«А чому не Мілевський, а чому не Селезньов?»: тренери оцінили можливий виклик Коноплянки в збірну України

Переглядів 137673
Артем Жилінський
Артем Жилінський
12 голосів
«А чому не Мілевський, а чому не Селезньов?»: тренери оцінили можливий виклик Коноплянки в збірну України
Євген Коноплянка. Фото: УЄФА
Відомі тренери Олег Федорчук та Юрій Гура в ексклюзивному інтерв’ю для «УФ» відреагували на чутки стосовно виклику в збірну України вікового вінгера Краковії Євгена Коноплянки.

Євген Коноплянка — культовий гравець для збірної України. Свого часу, він та Андрій Ярмоленко вважалися найперспективнішими українцями, які повинні були проявити себе в європейських чемпіонатах. Також на Коноплянку розраховували, як на лідера атакувальної ланки збірної. За синьо-жовтих Євген провів 86 матчів, у яких забив 21 м’яч та віддав 15 результативних передач. Цікаво, що востаннє українець з’являвся на полі за національну команду аж в 2020 році у домашньому матчі проти Швейцарії (2:1).

Однак напередодні стартових матчів відбору до Євро-2024 з’явилася інформація, що майбутній тренерський штаб планує викликати Коноплянку на гру проти Англії на стадіоні «Вемблі». Сайт «Український футбол» поцікавився думкою в Олега Федорчука (екс-наставник Таврії) та Юрія Гури (екс-наставник Олександрії) стосовно користі сучасного Євгена для збірної. 

«Наш футбол знаходиться не на найвищому рівні, а ми ще і Коноплянку повертаємо»

– Як ви ставитеся до чуток, що Коноплянка може потрапити в заявку збірної України на найближчий матч відбору до Євро проти Англії?

Олег Федорчук: Для мене це – інформаційний шок. Я завжди вважав, що збірна – це найкращі гравці в країні на своїх позиціях.  Це не збірна знайомих, друзів та федерації, а найкращих гравців. Я вважаю, що Коноплянці можуть дати можливість гарно закінчити в національній збірній, як це було з Тимощуком на Євро-2016 у Франції.

Але Євген ніколи не був лідером збірної, він не грав провідну роль в команді. Звичайно він гарний футболіст, але не більше. Також Євген зник з футбольних радарів і вболівальники не можуть до кінця зрозуміти, що це за футболіст.

Ці чутки говорять про те, що ми принижуємо наш рівень футболу. Він і так знаходиться не на найвищому рівні, а ми ще і Коноплянку повертаємо. Збірна повинна подавати приклад. Для мене збірна — пік професіоналізму. Весь персонал повинен відповідати рівню збірній. Що ми можемо вимагати від наших клубів, коли такі чутки ходять довкола головної команди країни. Я ставлюся негативно до таких перспектив та повернень.

Олег Федорчук. Фото: Google

Юрій Гура: Це таке питання (сміється, ‒ прим. «УФ»). Я вважаю, що він дуже досвідчений футболіст, але яка буде зараз допомога від нього. У нашій збірні є футболісти набагато сильніші ніж Женя в його теперішній формі.

«Тренер – юнак, який ніколи не тренував професійну команду, одразу стає найкращим тренером усіх часів та народів»

– Чи вірите ви в те, що цей варіант взагалі може стати реальним?

Олег Федорчук: Після скандалів, після не прогнозованих призначень та звільнень… Чого вартує той факт, що після виграного Чемпіонату світу Петраков не очолив молодіжку, а цей пост опинився у Ротаня. Чому не залишили Петракова, якщо асоціація казала, що він справляється? Тому я вже не здивуюся, якщо і Коноплянка повернеться. На фоні корупційних та політичних скандалів навколо асоціації – в це можна повірити. 

Я б хотів, щоб це все припинилося та виходило на конструктивний рівень. Війна та обставини в країні повинні робити людей відповідальнішими. А ось ці образи, скандали, яким вже понад десять років, повинні зникати. 

Тренер – юнак, без образ, просто людина, яка ніколи не тренувала професійну команду, одразу стає найкращим тренером усіх часів та народів. Три посади. Це – світовий рекорд. Головний тренер в клубі, молодіжці та збірній. Це взагалі як? Це можуть дозволити собі лише карликові збірні, у яких немає кадрів. 

А чому не Мілевський, а чому не Селезньов? У них такий самий рівень, як і у Коноплянки. Якщо вже ми чудимо, то потрібно чудити на повну. Можливо, я дуже різкий, але мені набридла ця недосказанність. Коли людина безбарвна – не чорна, не біла, а сіра, то мені таке не подобається. Час настав називати все своїми іменами. Я вважаю, що варто серйозно готуватися до матчу проти Англії. Якщо не хочете, то рийте окопи. Можливо, це звучить жорстко, але це вже набридло.

Юрій Гура: Якщо чесно, мені складно уявити, що такий варіант стане реальним. Я сподіваюся, що це чутки та не більше цього.

«Гравці Шахтаря, які чудово виглядали у протистоянні з Ренном – не потрібні, а Коноплянка – потрібен»

– Можливо, збірній зараз не вистачає певних якостей, що виникла потреба в Коноплянці?

Олег Федорчук: Євген і в найкращих кондиціях не відігравав ключової ролі. Включаємо логіку. Цей футболіст не потрапляв у ротацію в Шахтарі. Тобто гравці Шахтаря, які чудово виглядали у протистоянні з Ренном – не потрібні, а Коноплянка, який маже там не грав – потрібен. Абсурд. Ось він в останньому матчі асист віддав. За це потрібно викликати у збірну?

Якби Коноплянці було б 17 років і він віддав два асисти, тоді я б зрозумів. Виклик в збірну це допінг та стимул для будь-якого гравця.  Ось викликали Судакова та Криськіва, так вони від цього отримають капіталізацію, спогади та емоції. Це запам’ятається на все життя і людина буде прогресувати, тим паче якщо матч на легендарному «Вемблі».  Якби Євген бив якісь рекорди та мав особливі досягнення, то я б зрозумів, а так він – простий футболіст. 

Якщо чесно, то навіть чутки про цей виклик мене засмучують. Можливо, англійська федерація запустила цю інформацію для дестабілізації (сміється, ‒ прим. «УФ»).

Фото: ФК Шахтар

Юрій Гура: Я вважаю, що я не та людина, яка може відповісти на це запитання, адже є головний тренер збірної, який планує для чогось викликати Коноплянку.

«Це як порівнювати «Мерседес» та «Славуту»

– Зможе Коноплянка нав’язати конкуренцію Мудрику та Зубкову?

Олег Федорчук: Це як порівнювати «Мерседес» та «Славуту». Навіть у свої найкращі часи в нього не було б шансів.

Юрій Гура: От я цього і не розумію. В нас є молоді конкуренти на лівому фланзі. Мудрик та Зубков зараз допоможуть набагато більше збірній ніж Коноплянка. Також є Криськів, який себе гарно проявив у матчі проти Ренну. У нас є молодь, яку потрібно та варто розвивати.

Юрій Гура. Фото: ФК Олександрія

«Зіграти на «Вемблі» в Англії – мрія для футболіста»

– Як ви ставитеся до такого явища, як виклик вікових футболістів у збірну? 

Олег Федорчук: Повинна бути повага до людських досягнень та праці. Для цього існують виставкові матчі в кінці сезону. Ось закінчився чемпіонат і футболіст отримує шанс зіграти прощальний матч. Але такий шанс отримують лише зірки, а у нас таких одиниці. А зараз не той період, нам потрібно готуватися до старту відбіркового циклу. Потрібно перевірити гравців, а це не жарти якісь. Тим паче такий іменитий суперник, а ми з такими часто не граємо. 

Зіграти на «Вемблі» в Англії – мрія для футболіста, а ми знаємо, як там ставляться до футболу, це – культ. А зараз до нас привернуто багато уваги і ми не можемо упустити шанс заявити про себе. Я не розумію, як можна в таких матчах не давати шансу молодим футболістам.

Юрій Гура: А хіба в нас все так погано в збірній Україні, що потрібно викликати ветеранів та вікових футболістів? У нас гарний підбір виконавців, тому ми не потребуємо зараз таких футболістів, як Коноплянка.

«Він повернеться в збірну в якості тренера»

– Чи можливий такий варіант, що Коноплянка не єдиний ветеран, який повернеться в збірну? Той самий Ракицький має шанси опинитися в головній команді країни?

Олег Федорчук: Хіба що в якості тренера (сміється, ‒ прим. «УФ»). Для цього йому потрібно зробити справжній подвиг. Звичайно це може статися, але потрібно постійно доводити, що ти гідний цього виклику. На мою думку, окрім праці та результату ніяких інших шляхів немає. В наш час не можна зайвий раз засмучувати людей такими викликами в збірну.

Юрій Гура: Чесно кажучи, я взагалі не розумію та не бачу сенсу у виклику ось таких футболістів. Навіщо нам повертати людей, які мають мало ігрової практики. В нас футболісти за кордоном виступають і грають в кожному матчі. Для чого?