Аналіз гри Німеччина – Україна від тренерів клубів УПЛ: Дулуб і Шандрук назвали найкращих у команді Реброва

Переглядів 3679
Андрій Піскун Андрій Піскун
8 голосів
Аналіз гри Німеччина – Україна від тренерів клубів УПЛ: Дулуб і Шандрук назвали найкращих у команді Реброва
Колаж: «Український футбол‎»
Головні тренери клубів УПЛ, Олег Дулуб (ЛНЗ) і Олег Шандрук (Верес) ексклюзивно для «УФ» поділились враженнями від гри збірної України проти Німеччини.

Збірна України розпочала підготовку до Євро-2024 товариським матчем із господарями турніру Німеччиною. У Нюрнберзі команда Сергія Реброва розписала нульову нічию з Бундестім та вже готується на контрольну гру із Польщею. 

Сайт «Український футбол» зробив аналіз гри Німеччина – Україна разом із головним тренером ЛНЗ Олегом ДУЛУБОМ та наставником Вереса Олегом ШАНДРУКОМ.

«Німеччина дуже грамотно діяла в захисті, два їхні центрбеки брали нападника в бутерброд»

– Ваші враження від матчу?

ДУЛУБ: Це була трошки нетовариська гра. Я бачив в обох команд величезне бажання перемогти. Стратегії були різні, але вони відображали тенденції світового футболу. Усі грали на великих швидкостях.

ШАНДРУК: Насправді гра була непоганою, адже Україна грала проти топ-команди. Мені сподобалось. Наша команда дуже добре зіграла в тактичному плані, хоч більшу частину матчу була без м’яча, але, напевно, так і планувалось.

Олег Дулуб. Фото: ЛНЗ

– Перевага Німеччини у володінні м'ячем на початку зустрічі доходила до 85%, в підсумку склала щось біля 57-43%. Як вам гра України без м'яча?

ДУЛУБ: Двояке враження. Насамперед мені сподобалася хороша компактність. Єдине, що в нас не виходило – це швидкі переходи з оборони в атаку, тому що Німеччина дуже грамотно діяла в захисті, два їхні центрбеки брали нападника в бутерброд. Тому перша передача не доходила, були обрізки у Мудрика, Зінченка, і виникали небезпеки біля воріт України. 

ШАНДРУК: Це була дуже важлива фаза гри й Україна змогла витерпіти. Можливо, деколи ми грали занадто низько, але сучасний футбол інколи змушує це робити.

– Чи здивувалися ви схемі України з трьома центральними захисниками?

ДУЛУБ: Зовсім не здивувався. Якщо брати загалом, то це один із варіантів гри на Євро. Якщо мені не зраджує пам'ять, Ребров у 2017 році застосовував схему з трьома центральними в Динамо, і це в нього досить непогано виходило.

Це дуже недооцінена система гри. Вона не оборонна, як багато хто думає, а за наявності класних крайніх захисників атакувального плану вона може перетвориться на ультраатакувальну.

ШАНДРУК: Навряд чи сьогодні можна когось чимось здивувати. Багато клубів и збірних практикують різні схеми під суперника. Україна грала з трьома центральними захисниками, щоб збити атакувальний потенціал суперника. Ми використовували наші швидкі фланги із Циганковим та Мудриком.

– Що скажете про Зінченка і Коноплю на флангах?

ДУЛУБ: Досить цікаве рішення від Реброва. Я багато чого для себе відкрив. Зінченко і Конопля – це свого роду асиметричні крайні захисники. Конопля бере більше участі в атаках або займав широку точку, а Зінченко зміщувався в центр і грав опорного. Я взагалі вперше побачив таке застосування лінійного захисника. 

ШАНДРУК: Ця позиція не є новою для Зінченка. Він займався своїми функціями. У захисті був латералем і давав об’єм у фазі атаки, багато побудов йшло саме через нього.

«Що б хто не говорив, але Зінченко – це один із лідерів збірної України»

– Чи були для вас сюрпризи щодо стартового складу?

ДУЛУБ: Я думав, Довбик гратиме центрального нападника зі старту. Це єдине, що здивувало. Але, напевно, позначилася втома від сезону і йому просто дали відпочити. Його відсутність, як і Судакова, стала однією з причин, що в України не виходила гра в атаці. Порушилися зв'язки Циганков-Довбик, Мудрик-Судаков.

ШАНДРУК: Всі гравці у збірній заслуговують грати. Але, думаю, Сергій Станіславович ще проводить деякі експерименти. Мені дуже сподобався Сваток у трійці центральних захисників, він зіграв дуже якісно. Він виглядав досить непогано у зв’язці із Матвієнком і Забарним, який грає у топ-чемпіонаті.

– Як ви думаєте, цей склад ми можемо побачити на Євро?

ДУЛУБ: Це залежатиме від суперника і стану гравців. В України зараз дуже великий потенціал за гравцями і можливі різні системи гри – 4-3-3, 4-2-3-1 і 3-5-2. 

ШАНДРУК: Я думаю, проти Німеччини грав більше експериментальний склад. Зміни ще будуть. Довбик і Судаков були на заміні, а це основні гравці збірної. Той же Бражко провів чудовий весняний відрізок за Динамо. Тренерському штабу доведеться поламати голову, щоб знайти оптимальне рішення. 

Олег Шандрук. Фото: Верес

– Цікаво почути вашу думку про ветеранів, виходячи з учорашнього матчу. Степаненко і Ярмоленко ще здатні посилити збірну України на Євро?

ДУЛУБ: У будь-якій команді найголовніше – це не тактика, фітнес і техніка, а атмосфера в роздягальні. З цієї позиції Степаненко і Ярмоленко – незамінні гравці. Якщо брати ігровий аспект, то вони все ще можуть принести велику користь команді.

Те, як Степаненко руйнує і керує гравцями – це безцінно. А Ярмоленко може забивати вирішальні голи і в нього є вміння притримати м'яч, що він показав у матчі з Німеччиною, коли Україна була під пресингом.

ШАНДРУК: Степаненко проти Німеччини виглядав дуже добре. Я думаю, він сам відчуває, що ще може багато дати збірній. Ярмоленко також вийшов досить якісно і мав момент. Плюс у нього видно бажання грати за збірну.

– Кого ви бачите лідером цієї збірної України на полі?

ДУЛУБ: Щоб хто не говорив, але Зінченко – це один із лідерів.  Також я сподіваюся, що гратимуть Судаков, Ярмоленко. Можливо, Мудрик по-іншому розкриється. Той же Довбик має стати лідером, 24 голи в Ла Лізі просто так не забиваються. 

Чемпіонати світу та Європи цікаві тим, що запасні гравці в перших матчах зрештою стають надалі зірками з різних причин. Тож нема причин вважати, що в командах лідери – це сталі гравці, будуть виходити на перший план і інші футболісти.

ШАНДРУК: Це гравці, які є провідними у клубах з топ-чемпіонатів, насамперед – Циганков, Довбик, Забарний. Вони є лідерами, можливо, не за віком, а за розумінням гри. 

«Мудрика досі пригнічує його сума трансферу. Усі від нього багато хочуть, наче він надлюдина»

– Що скажете про Мудрика? Одразу згадується його прохід у першому таймі, коли він не віддав на Яремчука в хорошій позиції, а пробив сам, але удар не вийшов.

ДУЛУБ: Двояке враження. Мені здається, Мудрика досі пригнічує його сума трансферу. Усі від нього багато хочуть, наче він надлюдина. Але він дуже молодий і ще не сформований футболіст, який має феноменальну швидкість і харизму. Якщо він потрапить у сприятливі умови в Челсі, то може вирости в класного гравця.

Вчорашній момент? Більш досвідчений гравець, як Ярмоленко, віддав би Яремчуку на порожні ворота. Мудрику просто не вистачило досвіду, щоб розібратися в моменті.

Михайло Мудрик. Фото: УАФ

ШАНДРУК: Від Михайла давно чекають правильних рішень і вдалих передач. У збірній і Челсі від нього хочуть більшої результативності. Але нам потрібно набратися терпіння, потенціал у Мудрика дуже серйозний. Це точно дуже сильний гравець для нашої збірної.

– Трубін проти Німеччини видав феноменальний матч, але сьогодні до збірної вже приїхав Лунін, який більшу частину сезону був основним у Реалі. Хто буде номером 1 у національній команді?

ДУЛУБ: На мій погляд, це два воротарі приблизно рівного класу. Думаю, Ребров прийматиме рішення безпосередньо перед конкретним матчем, радячись із тренерським штабом. 

Хто більше мені імпонує? Трубін, але це моя суб'єктивна думка. Україна зараз грає через контроль м'яча, тому що в команді багато представників Шахтаря, а Трубін ногами грає краще, ніж Лунін. На лінії вони приблизно рівні. Проти Німеччини Трубін усе відбив і не припустився жодної помилки за колосального тиску.

ШАНДРУК: Тут тренеру доведеться поламати голову і, можливо, вгадати. Тренерська інтуїція повинна підказати Сергію Станіславовичу правильний вибір. Лунін і Трубін – це два топових воротаря.

«Якщо Ребров знайде баланс між ветеранами і молоддю, то збірна України може далеко зайти на Євро»

– Кому віддасте нагороду «Лев матчу»?

ДУЛУБ: Це буде Степаненко. Проти Німеччини він виглядав солідно в плані руйнування, керував партнерами, підказував їм. Наразі він один із лідерів збірної.

ШАНДРУК: «Лева матчу» віддам Трубіну. Ми багато оборонялися і гравці відчували, що позаду них є спокій та порядок. Впевненість Трубіна передавалась і захисникам.

– Чи були в збірній України гравці, які випадали в матчі проти Німеччини?

ДУЛУБ: Єдиний, хто трохи випадав із гри – це Мудрик. Від нього завжди багато очікуєш, але вчора він не доводив контратаки до останньої передачі. Також він втрачав м'яча на своїй половині поля. Гравці такого калібру не мають права припускатися таких помилок. 

Шапаренко точно не випадав, просто він зіграв нижче очікуваного, тому що в заключних турах УПЛ – це був топовий гравець. Можливо, у матчі проти Німеччини він потрапив під тиск, до якого не звик у матчах чемпіонату України.

ШАНДРУК: В цілому команда зіграла непогано і рівно. Не було таких гравців, які випадали.

Можливо, у Шапаренка були певні хвилювання, але було видно, що він дуже старався. Він робив багато бігової роботи і в обороні, і в атаці. Я позитивно оцінюю його гру. 

– Чого чекаєте від товариського матчу України проти Польщі?

ДУЛУБ: Буде цікавий матч. Думаю, проти поляків Україна зіграє в чотири захисники. Склад буде оптимальніший і ближчий до того, що ми побачимо не Євро.

ШАНДРУК: У матчі з Польщею нам потрібна перемога. Збірній України потрібен позитивний імпульс перед Євро-2024. 

Сергій Ребров. Фото:  УАФ

– Як далеко збірна України може зайти на Євро-2024 з нашою золотою молоддю на чолі з Сергієм Ребровим?

ДУЛУБ: Ребров – дуже хороший тренер із великим досвідом і великими амбіціями. Склад в України також дуже хороший. Проти Німеччини виходили на заміну футболісти основи. У команди є два склади. 

Якщо Сергій Станіславович знайде баланс між ветеранами і молоддю, то збірна України може далеко зайти на Євро. У цієї команди є все: і вміння контролювати гру, і варіювати різними системами, є швидкісні гравці на флангах і фінішери. Вихід із групи – це мінімум для цієї збірної України.

ШАНДРУК: Ми можемо дуже далеко зайти на Євро. Все буде залежати від психології і вдачі, які дуже важливі у кубкових матчах. Якщо все складеться на нашу користь і кожен зіграє свою найкращу гру до і до півфіналу можемо пробитись. Потенціал у нашої команди дуже високий.