«Думаю, Минай грав чесно, крім Немчанінова»: друг Мілевського відповів на звинувачення щодо підкупу гравців клубу УПЛ

Переглядів 3137
Андрій Піскун Андрій Піскун
11 голосів
«Думаю, Минай грав чесно, крім Немчанінова»: друг Мілевського відповів на звинувачення щодо підкупу гравців клубу УПЛ
Дмитро Немчанінов і Сергій Третьяк, колаж: «УФ»
Друг Артема Мілевського Сергій Третьяк ексклюзивно для «УФ» відреагував на інформацію стосовно спроби підкупу гравців Минаю перед матчем з Динамо в рамках відкладеного поєдинку 16-го туру УПЛ.

На телеграм-каналі «Бомбардир» з’явилась інформація, що деяким гравцям Минаю пропонували п’ять тисяч доларів за злив матчу Динамо з потрібним рахунком. 

Журналіст Ігор Бурбас через власний телеграм-канал доповнив інсайд, розповівши, що гроші пропонувались Немчанінову та Скибі. Гравці вже дали пояснення в УАФ. За їхніми словами на них вийшла людина, яка представилась «Сєрьожа, який веде стріми з Мілею». Приводом для зустрічі стало запрошення на спільний стрім, а вже в ході самої розмови їм було запропоновано по п’ять тисяч доларів за програш Динамо.

Зауважимо, що Минай все ж таки програв матч киянам з рахунком 1:3 і автоголом відзначився Немчанінов.

Сайт «Український футбол» зателефонував Сергію Третьяку, із яким ми записували велике інтерв’ю, щоб дізнатися його точку зору на скандал навколо гравців Минаю.

«У мене була інсайдерська інформація, що деякі гравці Миная мають намір злити матч Динамо»

– Сергію, телефоную вам із такого приводу. Ігор Бурбас у своєму телеграм-каналі написав, що це ви намагалися підкупити Немчанінова і Скибу, пропонуючи їм по 5 тисяч доларів за програш Динамо. Хочу почути вашу версію.

– Артем [Мілевський] закінчував кар'єру в Минаї. І ми вирішили на твічі зробити стрім із колишнім гравцем Минаю і нинішніми, запросивши Немчанінова і Скибу. Вони сказали, що в них тренувальний режим і Любенович їх у такий час не відпустить. Я запропонував зустрітися на чай, Немчанінов погодився.

Дмитро Немчанінов, фото: ФК Минай

У нас зайшла розмова про майбутній матч Минаю з Динамо. Я знав, що Шахтар стимулював Минай у розмірі 100 тисяч за нічию і 150 за перемогу над Динамо. Немчанінов мені підтвердив цю інформацію.

Але у мене була ще інсайдерська інформація (не можу розголошувати джерело), що деякі гравці Минаю мають намір злити матч Динамо. Я прямо запитав у Немчанінова: «Ходять чутки, що серед вас є щури, які не хочуть відбирати очки і збираються програти Динамо. Це правда?». Немчанінов сказав, що це неправда. Я кажу: «Але ж ти починаєш у складі». Дмитро відповів: «Я починаю, тому що був у складі, коли матч перервали. Але я нічого не знаю про нечесну гру, яка планується».

Ну гаразд, раз не знаєш, дізнаюся у Скиби. Поїхав промацати його. Він теж підтвердив, що Шахтар стимулює Минай, але спростував, що гравці ужгородського клубу мають намір здати матч. Тоді я йому сказав: «Я поставив фору – 1.5 Динамо». Скиба відповів: «Я зроблю все, щоб твоя ставка не зіграла».

Ми посміялися і розійшлися. А далі ви самі все бачили. Немчанінов, який каже, що я йому нібито пропонував п'ять тисяч доларів, а він відмовився, якимось дивом забиває автогол. Ну смішно ж.

«Я вже дав свідчення в УАФ і надав скріни абсолютно безневинних листувань з Немчаніновим і Скибою, де запрошував їх на спільний стрім»

– По-вашому, Минай відмовився від преміальних Шахтаря, щоб злити Динамо? Не розумію логіки. 

– Ні. Я думаю, Минай грав чесно, крім Немчанінова. Його дії та автогол виглядали підозріло.

– Так а яка була ваша мета поїздок до Немчанінова і Скиби? Чому ви ставили їм запитання про злив матчу і говорили, що поставили на – 1.5 Динамо, адже ви їхали запрошувати їх на стрім?

– Я акціонер букмекерської контори в Іспанії. У нас пішли аномальні ставки на – 1.5 Динамо. Я, щоб не втратити гроші, вирішив промацати – що відбувається в Минаї. Тому я поїхав до Скиби і Немчанінова, щоб у них запитати: чи будуть вони боротися? А тут ще привід хороший – запрошення на твіч.

Артем Мілевський і Сергій Третьяк, фото: Instagram

– Ви були знайомі зі Скибою і Немчаніновим до цієї зустрічі?

– Особисто ні, тільки заочно.

– Чому вони кажуть, що ви їм пропонували по п'ять тисяч доларів?

– Не знаю. Можливо, їм надходила від когось пропозиція, але точно не від мене. Я з ними зустрівся, щоб дізнатися, чи будуть вони грати чесно, щоб наша контора не втратила гроші.

– Вас уже викликали на допит до Комітету з етики та чесної гри УАФ?

– Так. Я вже дав свідчення в УАФ і надав скріни абсолютно безневинних листувань з Немчаніновим і Скибою, де запрошував їх на спільний стрім, і не більше того.

– А раніше ви були на допитках в УАФ чи поліції з приводу договірняків?

– Ніколи!

«Баранка в мене іноді консультувався з питань чесної гри, чи є аномальні ставки на якийсь матч»

– Ви знайомі з Ігорем Бурбасом?

– Я його знати не знаю.

– А з Франческо Баранкою?

– Звичайно, у мене навіть фото з ним є: у Києві та Барселоні. Ми знайомі з Франческо років сім. У нас із ним нормальні стосунки. Баранка в мене іноді консультувався з питань чесної гри, чи є аномальні ставки на якийсь матч.

Франческо Баранка, фото: УАФ

– А як ви з ним познайомилися?

– Ми познайомилися у нічному клубі. Баранка там відпочивав із дівчатами, я з друзями. Так і зійшлися.

– Вам не здається дивним збігом, що 2018 року на Профутболі був сюжет, де вас звинувачували в договірних іграх. Тепер ця ситуація. Ваше ім'я дуже часто з'являється біля договірних матчів і це наштовхує на підозри, погодьтеся?

– Є серйозні люди, політики, які бачать у мені конкурента на майбутніх виборах мера Києва. Вони хочуть зіпсувати мою репутацію і всіляко поширюють неправдиву інформацію, нібито я беру участь у брудних справах.

– Ви дійсно плануєте балотуватися в мери і вірите, що можете виграти?

– Не зараз. Я буду балотуватися у 2028 році. Я впевнений, що можу виграти. Це лише справа часу.

* * *

Сайт «Український футбол» намагався взяти коментар стосовно цієї ситуації у Дмитра Немчанінова, але не момент публікації гравець нам не відповів, хоча прочитав повідомлення у WhatsApp. Ми залишаємо за ним право висловити свою версію події.