«Деякі клуби не розуміли, чому Степанюк обрав нас»: спортдир Вереса Габовда – про трансферну кампанію народного клубу

Переглядів 2571
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
11 голосів
«Деякі клуби не розуміли, чому Степанюк обрав нас»: спортдир Вереса Габовда – про трансферну кампанію народного клубу
Спортивний директор Вереса Юрій Габовда ексклюзивно для «УФ» розповів про останні новини з табору народного клубу, зокрема деталі гучного трансферу Руслана Степанюка.

Верес першим в літнє міжсезоння зробив гучний за мірками УПЛ трансфер, вигравши боротьбу за екс-нападника Ворскли Руслана Степанюка, для якого це друге пришестя в Рівне.

Цим переходом у Рівному роблять заявку на те, що команда більше не хоче боротися за виживання, а для цього необхідні футболісти, які робитимуть на полі різницю.

Спортивний директор Вереса Юрій Габовда в ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» розповів про:

  • епопею з трансфером Степанюка
  • специфіку роботи спортивного директора клубу УПЛ
  • остаточне прощання з футболом та ін.

«Шандрук позбудеться приставки в.о. після здобуття ліцензії PRO»

– Пане Юрію, яка кадрова ситуація зараз в команді? Хто може піти слідом за Шестаковим, Баланом та Курком?

– З кимось прощаємось, когось підписуємо. Кадрова робота ведеться дуже велика. Навіть зараз знайшов час для інтерв'ю, хоча телефон просто розривається.

Ця робота велася ще по ходу чемпіонату, щоб одразу розпочати перемовини з тими чи іншими гравцями. Селекція – ніколи не закінчується. Закривається зимове вікно і ти вже починаєш планувати літо, які позиції треба закрити.

– Якщо послухати інсайди, вашим новим форвардом цікавилося чи не півтора десятки клубів. Верес, здавалось би, зробив неможливе, вигравши конкуренцію за Степанюка...

– Це було нелегко. Робота велася протягом півроку. Я радий, що історія з Русланом так завершилась. Невдовзі ми анонсуємо ще одне підписання.

Фото: НК Верес

– Йдеться про повернення Гончаренка?

– Скоро все дізнаєтеся. Можу сказати, що підписання ще точно будуть.

– Повертаючись до теми Степанюка, хто з вами конкурував за можливість запросити Руслана до себе?

– Конкурували з Металістом 1925, Чорноморцем, Олександрією, Рухом. Карпати також цікавилися. Після його трансферу колеги-спортдиректори з нерозумінням зустріли цю новину, чому він обрав саме Верес.

– Ви буквально зняли з язика наступне питання. Кажуть, що Верес пішов на збільшення бюджету, щоб запропонувати гравцю хороший контракт...

– У нас є розуміння, що ми повинні посилюватися і робити команду міцнішу. На кожного гравця це буде окрема історія.

– Яку роль в цьому переході зіграла дружина футболіста Вікторія? Відомо, що вона сама місцева і це було вашим козирем в рукаві..

– Коли ми вели перемовини з Русланом, він познайомив мене зі своєю дружиною. Вікторія розуміє, що таке кар'єра футболіста. Вона не втручалася в цей процес, а лише хотіла, щоб Руслан отримав те, чого він хотів насправді.

Я бачив, що у Руслана горіли очі від ідеї повернутися до Вереса та згадати старі часи. Чи був головним фактор родини? Точно не визначальним.

 «Верес відкритий до діалогу з Лавриненком»

– Кажуть, що бразильский вектор у Вересі буде набирати обертів. Яго та Жуліо Сезар можуть отримати поповнення в діаспорі...

– Мене дуже тішить, що в наших бразильців не було проблем з адаптацією, тому що Яго сам по собі дуже працьовитий і розумний гравець. З перших днів він почав вчити українську і почало непогано виходити. Вони вже стали своїми.

Жуліо три роки грав в Білорусі, тому він може комунікувати спокійно з рештою хлопців. Чи будуть в нас ще бразильці? Ми розглядаємо гравців з різних куточків світу. Якщо ми підпишемо когось з бразильців, то він може розраховувати на [допомогу в адаптації від земляків] Яго та Жуліо.

– Верес вже визначився планом підготовки до сезону?

– Будемо вдома. Знайшли хорошу базу з усіма умовами в Тростянці біля нас, але не встигли забронювати.

Підготовка буде проходити в Рівному. Збори будуть розбиті на три етапи. Можливо, один із зборів проведемо на Київщині, аби отримати більшу кількість спарингів.

– Олег Шандрук позбудеться приставки в.о. у новому сезоні?

– Олег Миколайович працюватиме з командою й надалі. Наразі він не може повноцінно очолити команду, оскільки не має відповідного PRO-диплому УЄФА. В нашому тренері ми не маємо сумнівів.

Олег Шандрук. Фото: НК Верес

– З ким Верес планує зіграти?

– Попередньо є домовленості з Рухом, Поліссям, Звягелем, Нивою, Колосом, Локомотивом та Оболонню.

– Можна говорити про те, що трансферна кампанія Вереса буде спрямована на те, аби уникнути боротьби за виживання?

– Останні два роки Верес залишався тільки через перехідні матчі. Хочемо покращитись, аби наступного сезону не боротися за збереження прописки до останнього.

– Чи задоволені ви співпрацею з орендованими у Полісся гравцями? Писали, що точно хочуть повернути в Житомир Шастала, а що по Янакову та Морозку?

– Питання відкрите. Зараз м'яч на стороні Полісся.

– Яка ситуація зараз між Вересом та попереднім тренером? Начебто Лавриненко збирався йти в Палату вирішення спорів в пошуках справедливості.

– До палати жодна зі сторін не зверталася. Наш президент Іван Олексійович Надєїн відкритий до діалогу і готовий вислухати особисто Лавриненка. Головне – бажання дійти компромісу. Хочу зазначити, що це моє особисте бачення ситуації. Є люди, які за це відповідають.

«На побудову команди потрібно 2-3 трансферних вікна»

– Які висновки Верес зробив після історії з зірваним трансфером Годі?

– На мою думку, всі могли виграти від цієї історії: Верес міг оформити рекордний трансфер, а Карпати – отримати одного з найобдарованіших гравців. Мирон Богданович Маркевич дуже розбирається в гравцях. Так просто він би не запрошував особисто. Я особисто возив Дмитра на базу Карпат в Бартатові. Показав йому, де він буде жити, тренуватися.

Мені знається, що Годя зробив помилку на той час і після того все пішло за іншим сценарієм, що перенеслося на футбольне поле. Зараз йому потрібно все почати з чистого аркушу. В нього є все для того, щоб зростати. У Годю було стільки вкладено сил. Як він цим розпорядиться – час покаже. Найголовніше, чи він хоче слухати правильних людей навколо себе? Ти людині в голову не залізеш. Все в його руках та ногах.

– Під кінець сезону у Вереса класно розігралися Дахновський та Гайдучик. Інтерес до них присутній?

– Є розмови по цих гравцях від різних клубів. Не тільки з України. Були запити по Мрвальєвичу, навіть попри те, що Марко довгий час лікувався, потім пережив дискваліфікацію. Це їх не відлякало.

– Віктор Вацко, який полюбляє себе називати простим вболівальником стверджував, що ваша робота у Вересі зацікавила інші клуби УПЛ. До вас зверталися особисто Карпати та Олександрія?

– Будь-який мій перехід повинен відбуватися на рівні президента і його згоди. Я дуже поважаю Івана Олексійовича, який дав мені шанс після завершення кар'єри працювати в структурі Вереса, оскільки не всім після завершення кар'єри гравця вдається себе знайти поза полем.

Для мене найголовніше, щоб усе було цивілізовано і правильно. Я можу тільки сказати, що ніколи не вестиму перемовини за спиною в свого клубу.

– Вам є що доводити у Вересі?

– Ми зробили тільки перший крок. Ситуація могла здатися безнадійною, але мені вистачило двох хвилин розмови з президентом, щоб погодитись на пропозицію стати спортивним директором.

В новому сезоні ми почнемо все з чистого аркуша. Хочемо подивитися, як під моїм керівництвом ми та тренерський штаб пройдемо всю дистанцію сезону. Ми працюємо в одному човні. Я на кожному тренуванні з командою і після тренування. Проводжу з командою 24/7. Навіть з родиною менше часу вдається проводити.

– Свого часу ваша дружина заради родини кинула спорт. Десь прийшов час віддавати боржок.

– Це дійсно так. Вона заради мене пожертвувала кар'єрою (Анна – колишня представниця збірної України з художньої гімнастики, – прим. «УФ»). Я дуже їй за це дякую, вона подарувала нам двох чудових доньок. Я дуже щасливий.

– Як ви бачите своє подальше становлення в якості функціонера?

– Для становлення команди повністю потрібно 2-3 трансферних вікна, щоб на 80 відсотків побудувати команду, яку ти хочеш бачити. Це не футбольний менеджер в комп'ютері, де можна простимулювати.

Я себе бачу не лише в ролі функціонера. Хочу розширити свій спектр бачення футболу, розпочавши навчання на тренерський PRO-диплом. Будучи футболістом, я завжди пахав, хочу так само продовжувати у всіх сферах.

Юрій Габовда. Фото: НК Верес

– Ви зовсім нещодавно оголосили про завершення кар'єри, хоча, коли йшли працювати у Верес залишали для себе вікно повернутися на поле...

– Про це ніхто не знає, але я пообіцяв закінчити з футболом, якщо ми залишимося в УПЛ. Десь всередині гуляла думка, були пропозиції ще. Я мав можливість грати у Вересі, але я би не зміг поєднувати ігрову кар'єру з роботою спортдиректора. Я б не хотів бути всюди і ніким. Тому я прийняв важке рішення. Я дуже важко відпускав футбол. Планував грати до 40 років, тому що здоров'я дозволяло, дотримувався режиму.

Перші три місяці була легка депресія, але зараз я поставив крапку і рухаюся новим шляхом. Часто беру участь в благодійних матчах, підтримую форму для себе.

– Питання прощального матчу відкрите?

– В цей час забагато почестей для цього. Можливо, після перемоги над агресором, запросити хлопців, з якими вигравали чемпіонат дублерів в Карпатах, зірок команди Кононова. Я на зв'язку з легіонерами. Я впевнений, що Богатінов, Батіста, Лукас залюбки відгукнуться.