англійцю не висталило дійсно пари сантиметрів щоб замкнути навіс від Вінісіуса. Кобель вже був відіграний.

Та зрештою кількість моментів Реала трансформувалася у якість, тобто гол, після того, як Даніель Карвахаль замкнув навіс від кутового прапорця від Крооса.

▶️  Відео голу Даніеля Карвахаля дивіться за ПОСИЛАННЯМ

Добив же Боруссію, остаточно поховавши шансі німців на камбем, неперевершений цього вечора Віні Жуніор. Бразилець скористався розкішним пасом від Беллінгема, який підловив на грубій помилці Іана Матсена, та холоднокровно розстріляв Кобеля.

▶️  Відео голу Вінісіуса Жуніора дивіться за ПОСИЛАННЯМ

Ледь не відновив інтригу Фуллькруг, але гол Нікласа скасували через його явне положення поза грою.

Дива не сталося. Реал, який провів розкішний сезон у Ла Лізі, завершив його тріумфом і у Лізі Чемпіонів.

Ліга чемпіонів. Фінал сезону 2023/24 років.

Боруссія (Дортмунд, Німеччина) – Реал (Мадрид, Іспанія) 2:0 (0:0)

ГолИ: Карвахаль, 74, Вінісіус Жуніор, 83.

• Український воротар Реала Андрій Лунін у нинішньому сезоні відіграв за вершкових у 31 матч в усіх офіційних турнірах: 32 пропущені голи, 12 поєдинків «на нуль».
  • Головний конкурент українця Тібо Куртуа у сезоні 2023/24 рр., мав ігрову практику в п’яти поєдинках: жодного пропущеного голу.